Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Změna stravy u psa

Autor: MVDr. Lada Paulů

Co dělat, když má pes řídkou stolici? Může pomoci změna stravy? Může pomoci i homeopatie? Vybíráme z dotazů našich čtenářů... 

Ilustrační foto

Dotaz:

Před 3 měsíci jsme si koupili 9 měsíčního papillona Felixe. Kromě něho chováme ještě jednoho, kterému je 6 let. Oběma dáváme granule Royal Canine. "Starému" papillonovi přidáváme do jídla ještě tvrdý sýr, maso z polévky, občas konzervu. Náš nový Felix má však po požití čehokoli jiného - vč. dentální tyčinky, hračky na kousání, trávy, vody při koupání v čece... velmi řídkou stolici a je nafouknutý. Je to velmi hubený pes, ale velmi aktivní. Veterinář nám nabídl granule speciálně pro poruchy trávení. Po měsíci jsme přešli zpět na granule normální, ale po nich je jeho stolice opět řídká. Pomohla by mu homeopatie?

Odpověď veterinární lékařky, MVDr. Lady Paulů, odbornice v homeopatii, která odpovídá našim čtenářům v rámci Veterinární poradny:

"Ano, homeopatika by Vašemu pejskovi určitě pomohla. Zvířata (stejně jako lidé) jsou velmi individuální tvorové. Někteří můžou sníst cokoliv a nic to s nimi neudělá, některé rozhodí i malá změna. Obecně platí, že při změně granulí (i v rámci jedné značky) musíte trávicí trakt přivykat postupně (asi týden). Je možné, že má Váš pejsek alergii na krmivo a že ho budete muset krmit speciální dietou stále. Chce to, abyste se pokusili najít granule, které mu nebudou dělat problémy a u nich zůstat. Obdobné je to i s pamlsky.

Současně si myslím, že by bylo vhodné přidávat mu i nějaká probiotika (většinou postačí i lžička kvalitního bílého jogurtu - ne Activie, Danone, apod., nemá-li pejsek problém s mléčnými výrobky).

Ke zvolení vhodné homeopatické léčby bych však potřebovala znát více informací. Jednak o pejskovi - o jeho chování, povaze, reakcím ve stresu, chování při výcviku, chutě a averze, a přímo o stolici - jaká, jak často, barva, jak se přitom pejsek chová (třeba jak si lehá, jestli vyhledává jednu polohu,..).

Obecně se však při nadýmání osvědčují tyto léky:

  • Nux vomica 9 nebo 15 C - zejména u požitkářského psa, spíš dominantního, který bývá nevrlý. Tento lék posílí i játra. Průjem se může střídat se zácpou.
  • Phosphorus 15 C - lék, který posílí játra. Podává se zejména tehdy, je-li ve stolici přítomna krev. Tento lék je vhodný zejména u přátelského, energického jedince.
  • Lycopodium 15 C - pomáhá při nadýmání. Je-li pejsek strašně hladový, když se hrne k misce, ale je rychle sytý, mívá větší bříško. Může být dominantí, ale s nízkým sebevědomím
  • Argentum nitricum 15 C - lék pro živého jedince, překotný (zejména při práci - povely vykonává překotně) - pejsek může být nervózní (průjem zejména ve stresu).
  • Arsenicum album 15 C - lék vhodný pro hubeného, zimomřivého jedince, lpícího na stereotypech

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Lada Paulů

Autor: MVDr. Lada Paulůveterinární lékařka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.10.2021 01:18

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze