Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Čeká mě porod. Jaká homeopatika si mám připravit?

Autor: MUDr. Věra Budková

Naši čtenáři se ptají, lékaři odpovídají...

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

"Dobrý den, paní doktorko. Jsem nyní ve 38. týdnu těhotenství, které probíhá bez komplikací. Chtěla bych se zeptat na homeopatické léky Arnica Montana 9 C a Staphysagria 9 C, které mají pomáhat zvládnout lépe porod a následnou rekonvalescenci. Jelikož mám rady jen od laiků, chtěla bych Vás poprosit nejen o dávkování, ale i o informaci, od kdy tato homeopatika užívat, případně doporučit jiná homeopatika."

Odpověď MUDr. Věry Budkové, tváře naší Homeopatické poradny, která radí našim čtenářům s potížemi, které je trápí:

Je radostné, že jste v pořádku donosila vaše miminko a věřím, že vše tudíž při porodu bude bez potíží. Tedy k homeopatické přípravě:

  • Arnika montana 15 C můžete již od nynějška užívat každý den 5 granulí - je to lék prevence traumatismu, krvácení, dobrého hojení po porodu. Podávat ho můžete ještě nejméně dva týdny po porodu.
  • Pokud byste prodělala nástřih hráze, nebo rodila císařským řezem, použijte výše zmíněnou Staphysagrii 9 C 3x denně 5 granulí zhruba pět dní společně s Arnikou montanou 9 C 3x denně 5 granulí a rána se dobře a bez komplikací zahojí.
  • Gelsemium sempervirens 15 C je lék úzkosti a strachu z porodu. Večer den před porodem přidejte nebo pokud budete mít obavy tak těsně před odjezdem do porodnice.

Pak už přeji jen samou radost, štěstí a zdraví!

Jsem s upřímným pozdravem,

MUDr. Budková Věra
 

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Věra Budková

Autor: MUDr. Věra Budkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, člen HLA, pro Svět homeopatie vede Homeopatickou poradnu

Dítě je to nejdražší, co máme. Proto jim dopřejme hodně lásky, trpělivosti, vědomí, že jsme jejich přáteli a v jejich životě i laskavými průvodci k tomu, aby se naučily věci přirozené. Podporujme jejich individualitu i originalitu. Dbejme na to, abychom všemu konání dali prostor a čas tak, jak je pro každého jinak třeba. Podporujme jejich důvěru v nás a v sebe sama. Učme je jistotě a vědomí vlastní ceny. Pokud milujeme sami sebe, milujeme i ostatní. Přeji v životě hodně štěstí, zdraví a harmonie.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.11.2021 15:56

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze