Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Krabičková zvířátka

Autor: MVDr. Miroslava Dousková

Do ordinace mi přinesli malou krabičku, se slovy: "Paní doktorko, tak ať máte taky nějakou změnu!“. Z bedýnky na mě koukalo mládě osmáka degu..    

Ilustrační foto

"Tak, co Vás trápí?", zeptala jsem se. "Ale, vůbec nám nepřibírá a posledních 14 dní pořád skřípe zuby a je zimomřivý.", odvětili nešťastní majitelé "krabicového" domácího mazlíčka.

Jsou mu asi čtyři měsíce, majitelé ho mají asi měsíc a celou dobu je takový nijaký. Rád se mazlí, protože se aspoň trochu zahřeje. Je v teráriu ještě s jedním "kamarádem-osmákem", ale ten je aspoň dvakrát větší, ačkoli jsou oba přibližně stejně staří.

Osmákova kondice byla opravdu horší. Měl vystouplé obratle, studené tlapičky a byl nestále schoulený do klubíčka, aby se aspoň trochu zahřál. Oči bez výtoku, srst bez nálezu parazitů. Trus nedonesli, protože je to ani nenapadlo. Dohodli jsme se, že ho dají zvlášť a na další kontrole mi ho přinesou.

Sáhla jsem do skříně a začala dělat „homeopatický koktejl“ - Nux vomica 9 C, Phosphorus 5 C, Silicea 9 C. To vše jsem dala do 20 ml stříkačky s tím, že mu majitelé budou dávat 3x denně dávku 1 ml do tlamičky. Druhý den mi majitelka volala, že se osmák moc nelepší a špatně snáší oddělení od kamaráda. Zdál se jí dokonce ještě smutnější. Nakonec dodala: "Ale když mu dáváme Váš „koktejl", nechce se vůbec pustit stříkačky." Dohodli jsme se tedy, ať dají kluky zase dohromady. Říkala jsem jim, že musí vydržet, efekt se určitě dostaví.

Za tři dny přišli na kontrolu a majitelka vcházela do ordinace s úsměvem na tváři. Tušila jsem, že je to určitě lepší. Obvyklá kontrolní otázka: „Tak jak to vypadá?“ Paní se rozplývá, že hned druhý den po tom co mi volala, osmák jako když ožil! Říká, že je úplně jiný a zuby skřípe už jen občas, předtím to bylo neustále. Klinicky je teplota stabilnější, už nemá studené končetiny. I za ty tři dny se jeho kondice začíná pomalu upravovat. Přinesený trus je normální konzistence, ale dle parazitologického vyšetření je přítomna kokcidióza.

Doporučila jsem majitelce pokračovat v podávání „homeopatického koktejlu“, se snížením frekvence na 1 - 2x  denně a pozvala jsem si je za 14 dní na kontrolu.

Na poslední kontrole už byl osmák v dobré kondici, velmi aktivní a zuby skřípal už jen zřídka. V posledních třech dnech, ale už nechtěl stříkačku, museli mu ji vyloženě nutit. Kontrolní vyšetření trusu se ukázalo jako negativní.

Proč jsem podala právě výše uvedené homeopatické léky? 

Nux vomica – běžným rysem je flatulence a špatné trávení, zimnice, často indikována při intoxikacích
Phosphorus – živé zvíře, zimnice večer, velká ospalost hlavně po jídle, posilujíc lék parenchymatózních orgánů
Silicea – hubená konstituce, bázlivý až plachý jedinec, zimomřivost

 

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Miroslava Dousková

Autor: MVDr. Miroslava Douskováveterinární lékařka

"Homeopatie mě oslovila už během studia na vysoké škole. V praxi se zabývám psy, kočkami, přežvýkavci a veškerou drobotinou co dorazí do ordinace. Homeopatie mi pomáhá v terapii buď samostatně nebo v kombinaci s klasickou medicínou. Je přínosem nejen pro mě a moji rodinu, ale také pro pacienty a potažmo jejich majitele."

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.5.2022 20:01

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze