Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Homeopatika na vaginální výtok u feny?!

Autor: MVDr. Lada Paulů

Dnes pro vás vybíráme z častých dotazů z naší Veterinární homeopatické poradny. Tentokrát naše veterinární lékařka Lada čtenářům radí, jaké homeopatické léky pomůžou vaší feně s vaginálním výtokem...

Ilustrační foto
Zdroj: Ludmila Kindlová

Dotaz:

"Po třech dnech od krytí se u naší feny objevil mírně zapáchající nažloutlý výtok. Lékař po cytologickém vyšetření diagnostikoval zvýšený počet bakterií ve vulvě, ale bez přítomnosti zánětu. Vzhledem k možnosti ranné březosti jí nebyla doporučena antibiotika ani výplachy. Chtěla jsem se zeptat, zda ji v tomto případě mohou pomoci homeopatika?"

Názor veterinární lékařky, MVDr. Lady Paulů, odbornice v homeopatii:

"Nejprve začněte sonografickou kontrolou - je důležité vědět, jak vypadá stav dělohy (kvůli riziku vzniku pyometry). 

U vaginálních výtoků se užívají nejčastěji tyto homeopatické léky:

Pulsatilla 15 C - 2x denně 5 granulí - užívá se u vaginálních výtoků v případě, kdy je výtok hustý, nedráždivý (nebo velmi málo dráždivý), žlutý (příp. žlutozelený), zejména je-li fena mazlivá, poddajná.

Pyrogenium 9 C - 2x denně 5 granulí - doporučila bych ho určitě jako doplňující lék.

Hydrastis canadensis 9 C - 2x denně 5 granulí - tento homeopatický lék se užívá u svědivého, dráždivého zánětu (poznáte zejména podle toho, že se fena velmi často líže, může jezdit vulvou po zemi, vykazuje známky nekomfortu, otáčí se za zadkem), výtok je žluté barvy. 

Je-li fenka lhostejnější nebo podrážděnější, vyhýbá-li se společnosti můžete zkusit homeopatický lék Kalium bichromicum 9 C (2x denně 5 granulí).

U velmi dráždivého výtoku, páchnoucího, barvy různé od bílé až po nazelenalou, může být i s krví, je vhodným lékem Mercurius corrosivus 9 C - 2x denně 5 granulí.

Podle mého názoru jde s největší pravděpodobností o reakci pochvy na krytí, neměla by být překážkou zabřeznutí (ale určitě buďte ve střehu kvůli výše zmíněnému riziku vzniku zánětu dělohy)."

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Lada Paulů

Autor: MVDr. Lada Paulůveterinární lékařka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.10.2022 09:10

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze