Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

S Arnikou k porodu?

Autor: MUDr. Věra Budková

Dnes vám přinášíme jeden z nejčastějších dotazů z naší Homeopatické poradny... Jsem ve 38. týdnu těhotenství, které probíhá bez komplikací. Chtěla bych se zeptat na homeopatické léky Arnika Montana a Staphysagria, které mají pomoci zvládnout lépe porod a následnou rekonvalescenci. Jelikož mám rady jen od laiků, chtěla bych Vás poprosit nejen o dávkování, ale i o informaci, od kdy tato homeopatika užívat.

Ilustrační foto
Zdroj: Ludmila Kindlová

Odpověď MUDr. Věry Budkové, lékařky, odbornice v homeopatii:

"Je radostné, že jste v pořádku donosila Vaše miminko a věřím, že vše bude při porodu bez potíží.

Doporučuji Vám následující homeopatickou přípravu:

Arnika montana 15 C - tento lék můžete začít užívat již dnes v dávce 5 granuli každý den. Arnika je lék prevence traumatismu, krvácení, dobrého hojení po porodu. Lék podávejte ještě minimálně dva týdny po porodu.

Pokud byste prodělala nástřih hráze, nebo rodila císařským řezem, použijte zmiňovanou Staphysagrii v ředění 9 C - 3x denně 5 granulí zhruba 5 dní společně s lékem Arnika montana 9 C (3x denně 5 granulí). Rána se dobře a bez komplikací zahojí.

Dalším vhodným lékem je Gelsemium sempervirens 15 C. Jedná se o lék na úzkost a strach z porodu, přidejte večer den před porodem anebo pokud budete mít obavy tak těsně před odjezdem do porodnice.

Pak už přeji jen samou radost, štěstí a zdraví!"

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Věra Budková

Autor: MUDr. Věra Budkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, člen HLA, pro Svět homeopatie vede Homeopatickou poradnu

Dítě je to nejdražší, co máme. Proto jim dopřejme hodně lásky, trpělivosti, vědomí, že jsme jejich přáteli a v jejich životě i laskavými průvodci k tomu, aby se naučily věci přirozené. Podporujme jejich individualitu i originalitu. Dbejme na to, abychom všemu konání dali prostor a čas tak, jak je pro každého jinak třeba. Podporujme jejich důvěru v nás a v sebe sama. Učme je jistotě a vědomí vlastní ceny. Pokud milujeme sami sebe, milujeme i ostatní. Přeji v životě hodně štěstí, zdraví a harmonie.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.12.2018 06:51

COPYRIGHT © 2010 - 2018 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze