Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Boxujete a bolí vás klouby a šlachy?! Víme, jak na to!

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Sportujete rádi a často? Pak vám jistě není cizí ani bolest. Ta ke sportu patří a v podstatě se jí nelze vyhnout. Mezi časté potíže, které řešíme v rámci Rehabilitační poradny jsou bolesti kloubů a šlach. Nechte si poradit od naší zkušené fyzioterapeutky, PhDr. Radany Poděbradské, Ph.D. i vy!

Ilustrační foto
Zdroj: David Korbelář

Dotaz:

"Mám velmi rád box, nejčastěji provozuji boxování do pytle. Vždy používám dlouhé bandáže na klouby a kvalitní rukavice. I přesto se někdy stane, že si narazím kloub u ukazováku nebo prostředníku a několik dní nemůžu trénovat. Může homeopatie pomoci v urychlení hojení těžce namáhaných kloubů na ruce?

Současně jsem se v časopise RUN dozvěděl, že na záněty kloubů a šlach je vhodný homeopatický lék Rhus toxicodendron. Protože kromě boxu rád běhám, ale mám problémy s kotníkem, který po náročnějším výkonu otéká a je bolestivým, tento lék jsem si zakoupil, ale nevím v jakém dávkování a jak často ho mohu užívat."

Doporučení PhDr. Radany Poděbradské, Ph.D., fyzioterapeutky, která je tváří naší Rehabilitační poradny:

"Nejprve bych se ráda vyjádřila k problémům souvisejícím s boxováním. Opakované nárazy na drobné klouby rukou mohou způsobit jejich předčasné opotřebení a degeneraci chrupavky. Může také dojít k potrhání drobných vazů stabilizujících tyto klouby vůči sobě, což je horší, protože tato situace je nevratná. V průběhu aktivního boxování, tj. v období tréninků Vám doporučuji užívat kombinaci homeopatických léků Arnica montana 9 C - 5 granulí 2x denně - při potížích zvyšte frekvenci dávkování na 5 granulí 4x denně a dále homeopatický lék Rhus toxicodendron 9 C - 5 granulí 2x denně.

Na záněty kloubů a šlach bude působit Rhus toxicodendron jak je uvedeno výše. Pokud se však problémy lokalizují do kotníku, doporučuji užívat homeopatický lék Ruta graveolens 9 C - 5 granulí 2x denně, v akutním období i 4x denně.

Na akutní otok po zátěži si můžete pořídit homeopický lék Apis melifica 30 C. Tento lék se užívá i častěji než 4x denně (v rytmu potíží), vždy v dávce 5 granulí. Intervaly prodlužujete vzhledem k ústupu otoku. Pokud homeopatickým lékům opravdu fandíte (např. jako já:-), můžete Apis střídat s homeopatickým lékem Bryonia 9 C - úžasná kombinace pro léčbu akutního otoku.

V rámci přípravy na náročnější výkon můžete užívat 3 dny před výkonem homeopatický lék Arnica montana 9 C - 5 granulí 2x denně. Na samotný výkon si do půllitrové láhve s neperlivou vodou připravte tuto kombinaci: Arnica montana 9 C - 10 granulí + Ruta graveolens 9 C - 10 granulí a tuto směs popíjejte během výkonu."

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.3.2023 19:06

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze