Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Má vaše dítě potíže s hlasivkami?!

Autor: MUDr. Věra Budková

Můj syn (6 let) má již několik let problémy s hlasivkami. Je velmi těžké ho udržet v hlasovém klidu, a proto dost často řešíme i otoky. Může mu pomoci homeopatie?

Ilustrační foto

Doporučení lékařky-odbornice v homeopatii, MUDr. Věry Budkové, jedné z tváří naší Homeopatické poradny:

"Vzhledem k tomu, že jsou synovy potíže dlouhodobé, tj. chronické, jednoznačně vám doporučuji návštěvu lékaře-odborníka v homeopatii. který syna vyšetří, odebere rodinnou anamnézu a najde mu konstituční lék (lék "na míru"). Je totiž velmi důležité najít, co je "spouštěčem" jeho potíží - hlasový neklid a námaha?...infekt?... změna klimatu - vlhko či horko? Zároveň je naopak nutné vědět, čím se jeho stav zlepšuje. Tyto zásadní informace jsou pro úspěšnou homeopatickou léčbu nezbytné.

Přesto vám do začátku doporučím léčbu, která u řady mých pacientů zabírá:

Homeovox tablety - jedná se o lék složený z vícero homeopatik. Jeho výhodou je, že pokrývá všechny možné symptomy onemocnění hlasivkami, a proto je při léčbě úspěšný. Lék podávejte dlouhodobě - 2 tablety ráno a 2 tablety večer.

Pokud by syn začal mít (byť jen malinko) příznaky laryngitidy a zvukově změnil hlas, podávejte první den potíží každou hodinu tyto léky:

Spongia tosta 9 C - 5 granul / každou hodinu a Sambucus nigra 9 C - 5 granulí (oba léky podávejte střídavě).

Intervaly mezi léky se zlepšováním stavu od druhého dne prodlužujte - například: 4x denně 5 granulí od obou léků až po 1-2x denně 5 granulí léku. Až bude syn bez potíží, léky vysaďte a ponechte mu pouze tablety Homeovox.

Další léčba by se měla odvíjet již od nálezu na ORL a homeopatického vyšetření lékařem-homeopatem."

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Věra Budková

Autor: MUDr. Věra Budkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, člen HLA, pro Svět homeopatie vede Homeopatickou poradnu

Dítě je to nejdražší, co máme. Proto jim dopřejme hodně lásky, trpělivosti, vědomí, že jsme jejich přáteli a v jejich životě i laskavými průvodci k tomu, aby se naučily věci přirozené. Podporujme jejich individualitu i originalitu. Dbejme na to, abychom všemu konání dali prostor a čas tak, jak je pro každého jinak třeba. Podporujme jejich důvěru v nás a v sebe sama. Učme je jistotě a vědomí vlastní ceny. Pokud milujeme sami sebe, milujeme i ostatní. Přeji v životě hodně štěstí, zdraví a harmonie.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.10.2019 03:14

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze