Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatické sympózium Prague 2012 se blíží!

Autor: MUDr. Hana Váňová

Již za měsíc, 12.-13.10.2012, se bude v hotelu Corinthia hotel Prague konat jedinečné Homeopatické sympózium Prague 2012 s výstižným názvem "Kontexty metabolického syndromu". Přinášíme vám slova MUDr. Hany Váňové k této výjimečné akci.

Ilustrační foto
Zdroj: www.hla-homeopatie.cz

Život je mystérium...

Lidské tělo je vrcholným výtvorem přírody, jakousi korunou stvoření, darem, který nám byl svěřen, abychom o něj v průběhu života pečovali. Užívání takového daru nicméně vyžaduje určitou míru pochopení – uvědomování si potřeb našeho těla. Toto poznání je dnes důležitější než kdykoli předtím, neboť člověk již dokázal vymyslet technologie, které dokážou zničit samu podstatu života. Proto má pochopení principu života v jeho nejhlubších a nejjemnějších kontextech zásadní význam. Lékař by měl být člověkem, který tyto souvislosti zná nejlépe a umí je využívat v praxi při léčení nemocných.

Léta se vytváří nerovnováha - v důsledku převahy materialistického přístupu ke světu, k životu i k medicíně. Jak říká malíř Jan Zahradník: Materiální pokrok lidstva jde kupředu raketovým pohonem a duše se za ním belhá pěšky.“ Je potřeba vše správně utřídit, zpracovat a strávit v kontextu s řádem vesmíru a přírody. V tomto smyslu vystupuje do popředí analogie s metabolismem. Tělo je součástí širšího sjednoceného pole a naše bytost daleko přesahuje viditelný balíček kůže a kostí. Abychom naplno procítili toto vědomí, potřebujeme svoji fyziologii. Potřebujeme vidět, slyšet, cítit, trávit a prožívat, abychom poznali vesmír, v němž žijeme a porozuměli mu, a tím i sobě a smyslu své existence.

Lidské tělo je nástrojem k dosažení vyššího vědomí. Aby se to skutečně mohlo stát, musí být lidské tělo nástrojem pečlivě vyladěným, napojeným na sjednocené pole. Základním předpokladem je správně fungující metabolismus. Jeho porušením vzniká na nejhlubší úrovni většina nemocí. V širším kontextu se správné trávení netýká jen jídla, ale zpracování různých jiných podnětů vnějšího světa.

Co všechno musí dnes průměrný civilizovaný člověk strávit?“ Může s tím nějak souviset nárůst metabolického syndromu, spastických kolitid, Crohnovy nemoci, potravinových alergií, anorexie, celiakie, dny, osteoporózy?
Jak odpovídá komplexní pochopení metabolických procesů homeopatické strategii?

V průběhu Sympozia se budeme snažit ukázat, že velmi podstatně. Správné pochopení metabolických procesů nás přivede k hlubinné ekologii, která učí, že naše hodnoty jsou neoddělitelné od veškeré živé přírody. Toto pochopení má velké psychické a duchovní důsledky, což pomůže přijetí nového paradigmatu. Konečným ziskem pak bude uzdravení nejen člověka, ale i společnosti a přírody. Zjednodušeně řečeno je situace světa do značné míry závislá na tom, jak „strávíme“ všechno, co máme k dispozici.

K tomuto cíli vede jistě dlouhá cesta, ale nemusí být utopií. Každý z účastníků Sympozia, může přispět tím, že na základě hlubšího pochopení souvislostí zařadí používání homeopatické strategie do své lékařské praxe.

Všichni se do určité míry můžeme podílet na naplňování Hahnemannovy definice zdraví. Uplynulo už 200 let od doby, kdy v 6. vydání Organonu v § 9 napsal: „Ve zdravém stavu je člověk ovládán duchovní vitální silou /autokracií/, dynamis, která ničím neomezena oživuje materiální tělo a udržuje všechny jeho části v obdivuhodně harmonickém vitálním souladu pocitů a činností, takže náš rozumem nadaný duch, přítomný v našem nitru, může tohoto živého, zdravého nástroje volně používat k naplnění vyššího účelu naší existence.

Příprava tohoto Sympozia trvala mnoho hodin. Všichni přednášející přinášejí své zkušenosti z mnohaleté praxe. Při vzájemných diskuzích jsme mnohé hlouběji pochopili a rádi se s vámi o tyto poznatky podělíme. Těšíme se na vzájemné sdílení.

MUDr. Hana Váňová, prezident Homeopatické lékařské asociace, o.s.

Bližší informace o homeopatickém sympóziu najdete zde: Sympózium Prague 2012
 

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Hana Váňová

Autor: MUDr. Hana Váňovápraktický lékař, odborník v homeopatii, akupunkturista, členka Rady HLA

MUDr. Hana Váňová je členka Rady Homeopatické lékařské asociace a členka Mezinárodní rady pro klinickou homeopatii Conseil d´orientation CEDH se sídlem v Paříži, lektorka CEDH (Mezinárodní škola klinické homeopatie pro lékaře) a jako praktická lékařka-homeopatka působí v Litovli.

Motto: "Homeopatii praktikuji více než 20 let. Již si bez ní svou lékařskou praxi ani běžný život neumím představit. Přináší mi velké uspokojení. Často jsem byla v minulosti bezradná v případech, kdy jsem pacienty, podle potřeby i ve spolupráci s kolegy specialisty, vyšetřila a neshledala žádnou závažnou diagnózu - výsledek zněl: funkční potíže. Dnes v těchto situacích předepisuji cíleně vybrané homeopatické léky se skvělým efektem.

Navíc homeopatika zkrátí rekonvalescenci po operacích, usnadní hojení úrazů, podpoří imunitní systém při virózách, účinně ovlivní akutní emoční poruchy. V těchto případech je mohou bez obav používat i poučení laici."

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.1.2020 23:53

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze