Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Tak trochu úrazové léto

Autor: Lucie Nestrašilová

Vím, že o úrazech už bylo ve Světě homeopatie napsáno mnoho. Přesto mi to nedá a pokusím se opět našim čtenářům přiblížit možnost léčby úrazů pomocí homeopatie. Když se totiž ohlédnu za uplynulým týdnem a bilancí úrazovosti své rodiny a našich blízkých, říkám si, že je na čase si opět připomenout, že vzít si do tašky na kolo Arniku se vyplatí. 

Ilustrační foto
Zdroj: Andrea Novotná

Pondělí:

Docela normální den. Až na to, že jsou prázdniny a tak pracuji s dětmi za zády. „Au, mamí, on mě bije!“, křičí nejmenší ze synů. „Nechte se, kluci, nemůžete se mít chvíli rádi?“; „Ale, když on do mě pořád strká a já na něj teď nemám náladu“, odvětí syn v pubertálním věku. No, chápu ho. Mít za zády 5ti letého hyperaktivního bratra, který do něj píchá hokejkou se slovy: „Pojď si zahrát hokej, jo?!“ zrovna ve chvíli, kdy skládá básně pro svou první školní lásku, to není nic moc. Po 5 minutách se ozve rána a řev! Nejmenší vylezl na postel a začal útočit hokejkou v úrovni hlavy nejstaršího… Krev naštěstí neteče, ale Arnika pomáhá vstřebávání modřin, tak podávám 5 kuliček po 10 minutách (intervaly postupně prodlužuji) a do večera je modřina jen lehce namodralá. Arnika evidentně zabrala. Synovi bílé sladké kuličky chutnají a co víc - jejich cucáním se konečně na chvíli zklidnil…

Úterý:

Koupila jsem si nové kuchyňské nože. Tak dlouho jsem si přála opravdu dobré nože, kterými zlehka nakrájím maso, posekám cibuli, vykostím rybu, až se mi mé přání splnilo. Pod touhou vyzkoušet je, jsem se rozhodla uvařit večeři o několika chodech. Skončím u prvního. Nůž na maso je opravdu „vostrej“! Au! Při odpovídání synovi jsem se zahleděla jinam, než jsem měla a řízla jsem se do prstu. Tentokrát krev tekla. Na tekoucí ránu pouštím ledovou vodu, ránu chladím a skučím bolestí. Nejmladší ke mě přichází a říká: „Maminko, proč brečíš. Já nikdy nebrečím, když se říznu“. Hm, asi nejsem tím správným vzorem. Ještě, že má 4 bratry a tatínka. Ti by si nahlas skučet nedovolili. Jsou to přece chlapi, ne? A když nejde o rýmičku…:-) Po zbytek dne si beru oblíbenou Arniku montanu 9 C (5 granulí po 10-15 minutách, intervaly do večera prodlužuji). Pro řeznou ránu přidávám Staphysagrii 9 C. Lék kombinuji s Arnikou. Další dny pokračuji 5 granulí 3x denně (do vymizení potíží). K večeři bude chleba s máslem (chléb nakrájí manžel).

Středa:

Konečně se nám podařilo zahnat nejmenšího synka do postele! Sedíme na sedačce a říkáme si: „Konečně je tady klid, to byl dneska náročnej den“. Klid trvá bohužel asi jen 2 minuty. Poté zaznamenáme z dětského pokoje zvuk podobný tomu, který vydávají rozkládací schůdky. Takové ty, které jsou běžně uloženy někde v rohu a rozkládají se, když potřebujete vylézt do nějakých výšek. Nikdy nedáváme do výšek věci určené na hraní dětem. To aby neměly náhodou důvod po těch schůdcích někdy vylézt… Nemýlili jsme se. Bohužel. Byly to schůdky a máme tady další bouli! Arnika pomalu dochází, klid odešel definitivně… (pozn. čím dříve je Arnika po pádu či úderu podána, tím rychleji zregeneruje postižené místo). Vyrážím k sousedům, naštěstí už se od nás taky „nakazili“. Podávám obvyklých 5 granulí cca 5x denně…

Říkala jsem si, že středou svůj článek skončím, neb by mi asi nikdo neuvěřil, že se ve čtvrtek ráno prostřednictvím Facebooku dozvím, že skoro dospělý syn mé kamarádky spadnul na kole a uveřejněné fotografie (…abyste mi uvěřili, použila jsem jednu z nich v tomto článku:-) ve mně opět rozblikaly: „Arnika!“ Ne, nedávám „LIKE“, ale přidávám komentář: „Jdi za mámou, ať Ti dá Arniku“…

Přeji vám pohodové léto bez úrazů:-)

 

Zdroj:
Osobní zkušenosti podpořené knihami:
„Poznáváme homeopatii“, MUDr. Ilona Ludvíková, MUDr. Miriam Kabelková, MUDr. Kateřina Formánková
"Homeopatie v lékárenské praxi", Michéle Boiron, Francois Roux 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.2.2020 22:10

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze