Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatika na vaginální výtok u feny?!

Autor: MVDr. Lada Paulů

Dnes pro vás vybíráme z častých dotazů z naší Veterinární homeopatické poradny. Tentokrát naše veterinární lékařka Lada čtenářům radí, jaké homeopatické léky pomůžou vaší feně s vaginálním výtokem...

Ilustrační foto
Zdroj: Ludmila Kindlová

Dotaz:

"Po třech dnech od krytí se u naší feny objevil mírně zapáchající nažloutlý výtok. Lékař po cytologickém vyšetření diagnostikoval zvýšený počet bakterií ve vulvě, ale bez přítomnosti zánětu. Vzhledem k možnosti ranné březosti jí nebyla doporučena antibiotika ani výplachy. Chtěla jsem se zeptat, zda ji v tomto případě mohou pomoci homeopatika?"

Názor veterinární lékařky, MVDr. Lady Paulů, odbornice v homeopatii:

"Nejprve začněte sonografickou kontrolou - je důležité vědět, jak vypadá stav dělohy (kvůli riziku vzniku pyometry). 

U vaginálních výtoků se užívají nejčastěji tyto homeopatické léky:

Pulsatilla 15 C - 2x denně 5 granulí - užívá se u vaginálních výtoků v případě, kdy je výtok hustý, nedráždivý (nebo velmi málo dráždivý), žlutý (příp. žlutozelený), zejména je-li fena mazlivá, poddajná.

Pyrogenium 9 C - 2x denně 5 granulí - doporučila bych ho určitě jako doplňující lék.

Hydrastis canadensis 9 C - 2x denně 5 granulí - tento homeopatický lék se užívá u svědivého, dráždivého zánětu (poznáte zejména podle toho, že se fena velmi často líže, může jezdit vulvou po zemi, vykazuje známky nekomfortu, otáčí se za zadkem), výtok je žluté barvy. 

Je-li fenka lhostejnější nebo podrážděnější, vyhýbá-li se společnosti můžete zkusit homeopatický lék Kalium bichromicum 9 C (2x denně 5 granulí).

U velmi dráždivého výtoku, páchnoucího, barvy různé od bílé až po nazelenalou, může být i s krví, je vhodným lékem Mercurius corrosivus 9 C - 2x denně 5 granulí.

Podle mého názoru jde s největší pravděpodobností o reakci pochvy na krytí, neměla by být překážkou zabřeznutí (ale určitě buďte ve střehu kvůli výše zmíněnému riziku vzniku zánětu dělohy)."

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Lada Paulů

Autor: MVDr. Lada Paulůveterinární lékařka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 1.10.2020 15:46

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze