Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Vypadávání srsti

Kolektiv autorů: Lucie Nestrašilová, MVDr. Miroslava Dousková

Dá se vypadávání srsti u psů nějak zabránit? Co dělat, když se objeví krvavé skvrny a jiné bolestivé potíže? Odpověď není jednoduchá, ale někde se začít musí... Co radí našim čtenářům veterinární lékařka?

Ilustrační foto

Dotaz:
Mám 11ti-letého pejska. Již dlouhou dobu nás trápí vypadávání srsti s krvavými skvrnami, které ho velmi svědí a rozlézají se od zadku až na bříško. Objevují se i na tvářích, kde si to velmi škrábe. Na řitním otvoru se přitom vytváří puchýře a krvavě praskají. Měl velmi zvýšenou hladinu globulinu. Paní veterinářka nám ho pomohla dát do pořádku s výrokem, že je alergický na granule a tak mu vařím rýži s kuřecími krky. Přeléčení proběhlo antibiotiky. Každé 2 měsíce dáváme Advocate. Tato kombinace sice zabírá, ale potíže se každou chvíli vracejí a já nechci svému pejskovi podávat stále antibiotika. Pravdou je, že naše malá dcerka někdy neodolá a dá pejskaovi sušenku nebo něco na zub a jsme hned na začátku.

Odpověď veterinární lékařky, MVDr. Miroslavy Menclové, odbornice v homeopatii:

"Odpověď na Vaši otázku není snadná. Nejprve je nutné vědět, jakou alergií pejsek trpí. V prvé řadě Vám doporučuji, abyste nechala pejskovi udělat kožní a krevní testy. Na trhu je v současné době spousta komerčně prodávaných diet, které jsou určeny pro alergiky. Myslím si, že dieta, kterou máte nyní je určena spíše pro krátkodobé použití, ale pro dlouhodobé užívání se mi zdá příliš jednostranná. Přidáváte k dietě nějaké vitamíny a minerály?

Ačkoli je pro správnou homeopatickou léčbu nutné znát více podrobností, přesto pro Vás do začátku jedno osvědčené homeopatické doporučení mám. Na celkové očištění organismu od chemické zátěže podávejte pejskovi homeopatický lék Thuya occindentalis 30 C v dávce 5 granulí 1x denně.

Homeopatika se vstřebávají na sliznicích, to znamená, že pejsek si s kuličkama musí "pohrát". Buď mu je strčte za pysk a když je jazykem vyhodí - tak zase zpátky. Někteří psi si s nimi pohrají sami. V žádném případě mu je nedávejte přímo do krku. Homeopatika se dají i rozpustit v malém množství studené převařené vody, např. ve stříkačce. Velmi důležité je roztok před podáním protřepat.

Takto nemocnému pejskovi bych doporučila specifickou homeopatickou terapii, kterou určí lékař-odborník v homeopatii. V rámci terapie bude chtít veterinární lékař-homeopat zjistit co nejvíce informací o pejskovi, o vzhledu jeho kůže, o jeho povaze a chování - jaký je, co má rád, jaké počasí a teploty mu vadí, kde rád spí, jak reaguje na ostatní psy, jestli se pere, jak se chová v rodině, zda má nějaké strachy, apod. Vyhledejte tedy s pejskem veterinárního lékaře, který je odborníkem na homeopatii, homeopatická léčba mu pomůže."

Přeji Vám pozitivní homeopatickou zkušenost, Mirka Menclová
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová
MVDr. Miroslava Dousková

Kolektiv autorů:
Lucie Nestrašilová, MVDr. Miroslava Dousková

Lucie Nestrašilová šéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

MVDr. Miroslava Dousková veterinární lékařka

"Homeopatie mě oslovila už během studia na vysoké škole. V praxi se zabývám psy, kočkami, přežvýkavci a veškerou drobotinou co dorazí do ordinace. Homeopatie mi pomáhá v terapii buď samostatně nebo v kombinaci s klasickou medicínou. Je přínosem nejen pro mě a moji rodinu, ale také pro pacienty a potažmo jejich majitele."

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.9.2020 09:32

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze