Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Tvoříme s heřmánkem

Autor: Mgr. Katarína Platznerová, Ph.D.

Chamomilla vulgaris, česky heřmánek pravý, rastie všade vôkol nás. Nájdeme ho aj pri okrajoch ciest, aj na staveniskách. Kvôli svojej nenáročnosti a bujnému rozrastaniu si ale vôbec nezaslúži hanlivé označenie – burina, nakoľko je to naozaj nádherný kvietok. Okrem liečivých účinkov dokáže skrášliť naše okolie a dá sa aj všelijako výtvarne využiť. My si ním teraz ozdobíme sklenenú nádobku.

Ilustrační foto

Čo potrebujeme:

Kvety harmančeka (heřmánku), sklenený pohár, lepidlo na papier, štetec, matný priesvitný lak v spreji, servítky

Postup práce:

  • Nazbierame hlavičky harmančeka (heřmánku) a dáme ho lisovať. /Vložíme medzi dve dobre savé servítky a zaťažíme./
  • Zaobstaráme si ľubovoľnú sklenenú nádobu, ktorú dôkladne umyjeme čistiacim prostriedkom na riad, usušíme a vyleštíme.
  • Počas práce držíme pohár v servítke, aby sme na ňom dotykom neurobili šmuhy.
  • Štetcom kvapneme na pohár lepidlo a priložíme harmanček. Kvapka by mala byť tak veľká, ako kvetné lôžko. Pritlačením sa lepidlo dostane aj pod lupienky.
  • Harmančeky môžeme rozmiestniť v ľubovoľnej hustote po celej nádobe, alebo v páse pod okrajom, prípadne aj inak. Harmanček môžeme skombinovať aj s inými kvietkami.
  • Po skončení celú nádobu prestriekame lakom, avšak opatrne a v menšom množstve, aby lak nestekal.
  • Ak chceme docieliť matnejší vzhľad, nádobku ešte pred lakovaním ponatierame lepidlom, ktorým sme prilepovali aj kvietky.

Harmanček, ktorý nám zvýši, si deti môžu nalepiť na výkres a výtvarne dotvoriť.

 

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Katarína Platznerová, Ph.D.

Autor: Mgr. Katarína Platznerová, Ph.D.učitelka na Gymnáziu

Autorka píše do slovenských časopisů pro maminky. Text na téma "Puberta" doplnila i tématickými obrázky svých studentů. Vyznává více "respektující" přístup k dětem, které se v období puberty nacházejí.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.5.2019 17:13

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze