Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Boxujete a bolí vás klouby a šlachy?! Víme, jak na to!

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Sportujete rádi a často? Pak vám jistě není cizí ani bolest. Ta ke sportu patří a v podstatě se jí nelze vyhnout. Mezi časté potíže, které řešíme v rámci Rehabilitační poradny jsou bolesti kloubů a šlach. Nechte si poradit od naší zkušené fyzioterapeutky, PhDr. Radany Poděbradské, Ph.D. i vy!

Ilustrační foto
Zdroj: David Korbelář

Dotaz:

"Mám velmi rád box, nejčastěji provozuji boxování do pytle. Vždy používám dlouhé bandáže na klouby a kvalitní rukavice. I přesto se někdy stane, že si narazím kloub u ukazováku nebo prostředníku a několik dní nemůžu trénovat. Může homeopatie pomoci v urychlení hojení těžce namáhaných kloubů na ruce?

Současně jsem se v časopise RUN dozvěděl, že na záněty kloubů a šlach je vhodný homeopatický lék Rhus toxicodendron. Protože kromě boxu rád běhám, ale mám problémy s kotníkem, který po náročnějším výkonu otéká a je bolestivým, tento lék jsem si zakoupil, ale nevím v jakém dávkování a jak často ho mohu užívat."

Doporučení PhDr. Radany Poděbradské, Ph.D., fyzioterapeutky, která je tváří naší Rehabilitační poradny:

"Nejprve bych se ráda vyjádřila k problémům souvisejícím s boxováním. Opakované nárazy na drobné klouby rukou mohou způsobit jejich předčasné opotřebení a degeneraci chrupavky. Může také dojít k potrhání drobných vazů stabilizujících tyto klouby vůči sobě, což je horší, protože tato situace je nevratná. V průběhu aktivního boxování, tj. v období tréninků Vám doporučuji užívat kombinaci homeopatických léků Arnica montana 9 C - 5 granulí 2x denně - při potížích zvyšte frekvenci dávkování na 5 granulí 4x denně a dále homeopatický lék Rhus toxicodendron 9 C - 5 granulí 2x denně.

Na záněty kloubů a šlach bude působit Rhus toxicodendron jak je uvedeno výše. Pokud se však problémy lokalizují do kotníku, doporučuji užívat homeopatický lék Ruta graveolens 9 C - 5 granulí 2x denně, v akutním období i 4x denně.

Na akutní otok po zátěži si můžete pořídit homeopický lék Apis melifica 30 C. Tento lék se užívá i častěji než 4x denně (v rytmu potíží), vždy v dávce 5 granulí. Intervaly prodlužujete vzhledem k ústupu otoku. Pokud homeopatickým lékům opravdu fandíte (např. jako já:-), můžete Apis střídat s homeopatickým lékem Bryonia 9 C - úžasná kombinace pro léčbu akutního otoku.

V rámci přípravy na náročnější výkon můžete užívat 3 dny před výkonem homeopatický lék Arnica montana 9 C - 5 granulí 2x denně. Na samotný výkon si do půllitrové láhve s neperlivou vodou připravte tuto kombinaci: Arnica montana 9 C - 10 granulí + Ruta graveolens 9 C - 10 granulí a tuto směs popíjejte během výkonu."

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.9.2021 13:19

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze