Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Má vaše dítě potíže s hlasivkami?!

Autor: MUDr. Věra Budková

Můj syn (6 let) má již několik let problémy s hlasivkami. Je velmi těžké ho udržet v hlasovém klidu, a proto dost často řešíme i otoky. Může mu pomoci homeopatie?

Ilustrační foto

Doporučení lékařky-odbornice v homeopatii, MUDr. Věry Budkové, jedné z tváří naší Homeopatické poradny:

"Vzhledem k tomu, že jsou synovy potíže dlouhodobé, tj. chronické, jednoznačně vám doporučuji návštěvu lékaře-odborníka v homeopatii. který syna vyšetří, odebere rodinnou anamnézu a najde mu konstituční lék (lék "na míru"). Je totiž velmi důležité najít, co je "spouštěčem" jeho potíží - hlasový neklid a námaha?...infekt?... změna klimatu - vlhko či horko? Zároveň je naopak nutné vědět, čím se jeho stav zlepšuje. Tyto zásadní informace jsou pro úspěšnou homeopatickou léčbu nezbytné.

Přesto vám do začátku doporučím léčbu, která u řady mých pacientů zabírá:

Homeovox tablety - jedná se o lék složený z vícero homeopatik. Jeho výhodou je, že pokrývá všechny možné symptomy onemocnění hlasivkami, a proto je při léčbě úspěšný. Lék podávejte dlouhodobě - 2 tablety ráno a 2 tablety večer.

Pokud by syn začal mít (byť jen malinko) příznaky laryngitidy a zvukově změnil hlas, podávejte první den potíží každou hodinu tyto léky:

Spongia tosta 9 C - 5 granul / každou hodinu a Sambucus nigra 9 C - 5 granulí (oba léky podávejte střídavě).

Intervaly mezi léky se zlepšováním stavu od druhého dne prodlužujte - například: 4x denně 5 granulí od obou léků až po 1-2x denně 5 granulí léku. Až bude syn bez potíží, léky vysaďte a ponechte mu pouze tablety Homeovox.

Další léčba by se měla odvíjet již od nálezu na ORL a homeopatického vyšetření lékařem-homeopatem."

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Věra Budková

Autor: MUDr. Věra Budkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, člen HLA, pro Svět homeopatie vede Homeopatickou poradnu

Dítě je to nejdražší, co máme. Proto jim dopřejme hodně lásky, trpělivosti, vědomí, že jsme jejich přáteli a v jejich životě i laskavými průvodci k tomu, aby se naučily věci přirozené. Podporujme jejich individualitu i originalitu. Dbejme na to, abychom všemu konání dali prostor a čas tak, jak je pro každého jinak třeba. Podporujme jejich důvěru v nás a v sebe sama. Učme je jistotě a vědomí vlastní ceny. Pokud milujeme sami sebe, milujeme i ostatní. Přeji v životě hodně štěstí, zdraví a harmonie.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.9.2020 10:13

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze