Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Nevíte, jak dát homeopatika pejskovi?!

Autor: MVDr. Miroslava Dousková

Podávání homeopatik není pro každého tak úplně jednoznačné. Nejjednodušší to máme určitě my, dospělí. Pak děti, ty moje malé bílé kuličky milují... Častou otázkou je podávání homeopatik u miminek a v neposlední řadě pak jejich podání našim domácím mazlíčkům.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Co radí majitelům svých pacientů veterinární lékařka, odbornice v homepatii, MVDr. Miroslava Dousková, jedna z tváří naší Veterinární poradny?

"U homeopatie nezáleží na velikosti pacienta. Standardní 1 dávka je 5 granulí. Jednou z možností jejich podání je rozpustit 5 granulek ve studené, převařené vodě, například do 20 ml stříkačky, před podáním pořádně protřepat a jako jednu dávku brát 0,5 ml (tato technika je vhodná pro podávání léků při akutních potížích - od obou léků si rozpusťte 5 kuliček do jedné stříkačky).

Homeopatika se vstřebávají na sliznicích, takže kuličky nepodávejte do krku, ale buď je nechte pejskovi vylízat z ruky nebo mu je dejte za pysk. On je s největší pravděpodobností vyplivne. V takovém případě mu je vraťte zase zpátky, nechte ho, aby si s nimi hezky pohrál. V případě, že dávku homeopatik kapete, kapejte ji na dásně a/nebo jazyk.

Nemíchejte homeopatické léky s pamlsky!"

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Miroslava Dousková

Autor: MVDr. Miroslava Douskováveterinární lékařka

"Homeopatie mě oslovila už během studia na vysoké škole. V praxi se zabývám psy, kočkami, přežvýkavci a veškerou drobotinou co dorazí do ordinace. Homeopatie mi pomáhá v terapii buď samostatně nebo v kombinaci s klasickou medicínou. Je přínosem nejen pro mě a moji rodinu, ale také pro pacienty a potažmo jejich majitele."

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.3.2023 18:46

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze