Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Klíšťata, blechy, paraziti u zvířat... Jak nad nimi zvítězit?!

Autor: MVDr. Lada Paulů

Jak si poradit s hubením blech, klíšťat a jiných parazitů u pejsků a koček? A co odčervení? Lze na vnitřní parazity vyzrát i homeopatií?   

Ilustrační foto

Názor veterinární lékařky, MVDr. Lady Paulů, odbornice v homeopatii:

"Co se týče parazitů obecně platí, že čím je zvíře v lepším zdravotním stavu, tím lépe se s parazity vypořádá. To znamená, že už správná konstituční léčba (homeopatický lék "ušitý" pacientovi - i zvířecímu - na míru) odvede pořádný kus práce. I když některé konstituční typy jsou k parazitózám náchylnější (dobře si to lze představit na příkladu mateřské školky, ve které se objevily vši. Některé děti budou zavšivené až hrůza a některé budou mít pár vešek).

Mezi náchylné typy patří Sulfur - většinou žíznivá, teplá zvířata, mívají dost často problémy s kůží, které se zhoršují koupelemi. Dále mívají překrvené tělní otvory, které svědí - dost často sáňkují. Jejich symptomy se v teple zhoršují. Většinou jsou dobrosrdeční, přátelští a inteligentní, ale tzv. "sví". Zdají se línější, ale spíš je to dáno tím, že mají svou hlavu. Typickým příkladem je typický beagl:-). Bývaji neupravení, protože o sebe nepečují. A chytnou v podstatě každou blechu v okolí:-)

V případě zablešení je třeba myslet na to, že nestačí zvíře odblešit, ale i ošetřit prostředí. Vajíčka blech nezůstávají v srsti ani na kůži, ale vypadávají do prostředí a čekají na vhodného hostitele. Jsou schopny čekat i půl roku. Takže ošetřit zvíře, vysát, vyprat všechna místa, kde se vyskytuje. Boj proti blechám může být náročný a zdlouhavý, zejména pokud mazlík chodí ven a může se kdykoliv nakazit od sousedovic zvířat. V podstatě jde o to, co nejvíc to jde, narušit bleší vývojový cyklus. Jedno ošetření prostředí zpravidla nestačí.

S likvidací blech a klíšťat homeopatiky nemám přímou zkušenost, ale můžete zkusit Ledum palustre 15 C 1x týdně (dle situace lze podávat 5 granulí 1x denně). Osvědčuje se zejména při odpuzování komárů a jelikož je to hlavní lék bodných poranění, tak pomáhá i hojit štípnutí, ke kterým případně dojde. Má do určité míry odpuzující účinek i na klíšťata a myslím, že by pomohl i proti blechám. 

Lze použít i bylinné koupele z levandule, eukalyptu nebo máty (eukalyptus ani mátu nepoužívejte u koček).

Mám pro vás i jeden babský recept:

Do 250 ml vroucí vody dejte 1-2 citrony a po vychlazení vetřete zvířeti do srsti nebo ho v ní vykoupejte. Firma SERGEANTS vyrábí antiparazitární obojky, pipety i spreje čistě na přírodní bázi (např.skořicový olej, mátový, geraniol,..).

Problematika homeopatického boje proti vnitřním parazitům je velmi dobře rozpracovaná na stránkách Světa homeopatie v článku paní Ilony Staňkové "Homeopatické odčervování", který vám vřele doporučuji."

Vaše Lada Paulů

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Lada Paulů

Autor: MVDr. Lada Paulůveterinární lékařka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 2.10.2022 05:27

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze