Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Jak pečovat o své porodní poranění?!

Autor: Bc. Romana Gogelová

Ať je porod děťátka sebešetrnější, může při něm dojít k poranění perinea - natržení nebo nástřihu hráze. Péče o toto poranění je základem pro ženin poporodní komfort.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Nejprve několik obecných zásad:

 • Pravidelné mytí poranění a přístup vzduchu podstatně urychlují hojení.
 • Jak jen to bude možné, opláchněte hráz čistou vodou a ponechte pár minut bez vložky pod peřinou provětrat (opakujte několikrát denně).
 • I v následujících dnech opláchněte šití pokud možno po každém kojení, protože očistky, které odcházejí silněji vždy při kojení, jsou živnou půdou pro bakterie.
 • V následujících dnech je možno šití např. umývat glycerínovým mýdlem s geránií nebo mycím gelem pro intimní hygienu – nejlépe s výtažkem z dubové kůry nebo kontryhele, přinese vám to úlevu a zlepšení podmínek pro hojení.
 • Často si vyměňujte vložky.
 • Použijte ledové obklady a obklady z dubové kůry.
 • Ledový obklad na hráz – ledování velmi urychluje proces hojení a přináří rychlou úlevu.
 • Doma si můžete připravit ledové čtverce z gázy namočené ve vodě.
 • Odvar z dubové kůry je velmi účinným pomocníkem (působí protizánětlivě, dezinfikuje, podpoří hojení) – můžete jej použít vlažný na vložce (na niž se posadíte) nebo do dubové kůry namočíte gázu, kterou následně zmrazíte a přiložíte na postižené místo.

Recept na odvar z dubové kůry k vnější aplikaci: 2 polévkové lžíce dubové kůry zalijeme 250 ml studené vody, přivedeme do varu a 10 minut povaříme a scedíme.

V dalších dnech můžete použit přípravky, které zlepšují hojení (např. gel na hráz s antiseptickými účinky, Dermochlorophyl spray, Calendulový gel apod.). Je možné použít několikrát denně po omytí.

Využijte také homeopatii pro podporu hojení poranění:

Poranění tržná a oděrky na hrázi

 • Arnica montana 15 C - zhmoždění a poranění bez ohledu na původ, lék tiší bolest, zlepšuje hojení, zabraňuje vzniku modřin a podlitin) + Calendula 5 nebo 9 C - hojí tržná zranění – 2x denně 5 granulí od obou léků

Nástřih hráze

 • Arnica montana 15 C + Staphysagria 9 C - hojí řezné rány, dělá tenké jizvy – 2x denně 5 granulí od obou léků

Při rozsáhném a bolestivém poranění můžeme podávat léky i častěji, např. 5x denně 5 granulí alespoň první den po porodu. Čím dříve může homeopatie pomoci, tím větší je její efekt, proto je dobré mít s sebou v porodnici minimálně Arnicu montanu 15 C už při odjezdu do porodnice.

Pokud se oba druhy poranění kombinují (natržení + nástřih) je možné zkombinovat i všechny tři léky. Užívání léků si můžete zjednodušit tak, že je rozpustíte v pitné vodě a popíjíte v průběhu dne, tj. v pitném režimu.

Homeopatie v pitném režimu: v 500 ml pitné vody rozpusťte celodenní dávku všech zmíněných homeopatických léků, které odpovídají vašemu poranění, protřepáním rozpusťte a v průběhu dne z láhve popíjejte.

Nezapomeňte na dodatečnou masáž jizvy na hrázi – po vytažení či vypadnutí stehů případnou jizvu jemně a pravidelně masírujte např. olejem na masáž hráze nebo šípkovým olejem.

Poranění a jizvy patří neoddělitelně k našemu životu. Správně po porodu opečovaná hráz bude opět dobře naplňovat svou důležitou úlohu v životě ženy. Zcela bez zranění zůstávají jen ti, kdo se vyhýbají skutečnému životu.

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Bc. Romana Gogelová

Autor: Bc. Romana Gogelováregistrovaná porodní asistentka

Romana Gogelová je registrovaná porodní asistentka s dlouholetou praxí na porodním sále a oddělení šestinedělí.

Pořádá kurzy předporodní přípravy pro maminky, tatínky a jim blížké osoby "Přivádíme děti na svět beze strachu". O zkušenostech účastníků kurzů Romany Gogelové si můžete přečíst na www.rodinavezline.cz

Také provádí osobní konzultace, individuální přípravu k porodu, cvičení pro těhotné ženy a doporučuje homeopatii pro období těhotenství, porodu a šestinedělí.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 3.10.2022 01:45

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze