Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

"Bez váhání jsem řekla ANO!!!"

Kolektiv autorů: Lucie Nestrašilová, MUDr. Eva Kettmannová

Jaký byl první rok se Světem homeopatie pro MUDr. Evu Kettmannovou, odborného garanta webu? Jak hodnotí první rok jeho existence, jaké jsou její poznatky a přání?

Ilustrační foto
Zdroj: Ludmila Kindlová

Jaká byla Vaše reakce, když jste byla požádána o spolupráci na projektu „Svět homeopatie“?

Projektu „Svět homeopatie“ jsem naprosto bez váhání řekla ANO!!!

Co Vás na této práci nejvíce lákalo?

Bude to znít jako klišé, ale jinak to vyjádřit neumím - věřím tomu, že kdyby se více lidí a hlavně dětí léčilo homeopatií, bylinkami, akupunkturou nebo dalšími prostředky alternativní medicíny, celá naše společnost by byla zdravější. Jak jinak, v dnešní uspěchané době, než přes internet rozšířit informace o těchto možnostech? Lékaři se během studia medicíny nedozví o možnostech homeopatické léčby vůbec nic. To je taky jeden z důvodů proč jsou vůči homeopatii a alternativní medicíně skeptičtí. Iniciativa musí přijít od pacientů - od maminek, které odmítnou šesté antibiotikum na zánět středního ucha za sezónu a začnou hledat řešení. Věřím, že tito pacienti přesvědčí své ošetřující lékaře, aby se začali zajímat o šetrnější způsoby léčby. Projekt Svět homeopatie měl za cíl srozumitelným jazykem zprostředkovat kvalitní informace o možnostech homeopatické léčby především běžných akutních zdravotních potíží.

Svět homeopatie má za sebou první rok své existence. Jak hodnotíte tento rok Vy - jako lékař praktikující homeopatii?

Homeopatie není o pevných schématech, guidelinech tak, jak je známe z klasické medicíny. Lékař-homeopat přistupuje ke každému pacientovi individuálně. Tato metoda vyžaduje hodně naslouchání, kreativity a improvizace ze strany terapeuta. Stejně to bylo i s prvním rokem existence Světa homeopatie - snažili jsme se naslouchat potřebám veřejnosti a flexibilně jsme přizpůsobovali rubriky a podrubriky tak, aby byly co nejpřehlednější.

Jste někdy v přímém kontaktu i se čtenáři Světa homeopatie? Jaké jsou jejich reakce na Vaši práci?

Nejvíce mě těší, když přijde do ordinace nový pacient a referuje o svých prvních zkušenostech s homeopatií - naposled to byly například neštovice - a uvede Svět homeopatie jako zdroj. Nejvíce náš web posunulo právě několik kritických ohlasů ze strany našich čtenářů. Byli to většinou naši známí a přátelé, kteří nám konstruktivní kritikou hodně pomohli.

Svět homeopatie se prezentuje jako webový portál se 100% garancí informací poskytovaných lékaři. Proč je podle Vás důležité, aby byla homeopatie v rukou lékařů?

Rozdíl mezi homeopatem-lékařem a homeopatem-nelékařem není ve znalostech homeopatie, ale v medicínských znalostech a v odpovědnosti za pacienta. Homeopatická lékařská asociace, která je garantem webu, má za cíl dostat homeopatii jako komplementární metodu do nemocnic a ordinací jak praktických lékařů, tak specialistů. Webů o zdraví a alternativní léčbě různými potravinovými doplňky je nespočetně. Různě mezi sebou kopírují články a často se ani nedozvíte, kdo je vlastně autorem daného článku nebo doporučení. Takové anonymní zdroje jsou nespolehlivé a k samoléčbě bych je určitě nedoporučovala. Ve Světě homeopatie je u každého odborného článku podepsán buďto lékař, fyzioterapeut nebo porodní asistentka. Pokud článek zpracoval některý z redaktorů, vždy cituje zdroj - nejčastěji se jedná o doporučení MUDr. Věry Budkové z naší Homeopatické poradny. Samoléčba má vždy své hranice a na ně své čtenáře opakovaně upozorňujeme. To platí i o léčbě chronických potíží - ty doporučujeme konzultovat osobně s odborníkem v homeopatii.

Uplynulý rok nebyl pro Vás jen Svět homeopatie, ale stala jste se rovněž lektorkou Mezinárodní školy klinické homeopatie CEDH. K tomu máte homeopatickou poradnu a jste maminkou 3 dětí. Co děláte pro to, abyste vše ve zdraví zvládla?

Mám své berličky, bez nich bych to určitě nezvádla:-) Cvičím Iengar jógu a energetická cvičení. Na posílení imunity užívám samozřejmě homeopatika a když mám náročnější období a potřebuji energeticky vyladit, navštěvuji akupunkturistu.

Kde byste si přála, aby byla homeopatie za 5 let?

Na lékařských fakultách! Do nemocnic se již pomalu, ale jistě dostává, setkáte se s ní na porodních sálech... Do ordinací si díky kolegům-nadšencům našla také cestu - mnoho pediatrů již dnes na žlutou rýmu nabízí homeopatika místo Pamyconu. Moc bych si přála, aby se i studenti medicíny mohli již během studia dozvědět o této šetrné a netoxické léčebné metodě a aby během své profesní praxe u běžných, život neohrožujících, onemocnění měli možnost volby – chemické versus homeopatické léky.
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová
MUDr. Eva Kettmannová

Kolektiv autorů:
Lucie Nestrašilová, MUDr. Eva Kettmannová

Lucie Nestrašilová šéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

MUDr. Eva Kettmannová alergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 13.6.2021 03:50

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze