Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Děti a bílý plášť

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Velmi často se stává, že vaše malá ratolest musí absolvovat bolestivé vyšetření. Někdy nemusí být ani bolestivé, stačí, že je dítě vystrašené a bojí se a problém je na světě. 

Ilustrační foto

V praxi se setkávám s malými dětmi, které než se dostanou do mé ordinace většinou projdou řadou ordinací jiných. Často se bojí bílého oblečení, nového prostředí a velmi pomalu se adaptují. Pokud se k špatnému zážitku přidají ještě introvertní povahové rysy je situace ještě těžší. I tady mohou pomoci homeopatické léky.

Pokud má dítě za sebou intenzivní negativní zážitek z lékařské ordinace, je úzkostné, nechce se vzdálit od maminky, kolem půlnoci se budí a pláče, můžete použít homeopatický lék ACONITUM 15 C – 5 granulí 2x denně po dobu jednoho týdne.

Pokud si dítě nechce nechat sáhnout na místo, kde je problém (např. ručka s vyrážkou, otok, apod.) je plačtivější a protivné, můžete použít homeopatický lék CHAMOMILLA 15 C – 5 granulí 2x denně – do zlepšení situace.

Pro citlivé děti, které obtížněji navazují komunikaci a strach z vyšetření u lékaře se projeví svalovým třesem, nespavostí až celkovou slabostí, bude vhodnější homeopatický lék GELSEMIUM SEMPERVIRENS 15 C – 5 granulí 2x denně 2 dny před vyšetřením, nebo po dobu probíhající terapie, např. rehabilitace. U této skupiny dětí pozoruji také problém v nastartování pohybu po slovním povelu a zpožděné reakce. Potíže může také doprovázet průjem a časté močení.

Strach z návštěvy u lékaře se u některých dětí může naopak projevit nadměrnou agitovaností a průjmem (je to často důvod, proč dorazí na vyšetření pozdě). V tomto případě doporučuji ARGENTUM NITRICUM 15 C – 5 granulí 2x denně 2 dny před vyšetřením, nebo v průběhu terapie do zlepšení situace.

Práce s dětmi je má svá specifika a vyžaduje v neposlední řadě také spolupráci s rodiči, individuální psychoterapeutický přístup a velkou trpělivost.

Tak žádné slzičky a jen usměvavé tvářičky přeje Radana Poděbradská.
 

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 11.8.2022 16:58

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze