Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Psi a únik moči

Autor: MVDr. Lada Paulů

Co dělat s únikem moči po kastraci pejska? Ví naše veterinářka Lada... 

Ilustrační foto

Problémy s únikem moči, kde je jako příčina nedostatek estrogenů, většinou začínají půl roku až rok po kastraci. Homeopatie si umí s tímto problémem poradit, ale nejprve je nutné nechat pejska preventivně vyšetřit, aby se vyloučily somatické problémy jako například zánět močového měchýře, případně může jíž o problém nervový.

Další možností, proč může k inkontinenci docházet, je podřízenost. Je prokázáno, že po kastraci zvířata klesají (ve smečce) v "hiearchickém žebříčku", takže pokud je například fenka sama o sobě submisivnější, po kastraci se to zvýrazní. Pomočením dává nadřazenému (majiteli) najevo, že je podřízenější (dochází k tomu zejména při vítání nebo naopak, když se zvíře kárá). V takovém případě homeopatie také pomůže, ale byla by vhodná i terapie chování - zejména posílení sebevědomí. V žádném případě zvíře za pomočení netrestejte.

Jednou z možností může být i mechanické poškození, ke kterému může i při největší opatrnosti během zákroku dojít. V takovém případě by k inkontinenci došlo již velmi brzy po operaci.

Při inkontinenci doporučuji nejčastěji tyto homeopatické léky:

Causticum 15 C - asi nejčastěji používaný lék na inkontinenci (dle zkušeností pomůže ve 30% případů) - nedobrovolné močení při kašli, spánku, zvíře si únik moči většinou vůbec neuvědomuje. Pacienti jsou většinou starší, chladná, skleslá zvířata.

Bryonia 15 C - k úniku dochází při chůzi. U tohoto léku se všechny symptomy zhoršují pohybem.

Kreosotum 15 C - problém není hormonální, ale emocionální, moč je dráždivá

Pulsatilla 15 C - milá, mazlivá fenka, moč uniká při vzrušení (vítání či náznak podřízenosti) nebo při odpočívání, pejsek miluje procházky.

Sepia 15 C - odtažité fenky, dost často lhostejné vůči okolí, příčina může být hormonální nebo ochablé orgány v pánvi, tmavá zvířata.

Vybraný lék podávejte v dávce 5 granulí / 1x denně. Způsob podání homeopatik pejskům najdete v našem článku: "Nevíte, jak dát homeopatika pejskovi?".

Pokud na váš problém nesedí žádný z léků, pak vám doporučuji vyhledat veterinárního lékaře-homeopata a stav vašeho domácího mazlíčka s ním konzultovat.
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Lada Paulů

Autor: MVDr. Lada Paulůveterinární lékařka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.10.2021 01:30

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze