Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Děti a bílý plášť

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Velmi často se stává, že vaše malá ratolest musí absolvovat bolestivé vyšetření. Někdy nemusí být ani bolestivé, stačí, že je dítě vystrašené a bojí se a problém je na světě. 

Ilustrační foto

V praxi se setkávám s malými dětmi, které než se dostanou do mé ordinace většinou projdou řadou ordinací jiných. Často se bojí bílého oblečení, nového prostředí a velmi pomalu se adaptují. Pokud se k špatnému zážitku přidají ještě introvertní povahové rysy je situace ještě těžší. I tady mohou pomoci homeopatické léky.

Pokud má dítě za sebou intenzivní negativní zážitek z lékařské ordinace, je úzkostné, nechce se vzdálit od maminky, kolem půlnoci se budí a pláče, můžete použít homeopatický lék ACONITUM 15 C – 5 granulí 2x denně po dobu jednoho týdne.

Pokud si dítě nechce nechat sáhnout na místo, kde je problém (např. ručka s vyrážkou, otok, apod.) je plačtivější a protivné, můžete použít homeopatický lék CHAMOMILLA 15 C – 5 granulí 2x denně – do zlepšení situace.

Pro citlivé děti, které obtížněji navazují komunikaci a strach z vyšetření u lékaře se projeví svalovým třesem, nespavostí až celkovou slabostí, bude vhodnější homeopatický lék GELSEMIUM SEMPERVIRENS 15 C – 5 granulí 2x denně 2 dny před vyšetřením, nebo po dobu probíhající terapie, např. rehabilitace. U této skupiny dětí pozoruji také problém v nastartování pohybu po slovním povelu a zpožděné reakce. Potíže může také doprovázet průjem a časté močení.

Strach z návštěvy u lékaře se u některých dětí může naopak projevit nadměrnou agitovaností a průjmem (je to často důvod, proč dorazí na vyšetření pozdě). V tomto případě doporučuji ARGENTUM NITRICUM 15 C – 5 granulí 2x denně 2 dny před vyšetřením, nebo v průběhu terapie do zlepšení situace.

Práce s dětmi je má svá specifika a vyžaduje v neposlední řadě také spolupráci s rodiči, individuální psychoterapeutický přístup a velkou trpělivost.

Tak žádné slzičky a jen usměvavé tvářičky přeje Radana Poděbradská.
 

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.9.2021 04:38

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze