Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatií proti celulitidě?!

Autor: MUDr. Eliška Bartlová

Celulitida je problém, který trápí spoustu žen i mladých dívek. Může jim pomoci homeopatie?

Ilustrační foto
Zdroj: boyko_asparuhov@yahoo.com

Pružnost pokožky závisí na míře tvorby vláknité struktury v bazální pojivové tkáni kůže. Tendence k degenerativním procesům (a tou je mimo jiné i celulitida) souvisí s nadměrným posunem biochemismu směrem k mineralizačním procesům a procesům hromadění látek a toxinů do pojivové tkáně.

Celulitida není tedy jen kosmetický problém, ale problém fungování celého organismu.

Proto je pochopitelné, že klíčovou roli roli při boji s celulitidou bude hrát vyvážená strava bez výkyvů (pozor na hladovky!) , dostatek tekutin, omezení alkoholu, kávy a důsledné nekouření. Uvědomte si, že vznik a rozvoj celulitidy ovlivňuje negativně také nadužívání chemických léků.

Velkým pomocníkem je pohyb. Velmi vhodný je aqua aerobik, rychlá jízda na kole, rychlá chůze. Nedoporučuje se cvičení, kdy dochází k větším otřesům - např. poskoky, protože může dojít k dalšímu poškození pružnosti pokožky.

Nejméně závažným typem celulitidy je měkká celulitida. Základním lékem pro tento typ celulitidy bude homeopaticky ředěný křemík - Silicea 5 C - základní prvek, posilující pojivovou tkáň – užívejte jednou denně 5 granulí – jako start do terapie (2 balení).

Jednou týdně doporučuji přidat některou z růstových solí – dle typu konstituce – stavby těla, a to v dávce 10 granulí (nezapomeňte, že homeopatické léky ve formě granulí se užívají mimo jídlo rozpuštěné v ústech), a to:

Calcarea phosporica 15 C - pro osoby bez nadváhy, celulitida se vyskytuje od pupku dolů

Calcarea carbonica 15 C - celulitida i tuk jsou rovnoměrně rozloženy po celém těle

Calcarea fluorica 15 C - pro konstituci, kde jsou nějaké vývojové nebo růstové anomálie - skolióza, ortodontické (zubní) anomálie, výrazné varixy (křečové žíly), atd.

Graphites 5 C – tam, kde jsou výrazné sklony k obezitě, menopauza nebo problémy s menstruací.

Edematosní forma (závažnější stav):

Thuya occidentalis 9 C – je základní lék tohoto typu celulitidy. Zajistí očistu organismu – po dobu 2 měsíců užívejte 3x týdně 5 granulí. Thuya pomáhá mimo jiné „ztratit břicho„ a je velmi důležitá, pokud užíváte antikoncepci nebo často antibiotika.

Poté bude následovat:

Pulsatilla 15 C - další důležitý následný krok – užívejte dlouhodobě (cca 6 týdnů - 2 měsíce), a to 1x týdně 10 granulí.

Pulsatilla bude současně doplněna dvěma léky:

Solidago* 5 C je lék, který výrazně posílí detoxikační orgány - 1x denně 5 granulí – po dobu 1 měsíce.

Aesculus hippocastanum* 5 C zajistí zlepšení periferní žilní cirkulace, má protizánětlivý efekt na cévy, snižuje kapilární permeabilitu (propustnost), zlepšuje mikrocirkulaci, zabraňuje zadržování toxinů v těle. Působí také na cévní křehkost (spolu s lékem Arnica montana 9 C).

Tvrdá forma celulitidy (nejzávažnější stupeň) vyžaduje především lék Natrum sulfuricum – působí na podporu jater a má mocné působení proti zadržování tekutiny v těle.

Doporučuji ředění Natrum sulfuricum 15 C - jednou týdně 10 granulí a spolu s tím Natrum sulfuricum 9 C každý den 5 granulí – po dobu dvou měsíců.

Lék Fucus vesiculosus* 5 C ovlivňuje příznivě metabolismus a napomáhá hubnutí – užijte dvě balení 1x denně 5 granulí - večer.

Na doplnění v případě potřeby nezapomeňte dva léky:

Nux vomica 9 C – zlepšuje trávení, ovlivňuje příznivě plynatost a kvalitu stolice (působí proti zácpě).

Phosphoricum acidum 9 C – je zdroj energie pro lidi se slabou energií.

Pozn: léky označeny * jsou na lékařský předpis
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eliška Bartlová

Autor: MUDr. Eliška Bartloválékař, odborník v homeopatii, člen HLA

Homeopatii praktikuji od roku 1992 a od roku 2009 se věnuji pouze homeopatické praxi a pedagogické činnosti jako lektor CEDH -
Mezinárodní školy klinické homeopatie. To vše mne naplňuje radostí, neboť věřím, že přispívám k rozšíření povědomí o homeopatii a o jejích možnostech.
Motto: "Pokud máme mít v něčem jistotu, pak rozhodně v tom, že nikdy neexistuje pouze jediný prostředek k vyřešení nějakého problému." Georges DEMANGEAT

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 31.10.2020 08:51

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze