Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Podzimní prevence nejen pro těhulky!

Autor: Bc. Romana Gogelová

Ať chceme nebo nechceme, máme tady podzim. Občas nás sice sluníčko ještě prohřeje, ale se sychravým povětřím je tu s námi častěji i nachlazení, rýma, viróza apod.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Těhotná maminka by měla dbát na prevenci takových stavů, protože těhotenství je stav mírně imunodeficitní a s tím přichází i větší náchylnost k nákaze. Není třeba se přehnaně obávat o svoje zdraví, ale tuto skutečnost nepodceňujte. Prevence onemocnění je mnohem logičtější, příjemnější a bezpečnější cesta pro vás i vaše děťátko, než léčba nemocí.

Následující řádky přinášejí pár doporučení a osvědčených návodů, jak se nemocem bránit.

Vybýbejte se prostorám se zvýšenou koncentrací lidí, tudíž i nemocných lidí (supermarkety, kina, nemocnice atd.) a VŽDY dbejte na hygienu rukou.

K dezinfekci vzduchu v místnosti lze aktivně použít i aromaterapii – kromě toho, že zabrání šíření nákaz vzdušnou cestou, budete se s ní cítit velmi příjemně. Vyzkoušejte do aromalampičky např. Eukalyptus citronovonný, který těhotné ženy většinou velmi dobře vnímají. Je to skutečně velmi účinná metoda, jak zabránit šíření infekce, např. v domácnosti nebo na pracovišti.

V období od října až do března můžete v rámci prevence užívat i homeopatické léky. Velmi osvědčené je následující schéma, a to nejen v době těhotenství:

  • neděle - Oscillococcinum - 1 tuba
  • pondělí, středa, pátek - Silicea 15 C - 5 granulí ráno
  • úterý, čtvrtek, sobota - Sulfur iodatum 9 C - 5 granulí ráno

Z čajíků doporučuji pro prevenci čaj z Echinacey ochucený medem a citronem.

Odpočívejte a více poslouchejte svoje tělo. Přijde-li únava, dopřejte si oddech. V těhotenství pracují ve vašem těle životně důležité orgány na 150 procent a pokud nechcete onemocnět, je potřeba zohlednit i tento fakt.

Dobrou náladu a hodně zdraví vám přeje porodní asistentka Romana Gogelová.

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Bc. Romana Gogelová

Autor: Bc. Romana Gogelováregistrovaná porodní asistentka

Romana Gogelová je registrovaná porodní asistentka s dlouholetou praxí na porodním sále a oddělení šestinedělí.

Pořádá kurzy předporodní přípravy pro maminky, tatínky a jim blížké osoby "Přivádíme děti na svět beze strachu". O zkušenostech účastníků kurzů Romany Gogelové si můžete přečíst na www.rodinavezline.cz

Také provádí osobní konzultace, individuální přípravu k porodu, cvičení pro těhotné ženy a doporučuje homeopatii pro období těhotenství, porodu a šestinedělí.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.11.2022 14:25

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze