Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Mám alergii na hmyzí bodnutí a KOJÍM...?

Autor: MUDr. Kateřina Formánková

"Jsem alergická na hmyzí bodnutí. Kojím. Předpokládám, že klasické léky jako Dithiaden jsou pro mě nevhodné. Co si mám pořídit pro sebe, případně pro miminko, abych měla v lékárničce pro případ bodnutí k dispozici? Jak léky sobě/miminku dávkovat?", ptá se čtenářka v naší Homeopatické poradně... 

Ilustrační foto

Dnes odpovídá MUDr. Kateřina Formánková, lékařka-odbornice v homeopatii:

"Jako prevenci můžete použít lék Ledum palustre 15 C 2x denně 5 granulí. Lék stačí pro vás i pro miminko, když kojíte, informace se přenese.

Na bodnutí podávejte Apis melifica 30 C, při otoku i každou hodinu 5 granulí (dítěti lék rozpusťte do převařené kojenecké vody a podávejte mu každou hodinu jednu kávovou lžičku roztoku až do zlepšení stavu). Současně přidejte i homeopatický lék Ledum palustre 15 C - 3x denně 5 granulí.

Při větším zarudnutí v okolí vpichu můžete ještě přidat lék Beladonna 9 C 4x denně 5 granulí.

Pokud trpíte na větší reakce po bodnutí hmyzem přidejte ještě Poumone histamine 15 C 3x denně (má podobný účinek jako Dithiaden, ale je to homeopatikum, tzn. lék bez vedlejších účinků)."

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Kateřina Formánková

Autor: MUDr. Kateřina Formánkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, šéfredaktor Homeopatické revue, člen Rady HLA

Homeopatií se zabývám od roku 1992 a jsem přesvědčena, že vzhledem ke své naprosté neškodnosti a vysoké účinnosti, by měla být homeopatika lékem první volby a to zejména u dětí. V dětském věku mohou významně snížit nemocnost a vyřešit i problémy, se kterými si klasická medicína vůbec neví rady. Jako např. tiky, enurézy, poruchy spánku, špatné prospívání, přibírání na váze, snížená imunita v důsledku opakovaných infekcí dýchacích cest, chronický zánět středního ucha, chronická rýma, problémy s kojením atd. Použití homeopatických léků v prevenci nebo v začátku onemocnění zlepšuje reaktivitu imunitního systému dítěte i dospělého, v důsledku toho není nutné používat tolik klasických léků a stabilita zdraví je podstatně lepší.

Kromě léčení se věnuji i vzdělání lékařů a farmaceutů jako lektor CEDH.

Přála bych si, aby o možnostech homeopatické léčby vědělo co nejvíce lékařů, farmaceutů i pacientů. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.5.2020 22:43

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze