Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Ovesný nákyp

Autor: Lucie Nestrašilová

Máme pro vás tip od naší čtenářky Andrey na zdravou mňamku pro odpolední svačinku...

Ilustrační foto

"Prázdniny mi už připadají docela dlouhé. Možná to tak cítí více ,,vařících" maminek. Nejhorší je, když si děti žádají sladkou odpolední svačinku. Běžné sladkosti doma mít nechci a vymyslet novou dobrůtku každý den je někdy opravdu náročné. Ale dnes se mi povedla skvělá mňamka! Měli jsme doma pár letních jablíček, které vypadaly, že se zítřka už ve zdraví nedožijou, tak jsem si řekla, že upeču něco z nich.

Potřebujeme:

500 g jablíček
hrníček mletého máku
0,5 litru jemných ovesných vloček
hrst datlí
2 polévkové lžíce oleje
1 polévkovou lžíci melasy

Datle jsem rozvařila ve vodě s pár zrníčky soli (datle jsou pak sladší). Mezitím jsem oloupala a nahrubo nastrouhala jablíčka. Rozvařené datle a asi 2,5 dl vody jsem přidala k vločkám, smíchala jsem je s mákem, melasou a olejem. Hlubší plech jsem vymazala olejem a vysypala kokosem, nalila jsem připravenou masu. A pak jsem to už jen upekla v rozehřáté troubě.

Nákyp byl výborný, chutnal sladce, i když jsem cukr nepřidávala. Datle i jablíčka ho dostatečně přisladily."

Andrea Dovalová

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 2.10.2022 05:33

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze