Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatické sympózium Prague 2012!

Autor: Lucie Nestrašilová

Jste lékař a chcete se dozvědět více o homeopatii, a to zejména s ohledem na kontexty metabolického syndromu? Pak neváhejte a přihlašte se již nyní na Sympózium Prague 2012, které pořádá již v říjnu tohoto roku Homeopatická lékařská asociace.

Ilustrační foto
Zdroj: www.hla-homeopatie.cz

Jedná se o jedinečnou akci, kterou Homeopatická lékařská asociace pořádá pro široké spektrum lékařů, jak začátečníků v homeopatii, tak lékařů, kteří praktikují homeopatii již mnoho let. Každý si v rámci pestrého programu sympózia najde své. Očekáváme i účastníky ze zahraničí. V rámci odborného i doprovodného programu (jazzový koncert, prohlídka Pražského hradu s průvodcem) bude zajištěn simultánní překlad do anglického a francouzského jazyka.

Na co se můžete v rámci sympózia těšit?

Metabolický syndrom bude v rámci dvoudenního programu rozebírán v mnohem širším kontextu, než jsme obvykle zvyklí v konvenční medicíně. MUDr. Hana Váňová uvede Metabolický syndrom v homeopatickém kontextu a v rámci své prezentace shrne svůj klinický přístup k pacientům s metabolickým syndromem tak, jak jej v rámci své praxe praktikuje již více než 20 let. Další zkušení lektoři doplní téma Metabolického syndromu z pohledu pediatrie, stomatologie, veterinární medicíny a klinické psychologie a i oni se s účastníky semináře podělí o své praktické zkušenosti.

V programu nebude chybět ani přednáška významného hosta, paní prof. Anny Strunecké, DrSc., autorky série knih Doba jedová, která je bestsellerem na pultech českých knihkupectví.

Využijte možnosti zúčastnit se této mimořádné akce pořádané u příležitosti 5. výročí založení Homeopatické lékařské asociace. V rámci diskuse se můžete těšit na vzájemnou výměnu názorů a cenných zkušeností, které využijete i nadále ve své praxi a které mohou být velkým přínosem pro Vaše pacienty.

Veškeré informace o Sympóziu Prague 2012 najdete zde: www.hla-homeopatie.cz/microsite/

Na Sympózium Prague 2012 se můžete přihlásit již dnes – rychle, pohodlně ze svého domova či z ordinace – tradičně ON-LINE, zde: PŘIHLÁŠKA NA SYMPÓZIUM PRAGUE 2012. S přihlášením neváhejte, počet míst je omezen.

Těšíme se na setkání s vámi...

Redakční tým Světa homeopatie


 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 13.7.2020 16:47

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze