Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Chci se odnaučit kouřit!

Autor: MUDr. Věra Budková

Jo, jo, kouření... Když s ním člověk začíná, domnívá se, že odnaučit se mu nebude žádný problém... Já osobně jsem nikdy kuřákem nebyla, ale znám mnoho lidí, kteří by se rádi kouřit odnaučili, ale neví, jak na to. I mnoho našich čtenářů trápí tento problém. Co takhle vyzkoušet homeopatii? Může nám v odvykání nějak pomoci? Vybíráme z dotazů našich čtenářů a... inspirujeme vás.

Ilustrační foto

Dotaz:

Je mi 48 let a kouřila jsem více než 20 let, 10-15 ks za den. Vím, že jsem těžce závislá. Ze zdravotních důvodů jsem se rozhodla přestat. Na zmírnění abstinenčních příznaků jsem si koupila náplasti Nicoret a v lékárně mi paní magistra doporučila homeopatikum Tabacum 30 C - prý potlačuje chuť na cigaretu i "absťák". Prosím o radu, v jaké dávce Tabacum užívat, případně o další doporučení. Jsem rozhodnuta nekouřit a jakoukoli pomoc velmi přivítám.

Odpovídá MUDr. Věra Budková, lékařka-odbornice v homeopatii, tvář naší homeopatické poradny:

"Ano, udělala jste velmi zásadní, rozumné a úžasné rozhodnutí. Pokud to máte "v hlavě", tak Vás nic nezlomí a situaci zvládnete.

Doporučuji vám tuto homeopatickou terapii:

Tabacum 30 C - užívejte 2x denně 5 granulí. Dobře potlačí chuť na cigaretu. Druhá tubička by mohla být s nižší potencí 15 C ve stejném dávkování - 2x denně 5 granulí.

Nux vomica 9 C - tento homeopatický lék přidejte k detoxikaci "těla" - užívejte 2x denně 5 granulí.

Oba tyto léky užívejte nejprve 2 měsíce, potom můžeme dle příznaků medikaci změnit nebo upravit."

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Věra Budková

Autor: MUDr. Věra Budkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, člen HLA, pro Svět homeopatie vede Homeopatickou poradnu

Dítě je to nejdražší, co máme. Proto jim dopřejme hodně lásky, trpělivosti, vědomí, že jsme jejich přáteli a v jejich životě i laskavými průvodci k tomu, aby se naučily věci přirozené. Podporujme jejich individualitu i originalitu. Dbejme na to, abychom všemu konání dali prostor a čas tak, jak je pro každého jinak třeba. Podporujme jejich důvěru v nás a v sebe sama. Učme je jistotě a vědomí vlastní ceny. Pokud milujeme sami sebe, milujeme i ostatní. Přeji v životě hodně štěstí, zdraví a harmonie.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 9.3.2021 08:08

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze