Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Děti a bílý plášť

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Velmi často se stává, že vaše malá ratolest musí absolvovat bolestivé vyšetření. Někdy nemusí být ani bolestivé, stačí, že je dítě vystrašené a bojí se a problém je na světě. 

Ilustrační foto

V praxi se setkávám s malými dětmi, které než se dostanou do mé ordinace většinou projdou řadou ordinací jiných. Často se bojí bílého oblečení, nového prostředí a velmi pomalu se adaptují. Pokud se k špatnému zážitku přidají ještě introvertní povahové rysy je situace ještě těžší. I tady mohou pomoci homeopatické léky.

Pokud má dítě za sebou intenzivní negativní zážitek z lékařské ordinace, je úzkostné, nechce se vzdálit od maminky, kolem půlnoci se budí a pláče, můžete použít homeopatický lék ACONITUM 15 C – 5 granulí 2x denně po dobu jednoho týdne.

Pokud si dítě nechce nechat sáhnout na místo, kde je problém (např. ručka s vyrážkou, otok, apod.) je plačtivější a protivné, můžete použít homeopatický lék CHAMOMILLA 15 C – 5 granulí 2x denně – do zlepšení situace.

Pro citlivé děti, které obtížněji navazují komunikaci a strach z vyšetření u lékaře se projeví svalovým třesem, nespavostí až celkovou slabostí, bude vhodnější homeopatický lék GELSEMIUM SEMPERVIRENS 15 C – 5 granulí 2x denně 2 dny před vyšetřením, nebo po dobu probíhající terapie, např. rehabilitace. U této skupiny dětí pozoruji také problém v nastartování pohybu po slovním povelu a zpožděné reakce. Potíže může také doprovázet průjem a časté močení.

Strach z návštěvy u lékaře se u některých dětí může naopak projevit nadměrnou agitovaností a průjmem (je to často důvod, proč dorazí na vyšetření pozdě). V tomto případě doporučuji ARGENTUM NITRICUM 15 C – 5 granulí 2x denně 2 dny před vyšetřením, nebo v průběhu terapie do zlepšení situace.

Práce s dětmi je má svá specifika a vyžaduje v neposlední řadě také spolupráci s rodiči, individuální psychoterapeutický přístup a velkou trpělivost.

Tak žádné slzičky a jen usměvavé tvářičky přeje Radana Poděbradská.
 

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.10.2019 20:23

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze