Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

„Mami, kdy už tam budem?“

Autor: Lucie Nestrašilová

Vyrazila jsem s dětmi na dovolenou. Přesněji řečeno na týdenní návštěvu za babičkou za hranice naší země. Obě moje děti naštěstí podědily mé cestovatelské geny, takže žádný stres já ani oni před cestou nemívají. Naopak – jakoukoli cestu se snažím před nimi co nejdéle utajit, abych se pokud možno vyhnula otázkám typu: „Mamí, kolik dní se ještě vyspím než pojedem?

Ilustrační foto

Vše připraveno, můžeme vyrazit!

Zpomalení, první křižovatka, STOPka… „Mami, my už tam jsme?“, ptá se nejmladší. „Ne, nejsme“, odvětím. „A kdy už tam budem?“, pokračuje nejmladší, „Neptej se, však se to včas dozvíš“, odpovídám a doufám ve chvíli klidu. Zbytečně. Stejná otázka se opakuje po 5 km, po 15 i po 150 km jízdy. Čemu se divím? Vždyť už to znám a je to vždy stejné. Za jízdy tedy vymýšlím možné i nemožné. A protože některé mé nápady na mé děti fungují a jiné ne, řekla jsem si, že se s vámi o ty „funkční“ podělím:

 • Zpěv, písničky a pohádky na CD – dětské verze:-)
 • Slovní hry:
 1. „Hádej, kdo jsem“ – někdo myslí na nějakou bytost, postavu z pohádky, filmu, z rodiny, atd. a ostatní       hádají pomocí otázek ANO/NE, na koho myslí. Kdo uhodne první, vymýšlí si svou bytost…
 2. Slovní kopaná – může mít několik podob - jeden řekne slovo a druhý vymyslí slovo na začínající posledním písmenem slova předcházejícího
 • Kdo najde více… „škodovek“, „červených aut“, „modrých značek“, „cyklistů“, atp.
 • Pro starší děti – Dovolené na stopě – na tuto hru je dobré se připravit už doma. Vytiskněte dětem trasu vaší plánované cesty a do ní označte města, významná místa, která budete míjet, i běžné věci z provozu – děti je pak musí odškrtávat a doplňovat do trasy, kde také vidí, jak jim cesta ubíhá. Dobře funguje i navigace v autě či v mobilu vašeho staršího dítěte.
 • Technické vymoženosti – pokud je to možné, nezapomeňte doma MP3 přehrávač, DVD do auta a podobné technické vymoženosti. Nebaví vás hudba, kterou vaše dítko poslouchá? Dejte mu na uši sluchátka. To samé doporučuji i při sledování filmu či oblíbené pohádky. Řídit a poslouchat uječené Šmoulíky nebo příběh typu Star wars, je životu nebezpečné…
 • Tip od čtenářky Světa homeopatie - Cestovní hra "Už tam budeme"

Na naší poslední cestě jsem přišla na novou věc. Jelikož se zezadu v pravidelných intervalech ozývaly hádky a hluk, rozhodla jsem se, že přestanu na své děti „řvát“ a neustále je dokola poučovat o nevhodnosti „ječení a hádání se“ na zadních sedačkách v době, kdy já řídím a trvale se jejich výstupů lekám. Vypla jsem svůj sluch směrem dozadu, začala jsem je ignorovat a pustila jsem si svou vlastní hudbu na CD – hodně NAHLAS, jak jen to šlo. A reakce hádajících se dětí? „Mamí, ztlum to, prosím! My nic neslyšíme!!!“, „Ztlumím, jen co se vzadu ztlumíte vy dva!“. Zafungovalo to. Vybrala jsem totiž takové CD, které se mým dětem hooodně nelíbilo! Než, aby ho musely poslouchat, zklidnily se:-)

Až na drobné výstupy mezi matkou a dětmi proběhla naše cesta v pohodě. Co si však počít, když dítě cestu autem špatně snáší?

 • Pokud to jde, cestujte raději v noci – dítě bude spát
 • Před cestou dávejte dítěti popíjet uklidňující bylinkový čaj

Vyzkoušejte i homeopatické rady na cesty:

 • Oscillococcinum - prevence virových onemocnění, posílení imunity. Posiluje organismus v zátěžových podmínkách: pobyt v exotických zemích, zvýšená tělesná zátěž. Výrazně zkracuje délku onemocnění, která mohou přijít cestou a zlehčuje jejich průběh. Snižuje výskyt recidiv. 1 tuba globulí preventivně 1 týden před odjezdem a 1x týdně po celou dobu pobytu.
 • Cocculus indicus 9 C
  Lék na nevolnost a zvracení při jízdě autem, ve vlaku a na lodi. Zlepšení nastává na čerstvém
  vzduchu, jídlem a teplem. 5 granulí opakovaně v rytmu potíží.
 • Cocculine tablety - homeopatický vícesložkový lék na pomoc při potížích s nevolností na cestách. Obsahuje vyvážené spektrum homeopatických léků tak, aby bylo pokryto co největší množství příznaků spojených
  s nevolností v dopravních prostředcích.
  ➤ 2 tablety před odjezdem na noc, dále 1 tabletu před cestou a opakovaně během cesty
  v rytmu potíží.

Více rad na cesty nabízí brožurka „Homeopatie na cesty“ lékařky, MUDr. Elišky Bartlové, kterou vydala Homeopatická lékařská asociace, o.s.
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 1.10.2020 18:20

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze