Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Čeká mě porod. Jaká homeopatika si mám připravit?

Autor: MUDr. Věra Budková

Naši čtenáři se ptají, lékaři odpovídají...

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

"Dobrý den, paní doktorko. Jsem nyní ve 38. týdnu těhotenství, které probíhá bez komplikací. Chtěla bych se zeptat na homeopatické léky Arnica Montana 9 C a Staphysagria 9 C, které mají pomáhat zvládnout lépe porod a následnou rekonvalescenci. Jelikož mám rady jen od laiků, chtěla bych Vás poprosit nejen o dávkování, ale i o informaci, od kdy tato homeopatika užívat, případně doporučit jiná homeopatika."

Odpověď MUDr. Věry Budkové, tváře naší Homeopatické poradny, která radí našim čtenářům s potížemi, které je trápí:

Je radostné, že jste v pořádku donosila vaše miminko a věřím, že vše tudíž při porodu bude bez potíží. Tedy k homeopatické přípravě:

  • Arnika montana 15 C můžete již od nynějška užívat každý den 5 granulí - je to lék prevence traumatismu, krvácení, dobrého hojení po porodu. Podávat ho můžete ještě nejméně dva týdny po porodu.
  • Pokud byste prodělala nástřih hráze, nebo rodila císařským řezem, použijte výše zmíněnou Staphysagrii 9 C 3x denně 5 granulí zhruba pět dní společně s Arnikou montanou 9 C 3x denně 5 granulí a rána se dobře a bez komplikací zahojí.
  • Gelsemium sempervirens 15 C je lék úzkosti a strachu z porodu. Večer den před porodem přidejte nebo pokud budete mít obavy tak těsně před odjezdem do porodnice.

Pak už přeji jen samou radost, štěstí a zdraví!

Jsem s upřímným pozdravem,

MUDr. Budková Věra
 

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Věra Budková

Autor: MUDr. Věra Budkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, člen HLA, pro Svět homeopatie vede Homeopatickou poradnu

Dítě je to nejdražší, co máme. Proto jim dopřejme hodně lásky, trpělivosti, vědomí, že jsme jejich přáteli a v jejich životě i laskavými průvodci k tomu, aby se naučily věci přirozené. Podporujme jejich individualitu i originalitu. Dbejme na to, abychom všemu konání dali prostor a čas tak, jak je pro každého jinak třeba. Podporujme jejich důvěru v nás a v sebe sama. Učme je jistotě a vědomí vlastní ceny. Pokud milujeme sami sebe, milujeme i ostatní. Přeji v životě hodně štěstí, zdraví a harmonie.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 4.8.2020 07:34

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze