Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Mám alergii na hmyzí bodnutí a KOJÍM...?

Autor: MUDr. Kateřina Formánková

"Jsem alergická na hmyzí bodnutí. Kojím. Předpokládám, že klasické léky jako Dithiaden jsou pro mě nevhodné. Co si mám pořídit pro sebe, případně pro miminko, abych měla v lékárničce pro případ bodnutí k dispozici? Jak léky sobě/miminku dávkovat?", ptá se čtenářka v naší Homeopatické poradně... 

Ilustrační foto

Dnes odpovídá MUDr. Kateřina Formánková, lékařka-odbornice v homeopatii:

"Jako prevenci můžete použít lék Ledum palustre 15 C 2x denně 5 granulí. Lék stačí pro vás i pro miminko, když kojíte, informace se přenese.

Na bodnutí podávejte Apis melifica 30 C, při otoku i každou hodinu 5 granulí (dítěti lék rozpusťte do převařené kojenecké vody a podávejte mu každou hodinu jednu kávovou lžičku roztoku až do zlepšení stavu). Současně přidejte i homeopatický lék Ledum palustre 15 C - 3x denně 5 granulí.

Při větším zarudnutí v okolí vpichu můžete ještě přidat lék Beladonna 9 C 4x denně 5 granulí.

Pokud trpíte na větší reakce po bodnutí hmyzem přidejte ještě Poumone histamine 15 C 3x denně (má podobný účinek jako Dithiaden, ale je to homeopatikum, tzn. lék bez vedlejších účinků)."

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Kateřina Formánková

Autor: MUDr. Kateřina Formánkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, šéfredaktor Homeopatické revue, člen Rady HLA

Homeopatií se zabývám od roku 1992 a jsem přesvědčena, že vzhledem ke své naprosté neškodnosti a vysoké účinnosti, by měla být homeopatika lékem první volby a to zejména u dětí. V dětském věku mohou významně snížit nemocnost a vyřešit i problémy, se kterými si klasická medicína vůbec neví rady. Jako např. tiky, enurézy, poruchy spánku, špatné prospívání, přibírání na váze, snížená imunita v důsledku opakovaných infekcí dýchacích cest, chronický zánět středního ucha, chronická rýma, problémy s kojením atd. Použití homeopatických léků v prevenci nebo v začátku onemocnění zlepšuje reaktivitu imunitního systému dítěte i dospělého, v důsledku toho není nutné používat tolik klasických léků a stabilita zdraví je podstatně lepší.

Kromě léčení se věnuji i vzdělání lékařů a farmaceutů jako lektor CEDH.

Přála bych si, aby o možnostech homeopatické léčby vědělo co nejvíce lékařů, farmaceutů i pacientů. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 18.1.2021 20:12

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze