Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Andrein recept na posílení imunity

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Dnes pro vás máme skvělý recept na posílení imunity od naší věrné čtenářky a přispěvatelky Andrey... Nenechte si ho ujít, vážně stojí za to:-)

Ilustrační foto

Maminko, prý se teď hodně rozšířila nějaká nemoc. Nepamatuji si, jak se jmenuje, ale i paní učitelka ve škole nám to říkala. Dobře, že nám dáváš ty homeopatika“, sdělil mi dnes večer náš prvňák Adámek, než si lehl do postýlky. „Ta nemoc se jmenuje chřipka“, dopátrala jsem se, ještě než usnul.

No, když to říkají i ve škole, budeme muset trochu posílit imunitu, řekla jsem si při představě, že nám tu ,,hnusobu,, některý z nich přivleče domů. V naší početné rodině by to pak mohlo znamenat několikatýdenního zaracha - samozřejmě maminky...Takže z čistě sobeckých důvodů zůstanu dnes trochu déle vzhůru a uděláme si s manželem hezký večer - to znamená: manžel bude strouhat křen a já připravím nálev...

Pokud si chcete také udělat hezký večer, bude potřebovat:

300 g čerstvého křenu
1 l vody
6 PL octa (vinný, kvasný...jaký vám chutná nejvíc)
5 PL třtinového cukru
½ KL soli
1 PL umeocta (nemusí být)

Křen oloupeme a nastrouháme (pozor, hodně u toho slzí oči, teče z nosu...tak radši ne v místnosti, kde jsou malé děti). Je možné strouhat najemno, u nás se osvědčilo strouhání na hrubším struhadle. Můžete použít i mixér. Vodu, cukr, sůl, ocet svaříme, necháme vystydnout a přidáme umeocet. Křen nasypeme do větší sklenice, zalijeme nálevem a držíme v lednici. Je možné, že vám z nálevu trochu zbyde, ale to nevadí, můžete ho použít na jakýkoliv salát.

Chutná výborně úplně ke všemu. Naše děti ho jí i ke chlebu s máslem:-)

A ještě jeden křenový tip:

5 PL strouhaného křenu
5 PL medu

Křen nasypeme do skleničky, zalijeme medem, sklenici uzavřeme a držíme v lednici. Křen po pár dnech už nepálí, tak je možné ho bez problému podávat i dětem. Jako prevence stačí 1 čajová lžička denně. 
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2021 21:57

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze