Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Prudké ochlazení a... rýma! Jak s ní naložit?

Autor: MUDr. Věra Budková

Ačkoli nám toto léto vyšlo dlouho krásné počasí, i přesto se může prudce ochladit, jako se stalo před pár dny. Dostat rýmu pak není až takový problém. Zcela bezpečná není ani klimatizace v autě puštěná co nejvíce, zatímco za okny auta se rozpalují chodníky a silnice.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Dnes vybíráme z dotazů našich čtenářů:

"Dobrý den, naší dceři (2,5 roku) se po prudkém ochlazení počasí dostavila rýma. Rýma je průhledná, jde hůře vysmrkat, spíše vůbec. Po vysmrkání je hned slyšet rýma v dutinách. Bohužel ji to v noci dráždí k neustálému kašli. Navíc dcerce po dešti vyrazil opar. S tím ale bojujeme díky homeopatiku Rhus toxicodendron velmi úspěšně."

Na tento dotaz odpověděla MUDr. Věra Budková, odbornice v homeopatii:

"Jednoznačně při každém prudkém ochlazení (náhlé změně klimatu) můžete podat tyto léky:

  • Aconitum napellus 9 C - se všemi příznaky: chrapotem, suchým kašlem, respiračními obtížemi aj. v dávce 5 granulí 4x denně první den. Svým klientům říkám, pokud si pomyslí, že "jejich dítě zase bude po prochladnutí nemocné" a nemusí mít ještě teplotu: "Podejte Aconitum". Zpočátku můžete přidat i Oscillo, abychom preventivně nenechali nemoc rozběhnout. Je výhodné podat tato homeopatika na začátku třeba třikrát po hodině, záleží na možnostech.

V této chvíli bych dále doporučila podávání těchto homeopatik:

  • Sticta pulmonaria 9 C - 4x 5 granulí - neustálá potřeba smrkat, avšak celkem bezvýsledná. Kýchání. Suchý dráždivý kašel zejména v noci. Ke zhoršení dochází při změně počasí.

Dalším lékem na prochlazení za vlhkého nebo studeného počasí je:

  • Nux vomica 9 C - v noci je nos ucpaný, zhoršení v teplé místnosti, kdy pacient kašle suše, kýchání při probuzení. Přes den vodnatý výtok z nosu, v noci je nos ucpaný. Pro tento lék je typické, že se pacient stále nemůže zahřát. Tento lék bych doporučila podat ještě před lékem Sticta pulmonaria na 2-3 dny v dávce 4x denně 5 granulí.
  • Ve spojení s oparem je opravdu velice vhodný homeopatický lék Rhus toxicodendron 9 C, který má též charakteristiku zhoršení po prochladnutí vlhkem nebo po promočení (deštěm), pacient má suché sliznice, chraptí, celkovou svalovou a tělesnou únavu, intenzivní žízeň.

Pozitivní homeopatickou zkušenost vám přeje

MUDr. Věra Budková

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Věra Budková

Autor: MUDr. Věra Budkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, člen HLA, pro Svět homeopatie vede Homeopatickou poradnu

Dítě je to nejdražší, co máme. Proto jim dopřejme hodně lásky, trpělivosti, vědomí, že jsme jejich přáteli a v jejich životě i laskavými průvodci k tomu, aby se naučily věci přirozené. Podporujme jejich individualitu i originalitu. Dbejme na to, abychom všemu konání dali prostor a čas tak, jak je pro každého jinak třeba. Podporujme jejich důvěru v nás a v sebe sama. Učme je jistotě a vědomí vlastní ceny. Pokud milujeme sami sebe, milujeme i ostatní. Přeji v životě hodně štěstí, zdraví a harmonie.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 24.3.2019 21:37

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze