Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Pečený čaj

Autor: Bc. Romana Gogelová

Dnes jsme do redakce dostali skvělý recept od naší porodní asistentky Romany. Zahřejte se spolu s námi:-)

Ilustrační foto

V něděli jsem se vydala u nás na Moravě na šípky, nenašla jsem však ani jeden. Zato všude, kam se podíváš byla po zemi spousta jablíček – nejrůznější druhy, většinou starších a voňavoučkých odrůd. No co, řekla jsem si, bude alespoň na štrúdl. Na zpáteční cestě jsem potkala sousedku, která uviděla košík plný jablíček a povídá: „Taky jsem byla na jablkách a hned jak jsem přišla, udělala jsem si pečený čaj“.

Ten název mě velmi zaujal a tak jsem vyloudila recept. A můžu vám říct, je vynikající! A do tototo ročního období jako dělaný. Protože dobré věci se mají posílat dál, tady je:

Ingredience:

1 kg jablek, 250 g zmrazeného černého rybízu (mohou být i mražené švestky, broskvičky, ad.),

Postup:

Jablíčka nakrájené na malé měsíčky a černý rybíz dáme na plech a pečíčí papír, posypeme skořící a hřebíčkem a dáme zapéct do trouby - na 170 stupnů, cca 30-40 minut (nevysušit!). Takto připravený výrobek buď rovnou zalijeme vařící vodou a pijeme nebo dáme do čisté vyvařené, předem nahřáté sklenice, zavíčkujeme a otočíme dnem dolů - dokud nevychladne. Takto je lépe si připravit čaj do malých sklenic, aby se otevřela jedna dávka na 1-2 čaje.

S medem je tento čaj naprosto úžasný!:-)

Pěkný podzimní den vám přeje Romana Gogelová – vaše porodní babka
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Bc. Romana Gogelová

Autor: Bc. Romana Gogelováregistrovaná porodní asistentka

Romana Gogelová je registrovaná porodní asistentka s dlouholetou praxí na porodním sále a oddělení šestinedělí.

Pořádá kurzy předporodní přípravy pro maminky, tatínky a jim blížké osoby "Přivádíme děti na svět beze strachu". O zkušenostech účastníků kurzů Romany Gogelové si můžete přečíst na www.rodinavezline.cz

Také provádí osobní konzultace, individuální přípravu k porodu, cvičení pro těhotné ženy a doporučuje homeopatii pro období těhotenství, porodu a šestinedělí.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2021 22:26

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze