Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Sport bolí... homeopatika pomáhají

Autor: MUDr. Věra Budková

Vrcholoví sportovci to nemají jednoduché. Co dělat, když se zraní? Jaká homeopatika jim mohou při úrazových stavech pomoci?

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Dotaz:

Jaká homeopatika mohu užívat na odstranění bolesti a na rychlou regeneraci při naštípnuté kosti nad kotníkem?

Návrh homeopatické terapie dle MUDr. Věry Budkové, lékařky-odbornice v homeopatii:

Arnika montana 9 C - lék traumatismu, pomáhá reparaci a reperfuzi tkání, působí analgeticky (bolest), krvácení. Podávejte společně s homeopatickým lékem China 9 C - 5 granulí každých 15 minut střídavě od každého léku, první den až do usnutí. Pak pokračujte 2x denně 5 granulí. Oba tyto léky velmi podpoří vstřebání hematomů, podpoří hojivost a odstraní bolestivost.

Dalším lékem, který podávejte je homeopatický lék Symphytum 5 C - 3x denně 5 granulí - podáváme ho na podporu hojení kosti a tvorbu svalu, při ostré bolesti kosti nebo okostice nejméně po dobu 6 týdnů.

Calcarea phosphorica 9 C - 2x denně 5 granulí. Svým metabolickým účinkem na fosfor a vápník podporuje správnou obnovu kosti a kalcifikaci svalku.

V úvahu by přicházel i homeopatický lék Apis mellifica 30 C - je vhodný na bodavé, pálivé bolesti, které se zlepšují chladem. V dávkování 2-4x denně 5 granulí. Tento lék podávejte v akutním stavu.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Věra Budková

Autor: MUDr. Věra Budkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, člen HLA, pro Svět homeopatie vede Homeopatickou poradnu

Dítě je to nejdražší, co máme. Proto jim dopřejme hodně lásky, trpělivosti, vědomí, že jsme jejich přáteli a v jejich životě i laskavými průvodci k tomu, aby se naučily věci přirozené. Podporujme jejich individualitu i originalitu. Dbejme na to, abychom všemu konání dali prostor a čas tak, jak je pro každého jinak třeba. Podporujme jejich důvěru v nás a v sebe sama. Učme je jistotě a vědomí vlastní ceny. Pokud milujeme sami sebe, milujeme i ostatní. Přeji v životě hodně štěstí, zdraví a harmonie.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2020 15:35

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze