Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Sušenky z ovesných vloček

Autor: Ing. Ludmila Pszczolková

Tip na zdravé mlsání! Upečte si zdravé, chutné sušenky, které vám dodají energii! 

Ilustrační foto

Ingredience:

100 g ovesných vloček, 80 g másla, 4 lžíce javorového sirupu, 80 g hnědého cukru, 100 g najemno nasekaných oříšků (mandle, kešu, para, vlašské – i směs), 4 lžíce sekaného sušeného ovoce (datle, fíky, nesířené meruňky, rozinky, brusinky, švestky), sekaná semínka (slunečnicové, dýňové, konopné, sezamové).

Postup:

100 g ovesných vloček rozmixujte krátce v mixéru. Na nepřilnavé pánvi rozpusťte 80 g másla, 4 lžíce javorového sirupu, 80 g hnědého cukru. Přidejte vločky, 100 g najemno nasekaných oříšků, 4 lžíce sekaného sušeného ovoce, sekaná semínka. Rychle a důkladně promíchejte a nalijte na plech vyložený pečícím papírem.

Pečte 20 minut. Nechte vychladnout a krájejte na kousky. Je to chutné a zdravé. Mnohé müsli tyčinky jsou přeslazené, ovoce v nich je chemicky ošetřené. Ovesné sušenky jsou rychlým zdrojem energie, která ale dlouho vydrží.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Ludmila Pszczolková

Autor: Ing. Ludmila Pszczolkovánutriční poradce

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 9.8.2020 11:16

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze