Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Máte doma malého sportovce?

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Zdravím všechny rodiče, které mají doma malého hokejistu, fotbalistu, nebo prostě sportovce. V každém případě je dobře, že je vaše dítě pohybově aktivní, v dnešní celkově „sedavé době“ je to velký úspěch, ale… 

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Každá sportovní aktivita s sebou přináší určitá rizika. Sporty, při kterých je pohybový systém zatížen asymetricky s sebou např. vždy přináší riziko skoliózy – tj. vybočení páteře ve všech třech rovinách. Aby se tak nestalo, potřebuje vaše dítě dobrý kompenzační trénink.

V prvé řadě je dobré, aby mělo funkční stabilizační systém páteře. Občas se stane, že si hokej oblíbí dítě, jehož pohybový systém je už apriori ve špatné funkci. Nebo se dítě přetíží častými tréninky. Takový problém se pak obvykle manifestuje bolestmi v pohybovém systému, které se nemusí objevit hned, ale např. v průběhu prvního nebo druhého roku aktivního sportovního tréninku. Nejčastějšími projevy jsou bolesti v třísle, bolesti v oblasti chodidel nebo bolesti v oblasti bederní páteře. Pokud se tak stane, je potřeba obrátit se na odborníka (obvykle fyzioterapeuta nebo rehabilitačního lékaře), který pomalu přestaví pohybový stereotyp dítěte zpět na ten správný.

I když vaše dítě prozatím žádné problémy a bolesti nemá, je dobré se detailně zajímat a seznámit s průběhem tréninku. Obecně by měl trénink zahrnovat zahřívací část – obvykle běh, poskoky, apod., poté protažení před hlavní částí, hlavní část – trénování konkrétních úderů, vlastní hru, apod. Na závěr by mělo opět vždy proběhnout dostatečné protažení a svalová relaxace. Právě na poslední část tréninkové jednotky se často zapomíná a nevěnuje se jí dostatečná pozornost.

Každá sportovní aktivita má svá specifika, která je nutno v tréninku akceptovat, ale i kompenzovat. Pro hokej, kde se dítě pohybuje převážnou většinu času v „přikrčení“ je potřeba vložit dostatek cviků aktivujících páteř do napřímení, protažení břišních svalů. Také je potřeba věnovat dostatek času plosce nohy, protože při hokeji je noha pevně sevřená v brusli a nemůže pak fungovat v jedné ze svých hlavních funkcí – čtení terénu – a tedy podávání informací o kvalitě terénu zpět do centrálního nervového systému (mozku). Věnujte hodně času práci s chodidly a jejich stimulaci, vhodná je chůze na boso po různém terénu, pomůže i masáž a protažení.

homeopatických léků můžete pro léčbu svého dítěte využít například:

Arnica montana  9 C – 5 granulí 4x denně při bolestech v pohybovém systému
- 5 granulí 2x denně v období tréninků a zápasů

Ruta graveolens  9 C – 5 granulí 2x denně při přetížení úponů svalů

Nux vomica  9 C – 5 granulí 2x denně je vhodné při přetížení dítěte kroužky a aktivitami

Vaše Radana

 

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2021 08:49

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze