Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Prudké ochlazení a... rýma! Jak s ní naložit?

Autor: MUDr. Věra Budková

Ačkoli nám toto léto vyšlo dlouho krásné počasí, i přesto se může prudce ochladit, jako se stalo před pár dny. Dostat rýmu pak není až takový problém. Zcela bezpečná není ani klimatizace v autě puštěná co nejvíce, zatímco za okny auta se rozpalují chodníky a silnice.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Dnes vybíráme z dotazů našich čtenářů:

"Dobrý den, naší dceři (2,5 roku) se po prudkém ochlazení počasí dostavila rýma. Rýma je průhledná, jde hůře vysmrkat, spíše vůbec. Po vysmrkání je hned slyšet rýma v dutinách. Bohužel ji to v noci dráždí k neustálému kašli. Navíc dcerce po dešti vyrazil opar. S tím ale bojujeme díky homeopatiku Rhus toxicodendron velmi úspěšně."

Na tento dotaz odpověděla MUDr. Věra Budková, odbornice v homeopatii:

"Jednoznačně při každém prudkém ochlazení (náhlé změně klimatu) můžete podat tyto léky:

  • Aconitum napellus 9 C - se všemi příznaky: chrapotem, suchým kašlem, respiračními obtížemi aj. v dávce 5 granulí 4x denně první den. Svým klientům říkám, pokud si pomyslí, že "jejich dítě zase bude po prochladnutí nemocné" a nemusí mít ještě teplotu: "Podejte Aconitum". Zpočátku můžete přidat i Oscillo, abychom preventivně nenechali nemoc rozběhnout. Je výhodné podat tato homeopatika na začátku třeba třikrát po hodině, záleží na možnostech.

V této chvíli bych dále doporučila podávání těchto homeopatik:

  • Sticta pulmonaria 9 C - 4x 5 granulí - neustálá potřeba smrkat, avšak celkem bezvýsledná. Kýchání. Suchý dráždivý kašel zejména v noci. Ke zhoršení dochází při změně počasí.

Dalším lékem na prochlazení za vlhkého nebo studeného počasí je:

  • Nux vomica 9 C - v noci je nos ucpaný, zhoršení v teplé místnosti, kdy pacient kašle suše, kýchání při probuzení. Přes den vodnatý výtok z nosu, v noci je nos ucpaný. Pro tento lék je typické, že se pacient stále nemůže zahřát. Tento lék bych doporučila podat ještě před lékem Sticta pulmonaria na 2-3 dny v dávce 4x denně 5 granulí.
  • Ve spojení s oparem je opravdu velice vhodný homeopatický lék Rhus toxicodendron 9 C, který má též charakteristiku zhoršení po prochladnutí vlhkem nebo po promočení (deštěm), pacient má suché sliznice, chraptí, celkovou svalovou a tělesnou únavu, intenzivní žízeň.

Pozitivní homeopatickou zkušenost vám přeje

MUDr. Věra Budková

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Věra Budková

Autor: MUDr. Věra Budkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, člen HLA, pro Svět homeopatie vede Homeopatickou poradnu

Dítě je to nejdražší, co máme. Proto jim dopřejme hodně lásky, trpělivosti, vědomí, že jsme jejich přáteli a v jejich životě i laskavými průvodci k tomu, aby se naučily věci přirozené. Podporujme jejich individualitu i originalitu. Dbejme na to, abychom všemu konání dali prostor a čas tak, jak je pro každého jinak třeba. Podporujme jejich důvěru v nás a v sebe sama. Učme je jistotě a vědomí vlastní ceny. Pokud milujeme sami sebe, milujeme i ostatní. Přeji v životě hodně štěstí, zdraví a harmonie.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.11.2022 14:45

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze