Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Klíšťata, blechy, paraziti u zvířat... Jak nad nimi zvítězit?!

Autor: MVDr. Lada Paulů

Jak si poradit s hubením blech, klíšťat a jiných parazitů u pejsků a koček? A co odčervení? Lze na vnitřní parazity vyzrát i homeopatií?   

Ilustrační foto

Názor veterinární lékařky, MVDr. Lady Paulů, odbornice v homeopatii:

"Co se týče parazitů obecně platí, že čím je zvíře v lepším zdravotním stavu, tím lépe se s parazity vypořádá. To znamená, že už správná konstituční léčba (homeopatický lék "ušitý" pacientovi - i zvířecímu - na míru) odvede pořádný kus práce. I když některé konstituční typy jsou k parazitózám náchylnější (dobře si to lze představit na příkladu mateřské školky, ve které se objevily vši. Některé děti budou zavšivené až hrůza a některé budou mít pár vešek).

Mezi náchylné typy patří Sulfur - většinou žíznivá, teplá zvířata, mívají dost často problémy s kůží, které se zhoršují koupelemi. Dále mívají překrvené tělní otvory, které svědí - dost často sáňkují. Jejich symptomy se v teple zhoršují. Většinou jsou dobrosrdeční, přátelští a inteligentní, ale tzv. "sví". Zdají se línější, ale spíš je to dáno tím, že mají svou hlavu. Typickým příkladem je typický beagl:-). Bývaji neupravení, protože o sebe nepečují. A chytnou v podstatě každou blechu v okolí:-)

V případě zablešení je třeba myslet na to, že nestačí zvíře odblešit, ale i ošetřit prostředí. Vajíčka blech nezůstávají v srsti ani na kůži, ale vypadávají do prostředí a čekají na vhodného hostitele. Jsou schopny čekat i půl roku. Takže ošetřit zvíře, vysát, vyprat všechna místa, kde se vyskytuje. Boj proti blechám může být náročný a zdlouhavý, zejména pokud mazlík chodí ven a může se kdykoliv nakazit od sousedovic zvířat. V podstatě jde o to, co nejvíc to jde, narušit bleší vývojový cyklus. Jedno ošetření prostředí zpravidla nestačí.

S likvidací blech a klíšťat homeopatiky nemám přímou zkušenost, ale můžete zkusit Ledum palustre 15 C 1x týdně (dle situace lze podávat 5 granulí 1x denně). Osvědčuje se zejména při odpuzování komárů a jelikož je to hlavní lék bodných poranění, tak pomáhá i hojit štípnutí, ke kterým případně dojde. Má do určité míry odpuzující účinek i na klíšťata a myslím, že by pomohl i proti blechám. 

Lze použít i bylinné koupele z levandule, eukalyptu nebo máty (eukalyptus ani mátu nepoužívejte u koček).

Mám pro vás i jeden babský recept:

Do 250 ml vroucí vody dejte 1-2 citrony a po vychlazení vetřete zvířeti do srsti nebo ho v ní vykoupejte. Firma SERGEANTS vyrábí antiparazitární obojky, pipety i spreje čistě na přírodní bázi (např.skořicový olej, mátový, geraniol,..).

Problematika homeopatického boje proti vnitřním parazitům je velmi dobře rozpracovaná na stránkách Světa homeopatie v článku paní Ilony Staňkové "Homeopatické odčervování", který vám vřele doporučuji."

Vaše Lada Paulů

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Lada Paulů

Autor: MVDr. Lada Paulůveterinární lékařka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2021 09:13

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze