Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak si poradit se zánětem dásní u kocoura?

Autor: MVDr. Lada Paulů

Zánět dásní umí potrápit i naše zvířecí miláčky. Co dělat, kdy kocour nejí a nic na něj nezabírá? Ptají se naši čtenáři, odpovídá naše veterinární lékařka Lada...

Ilustrační foto

"Jaká homeopatika lze použít při zánětu dásní u 8-letého kocourka? Je skleslý, nehraje si, věší hlavu, málo jí, více pije, z pusy mu často kapou sliny. Má matnou nehezkou srst, což možná souvisí s bolestí, kvůli které se málo myje. Chce hladit. Tento stav trvá asi měsíc. Vyšetření krve u veterinárního lékaře kromě zánětu dásní neukázalo na nic dalšího. Kocourek má zadní zuby mírně zčernalé, kolem nich je na dásni červený lem. Je to jindy mírný, milý, neagresivní tvor - nyní je spíš apatický. Před 3 týdny dostal antibiotika, žádné zlepšení nenastalo a v následujícím týdnu se opět zhoršil. Ráda bych zvolila homeopatický způsob léčby v kombinaci se změnou stravy."

Názor veterinární lékařky - odbornice v homeopatii, MVDr. Lady Paulů, jedné z tváří naší Veterinární poradny:

"Co týče stravy, musíte najít takovou, kterou bude dobře přijímat a která pro něj bude atraktivní. Doporučuji vám zvolit mleté maso (neochucené, tepelně opracované), nebo kašovitou či vodnatou stravu - např. nesolený vývar. Pro anorektická zvířátka existují i energetické pasty. Zeptejte se na ně svého veterinárního lékaře. Nemocná zvířátka někdy paradoxně lépe přijímají tvrdou potravu, tj. granule. Vyhněte se však granulím barevným. Můžete zkusit i mléčné výrobky. Ne mléko, po něm by měl pravděpodobně průjem, ale bílý jogurt nebo zakysanou smetanu. Někdo doporučuje i tuňáka ve vlastní šťávě (ne v oleji!). V tuto chvíli však není ani tak důležité, jak je strava hodnotná, ale hlavně, aby žral.

Z homeopatik bych volila kombinaci těchto homeopatických léků:

Mercurius corrosivus 15 C 2x denně - je-li přítomen zapách z dutiny ústní, dásně jsou oteklé, až tmavěčervené, bolestivé a Kreosotum 15 C 2x denně - kažení zubů, dásně snadno krvácejí, na dásni můžou být až vředy, sliny můžou být až hlenohnisavé. Pokud to na vaši situaci nesedí, pak je nutné stav kocourka popsat více do podrobna - jak dásně vypadají, jakou barvu mají sliny, jak moc jsou odhalené zuby,... a ideálně jeho stav konzultovat s lékařem-odborníkem v homeopatii, který vám pomůže pro kocourka najít lék přímo "na míru".

Ráda bych ještě doplnila, že u homeopatie nezáleží na velikosti pacienta - standardní 1 dávka je 5 granulí. Další možností je rozpustit 5 granulí ve studené, převařené vodě, např. do 20 ml stříkačky, před podáním pořádně protřepat a jako jednu dávku brát 0,5 ml. Myslím, že tento způsob podávání bude vás nejvhodnější. Od každého léku si takto rozpusťte 5 kuliček do jedné, společné stříkačky. Nemíchejte s pamlsky!"

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Lada Paulů

Autor: MVDr. Lada Paulůveterinární lékařka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 18.9.2020 12:52

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze