Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Psychosomatika

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

To, že dlouhodobé bolesti v pohybovém systému nikomu na dobré náladě nepřidají je nad slunce jasné, ale na to, že tento systém funguje i opačně se dost často zapomíná. Psychika je mocná… a protože nežijeme ve zrovna jednoduché době, psychosomatických potíží opravdu přibývá. Problémy může způsobit jak dlouhodobý chronický stres, tak náhlé emoční vypětí.

Ilustrační foto
Zdroj: boyko_asparuhov@yahoo.com

V pohybovém systému máme svaly, které reagují na chronický stres trochu víc než ostatní. Jsou to zejména svaly šíje. Ne nadarmo se říká, že si to všechno „nosíme na ramenou“. Tyto bolesti jsou obvykle horší vsedě a vstoje, zatímco vleže ustupují. Dalšími hyperreaktivními svaly na stresové situace jsou svaly žvýkací. Přidáme-li k tomu ještě dnešní zlozvyk – časté žvýkání žvýkaček, je zaděláno. Často přichází takoví pacienti s bolestmi čelistních kloubů. V neposlední řadě reagují na stres vzpřimovače bederní oblasti, což se zase projevuje brzkou ranní bolestí, která nutí pacienty stočit se do klubíčka.

Neklamnou známkou chronického přetížení ze stresu je také noční probouzení, mezi 2. a 3. hodinou ranní.
Bylo by pošetilé se domnívat, že můžeme tuto situaci vyřešit pouze homeopatiky a potíže zmizí, ALE, homeopatické léky nám mohou pomoci ven ze svízelné situace, najít cestu, vrátit si sebedůvěru a udělat první krok ke komplexní změně životního stylu, což je jediná možná cesta jak z toho ven.

S výhodou můžete využít kombinaci harmonizačních homeopatických léků, která se nachází v homeopatickém sirupu SEDALIA. Nemá sedativní účinky v pravém slova smyslu, jak se mnozí pacienti obávají. Naopak, tím, že vás zklidní, vytříbí se vaše smysly a často dovedete udržet lépe dříve roztěkanou pozornost.

Jinak je tomu v případě náhlé emoční reakce, jakou může být např. velmi špatná zpráva, nebo náhle vzniklá obava, často o svůj vlastní život, nebo o život někoho blízkého. Mnoho pacientů reaguje na takovou informací bolestí v pohybovém systému, která se často projeví zablokováním hrudní páteře, náhle vzniklou bolestí pod jednou lopatkou a pocitem nedostatku dechu. Je to trochu jako byste se lekli a zůstali v tom úleku – s nádechem v hrudníku. V prvé řadě je na místě vyloučit akutní onemocnění, jako např. srdeční infarkt nebo prasklý žaludeční vřed. Často ale odchází pacienti od lékaře bez diagnózy a potíže přetrvávají.

V takovém případě vám může pomoci homeopatický lék IGNATIA AMARA 15 C v dávce 5 granulí 2x denně po dobu jednoho týdne.

V mé ordinaci je nejčastější kombinace chronických potíží, které se tělo snaží dlouho kompenzovat a jednou „to praskne“ a dojde k akutní blokádě hrudní páteře. Pak doporučuji kombinaci homeopatických léků SEDALIA a IGNATIA AMARA 15 C. Myslím, že v současné době ji budeme využívat stále častěji.

V případě, že vaše potíže i nadále přetrvávají, navštivte lékaře-odborníka v homeopatii.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 8.2.2023 13:52

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze