Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Psi a únik moči

Autor: MVDr. Lada Paulů

Co dělat s únikem moči po kastraci pejska? Ví naše veterinářka Lada... 

Ilustrační foto

Problémy s únikem moči, kde je jako příčina nedostatek estrogenů, většinou začínají půl roku až rok po kastraci. Homeopatie si umí s tímto problémem poradit, ale nejprve je nutné nechat pejska preventivně vyšetřit, aby se vyloučily somatické problémy jako například zánět močového měchýře, případně může jíž o problém nervový.

Další možností, proč může k inkontinenci docházet, je podřízenost. Je prokázáno, že po kastraci zvířata klesají (ve smečce) v "hiearchickém žebříčku", takže pokud je například fenka sama o sobě submisivnější, po kastraci se to zvýrazní. Pomočením dává nadřazenému (majiteli) najevo, že je podřízenější (dochází k tomu zejména při vítání nebo naopak, když se zvíře kárá). V takovém případě homeopatie také pomůže, ale byla by vhodná i terapie chování - zejména posílení sebevědomí. V žádném případě zvíře za pomočení netrestejte.

Jednou z možností může být i mechanické poškození, ke kterému může i při největší opatrnosti během zákroku dojít. V takovém případě by k inkontinenci došlo již velmi brzy po operaci.

Při inkontinenci doporučuji nejčastěji tyto homeopatické léky:

Causticum 15 C - asi nejčastěji používaný lék na inkontinenci (dle zkušeností pomůže ve 30% případů) - nedobrovolné močení při kašli, spánku, zvíře si únik moči většinou vůbec neuvědomuje. Pacienti jsou většinou starší, chladná, skleslá zvířata.

Bryonia 15 C - k úniku dochází při chůzi. U tohoto léku se všechny symptomy zhoršují pohybem.

Kreosotum 15 C - problém není hormonální, ale emocionální, moč je dráždivá

Pulsatilla 15 C - milá, mazlivá fenka, moč uniká při vzrušení (vítání či náznak podřízenosti) nebo při odpočívání, pejsek miluje procházky.

Sepia 15 C - odtažité fenky, dost často lhostejné vůči okolí, příčina může být hormonální nebo ochablé orgány v pánvi, tmavá zvířata.

Vybraný lék podávejte v dávce 5 granulí / 1x denně. Způsob podání homeopatik pejskům najdete v našem článku: "Nevíte, jak dát homeopatika pejskovi?".

Pokud na váš problém nesedí žádný z léků, pak vám doporučuji vyhledat veterinárního lékaře-homeopata a stav vašeho domácího mazlíčka s ním konzultovat.
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Lada Paulů

Autor: MVDr. Lada Paulůveterinární lékařka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.10.2019 02:03

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze