Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Nevíte, jak dát homeopatika pejskovi?!

Autor: MVDr. Miroslava Dousková

Podávání homeopatik není pro každého tak úplně jednoznačné. Nejjednodušší to máme určitě my, dospělí. Pak děti, ty moje malé bílé kuličky milují... Častou otázkou je podávání homeopatik u miminek a v neposlední řadě pak jejich podání našim domácím mazlíčkům.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Co radí majitelům svých pacientů veterinární lékařka, odbornice v homepatii, MVDr. Miroslava Dousková, jedna z tváří naší Veterinární poradny?

"U homeopatie nezáleží na velikosti pacienta. Standardní 1 dávka je 5 granulí. Jednou z možností jejich podání je rozpustit 5 granulek ve studené, převařené vodě, například do 20 ml stříkačky, před podáním pořádně protřepat a jako jednu dávku brát 0,5 ml (tato technika je vhodná pro podávání léků při akutních potížích - od obou léků si rozpusťte 5 kuliček do jedné stříkačky).

Homeopatika se vstřebávají na sliznicích, takže kuličky nepodávejte do krku, ale buď je nechte pejskovi vylízat z ruky nebo mu je dejte za pysk. On je s největší pravděpodobností vyplivne. V takovém případě mu je vraťte zase zpátky, nechte ho, aby si s nimi hezky pohrál. V případě, že dávku homeopatik kapete, kapejte ji na dásně a/nebo jazyk.

Nemíchejte homeopatické léky s pamlsky!"

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Miroslava Dousková

Autor: MVDr. Miroslava Douskováveterinární lékařka

"Homeopatie mě oslovila už během studia na vysoké škole. V praxi se zabývám psy, kočkami, přežvýkavci a veškerou drobotinou co dorazí do ordinace. Homeopatie mi pomáhá v terapii buď samostatně nebo v kombinaci s klasickou medicínou. Je přínosem nejen pro mě a moji rodinu, ale také pro pacienty a potažmo jejich majitele."

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 6.12.2022 02:18

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze