Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

S Arnikou k porodu?

Autor: MUDr. Věra Budková

Dnes vám přinášíme jeden z nejčastějších dotazů z naší Homeopatické poradny... Jsem ve 38. týdnu těhotenství, které probíhá bez komplikací. Chtěla bych se zeptat na homeopatické léky Arnika Montana a Staphysagria, které mají pomoci zvládnout lépe porod a následnou rekonvalescenci. Jelikož mám rady jen od laiků, chtěla bych Vás poprosit nejen o dávkování, ale i o informaci, od kdy tato homeopatika užívat.

Ilustrační foto
Zdroj: Ludmila Kindlová

Odpověď MUDr. Věry Budkové, lékařky, odbornice v homeopatii:

"Je radostné, že jste v pořádku donosila Vaše miminko a věřím, že vše bude při porodu bez potíží.

Doporučuji Vám následující homeopatickou přípravu:

Arnika montana 15 C - tento lék můžete začít užívat již dnes v dávce 5 granuli každý den. Arnika je lék prevence traumatismu, krvácení, dobrého hojení po porodu. Lék podávejte ještě minimálně dva týdny po porodu.

Pokud byste prodělala nástřih hráze, nebo rodila císařským řezem, použijte zmiňovanou Staphysagrii v ředění 9 C - 3x denně 5 granulí zhruba 5 dní společně s lékem Arnika montana 9 C (3x denně 5 granulí). Rána se dobře a bez komplikací zahojí.

Dalším vhodným lékem je Gelsemium sempervirens 15 C. Jedná se o lék na úzkost a strach z porodu, přidejte večer den před porodem anebo pokud budete mít obavy tak těsně před odjezdem do porodnice.

Pak už přeji jen samou radost, štěstí a zdraví!"

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Věra Budková

Autor: MUDr. Věra Budkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, člen HLA, pro Svět homeopatie vede Homeopatickou poradnu

Dítě je to nejdražší, co máme. Proto jim dopřejme hodně lásky, trpělivosti, vědomí, že jsme jejich přáteli a v jejich životě i laskavými průvodci k tomu, aby se naučily věci přirozené. Podporujme jejich individualitu i originalitu. Dbejme na to, abychom všemu konání dali prostor a čas tak, jak je pro každého jinak třeba. Podporujme jejich důvěru v nás a v sebe sama. Učme je jistotě a vědomí vlastní ceny. Pokud milujeme sami sebe, milujeme i ostatní. Přeji v životě hodně štěstí, zdraví a harmonie.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 24.2.2018 02:59

COPYRIGHT © 2010 - 2018 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze