Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Pečený čaj

Autor: Bc. Romana Gogelová

Dnes jsme do redakce dostali skvělý recept od naší porodní asistentky Romany. Zahřejte se spolu s námi:-)

Ilustrační foto

V něděli jsem se vydala u nás na Moravě na šípky, nenašla jsem však ani jeden. Zato všude, kam se podíváš byla po zemi spousta jablíček – nejrůznější druhy, většinou starších a voňavoučkých odrůd. No co, řekla jsem si, bude alespoň na štrúdl. Na zpáteční cestě jsem potkala sousedku, která uviděla košík plný jablíček a povídá: „Taky jsem byla na jablkách a hned jak jsem přišla, udělala jsem si pečený čaj“.

Ten název mě velmi zaujal a tak jsem vyloudila recept. A můžu vám říct, je vynikající! A do tototo ročního období jako dělaný. Protože dobré věci se mají posílat dál, tady je:

Ingredience:

1 kg jablek, 250 g zmrazeného černého rybízu (mohou být i mražené švestky, broskvičky, ad.),

Postup:

Jablíčka nakrájené na malé měsíčky a černý rybíz dáme na plech a pečíčí papír, posypeme skořící a hřebíčkem a dáme zapéct do trouby - na 170 stupnů, cca 30-40 minut (nevysušit!). Takto připravený výrobek buď rovnou zalijeme vařící vodou a pijeme nebo dáme do čisté vyvařené, předem nahřáté sklenice, zavíčkujeme a otočíme dnem dolů - dokud nevychladne. Takto je lépe si připravit čaj do malých sklenic, aby se otevřela jedna dávka na 1-2 čaje.

S medem je tento čaj naprosto úžasný!:-)

Pěkný podzimní den vám přeje Romana Gogelová – vaše porodní babka
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Bc. Romana Gogelová

Autor: Bc. Romana Gogelováregistrovaná porodní asistentka

Romana Gogelová je registrovaná porodní asistentka s dlouholetou praxí na porodním sále a oddělení šestinedělí.

Pořádá kurzy předporodní přípravy pro maminky, tatínky a jim blížké osoby "Přivádíme děti na svět beze strachu". O zkušenostech účastníků kurzů Romany Gogelové si můžete přečíst na www.rodinavezline.cz

Také provádí osobní konzultace, individuální přípravu k porodu, cvičení pro těhotné ženy a doporučuje homeopatii pro období těhotenství, porodu a šestinedělí.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.7.2020 12:01

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze