Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Nevíte jak dát homeopatika pejskovi?!

Kolektiv autorů: Lucie Nestrašilová, MVDr. Miroslava Dousková

Podávání homeopatik není pro každého tak úplně jednoznačné. Nejjednodušší to máme určitě my, dospělí. Pak děti (ty moje malé bílé kuličky milují)... Častou otázkou je podávání homeopatik u miminek a v neposlední řadě pak jejich podání našim domácím mazlíčkům... 

Ilustrační foto

Co radí majitelům svých pacientů veterinární lékařka, odbornice v homepatii, MVDr. Miroslava Menclová, jedna z tváří naší Veterinární poradny?

"U homeopatie nezáleží na velikosti pacienta. Standardní 1 dávka je 5 granulí. Jednou z možností jejich podání je rozpustit 5 granulek ve studené, převařené vodě, například do 20 ml stříkačky, před podáním pořádně protřepat a jako jednu dávku brát 0,5 ml (tato technika je vhodná pro podávání léků při akutních potížích - od obou léků si rozpusťte 5 kuliček do jedné stříkačky).

Homeopatika se vstřebávají na sliznicích, takže kuličky nepodávejte do krku, ale buď je nechte pejskovi vylízat z ruky nebo mu je dejte za pysk. On je s největší pravděpodobností vyplivne. V takovém případě mu je vraťte zase zpátky, nechte ho, aby si s nimi hezky pohrál. V případě, že dávku homeopatik kapete, kapejte ji na dásně a/nebo jazyk.

Nemíchejte homeopatické léky s pamlsky!"

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová
MVDr. Miroslava Dousková

Kolektiv autorů:
Lucie Nestrašilová, MVDr. Miroslava Dousková

Lucie Nestrašilová šéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

MVDr. Miroslava Dousková veterinární lékařka

"Homeopatie mě oslovila už během studia na vysoké škole. V praxi se zabývám psy, kočkami, přežvýkavci a veškerou drobotinou co dorazí do ordinace. Homeopatie mi pomáhá v terapii buď samostatně nebo v kombinaci s klasickou medicínou. Je přínosem nejen pro mě a moji rodinu, ale také pro pacienty a potažmo jejich majitele."

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 9.12.2019 17:24

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze