Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Podzimní prevence nejen pro těhulky!

Autor: Bc. Romana Gogelová

Ať chceme nebo nechceme, přichází podzim. Občas nás sice sluníčko ještě prohřeje, ale se sychravým povětřím je tu s námi častěji i nachlazení, rýma, viróza...

Ilustrační foto
Zdroj: boyko_asparuhov@yahoo.com

Těhotná maminka by měla dbát na prevenci takových stavů, protože těhotenství je stav mírně imunodeficitní a s tím přichází i větší náchylnost k nákaze. Není třeba se přehnaně obávat o svoje zdraví, ale tuto skutečnost nepodceňujte. Prevence onemocnění je mnohem logičtější, příjemnější a bezpečnější cesta pro vás i vaše děťátko, než léčba nemocí.

Následující řádky přinášejí pár doporučení a osvědčených návodů, jak se nemocem bránit:

  • Vybýbejte se prostorám se zvýšenou koncentrací lidí, tudíž i nemocných lidí (supermarkety, kina, nemocnice atd.) a VŽDY dbejte na hygienu rukou.
  • K dezinfekci vzduchu v místnosti lze aktivně použít i aromaterapii – kromě toho, že zabrání šíření nákaz vzdušnou cestou, budete se s ní cítit velmi příjemně. Vyzkoušejte do aromalampičky např. Eukalyptus citronovonný, který těhotné ženy většinou velmi dobře vnímají. Je to skutečně velmi účinná metoda, jak zabránit šíření infekce, např. v domácnosti nebo na pracovišti.
  •  V období od října až do března můžete v rámci prevence užívat i homeopatické léky. Velmi osvědčené je následující schéma, a to nejen v době těhotenství:

           neděle - 1 tuba homeopatického léku Oscillococcinum

           pondělí, středa, pátek - Silicea 15 C - 5 granulí ráno

           úterý, čtvrtek, sobota – Sulfur iodatum 9 C - 5 granulí ráno

  • Z čajíků doporučuji pro prevenci čaj z Echinacey ochucený medem a citronem.
  • Odpočívejte a více poslouchejte svoje tělo. Přijde-li únava, dopřejte si oddech. V těhotenství pracují ve vašem těle životně důležité orgány na 150 procent a pokud nechcete onemocnět, je potřeba zohlednit i tento fakt.

Dobrou náladu a hodně zdraví vám přeje porodní asistentka Romana Gogelová.

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Bc. Romana Gogelová

Autor: Bc. Romana Gogelováregistrovaná porodní asistentka

Romana Gogelová je registrovaná porodní asistentka s dlouholetou praxí na porodním sále a oddělení šestinedělí.

Pořádá kurzy předporodní přípravy pro maminky, tatínky a jim blížké osoby "Přivádíme děti na svět beze strachu". O zkušenostech účastníků kurzů Romany Gogelové si můžete přečíst na www.rodinavezline.cz

Také provádí osobní konzultace, individuální přípravu k porodu, cvičení pro těhotné ženy a doporučuje homeopatii pro období těhotenství, porodu a šestinedělí.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.5.2020 16:26

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze