Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Voda kohoutková?

Autor: Lucie Nestrašilová

Asi před rokem jsem došla k přesvědčení, že pít čistou vodu není až tak špatné. Přesvědčila jsem samu sebe, že je to nejlepší cesta, jak dát tělu tekutinu, kterou ode mě očekává a rozhodla jsem se, že svůj pitný režim v rámci možností postupně obměním právě o tuto čirou tekutinu.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Možná se ptáte, jak se stalo, že se mi v hlavě zčista jasna rozsvítilo a já jsem se rozhodla jít právě touto cestou. Ne, ne, až tak moje zásluha to není. Ale tak jako jsem kdysi dozrála k homeopatii, aniž by mě kdykoli kdokoli přesvědčoval o její bohulibé účinnosti, tak jsem pomalu dozrávala i v oblasti pitného režimu. Začalo to mnohými články v různých laických i odborných časopisech, pokračovalo sblížením se a poznáním životního stylu mých blízkých spolupracovníků a definitivně mě zlomily články nutriční poradkyně Lidušky (Ing. Ludmila Pszczolková) o zdravé výživě, které jsem vždy s velkou radostí nabízela a nabízím našim čtenářům. Všude na mě „koukala“ voda - čistá, maximálně s citronem či nějakou bylinkou (nejčastěji voňavou a osvěžující mátou).

Na začátku své cesty jsem se domnívala, že pít jenom vodu nedokážu. Milovala jsem ledový zelený čaj (ten přibarvený sladký kupovaný…), perlivé minerální vody s citronem či jinou lahodnou příchutí, občas jsem neodolala ani silně sladkému koncentrovanému nápoji v podobě coly nebo fanty. Nicméně po všech získaných informacích jsem šla do sebe a vydržela jsem. A víte, co bylo pro mě po několika týdnech velkým překvapením? Že mi žádný sladký, byť i jen mírně slazený nápoj nechutná!

Co tím vším chci vlastně říct?

Pokud všude čtete, že máte denně vypít 2-3 litry tekutiny, nejlépe čisté vody a připadá vám to naprosto nemožné, že to možné skutečně je. Já jsem toho živým důkazem. Každé ráno probouzím své tělo šálkem horké vody (horké, jak jen to jde – spláchnete tím z těla všechny „noční“ usazeniny a nastartujete svůj trávicí systém), pak si doma napustím 2-3 půl litrové láhve čisté kohoutkové a v průběhu dne z nich odpíjím. V restauraci si dávám rovněž jen vodu, odpoledne doma pokračuji čerstvou kohoutkovou natočenou do skleněného džbánu. Výsledkem je, že se cítím opravdu dobře, více svěží než obvykle, méně unavená a mám dostatek energie.

Jediné, co příliš nechápu, je voda prodávaná v plastových lahvích. Proto mě zaujal projekt "Čerstvá kohoutková?", jehož cílem je zlepšit „image“ vody z kohoutku a vrátit ji tam, kde už kdysi byla – do kaváren, restaurací a samozřejmě i našich domovů. Mým favoritem jsou tedy kavárny a restaurace, které vodu kohoutkovou nabízejí. Není to přitom žádná novinka – i čeští turisté v počátku devadesátých let zjistili při návštěvách Francie či jiných zemí, že v restauraci dostanou na stůl i bez vyžádání orosenou karafu či džbán s obyčejnou vodou a ledem.

Proč je to ještě na mnoha místech takový problém?
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 4.3.2021 03:48

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze