Rychlé rady
Víte, že ...
Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Když se pes bojí bouřky...
Kolektiv autorů: Lucie Nestrašilová, MVDr. Lada Paulů
Bojí se váš domácí mazlíček většího hluku? Děsíte se již předem, kdy bouchnou dveře, kdy se v sousedství rozjasní ohňostroj nebo kdy začne za okny bouřit?

"Nejčastěji používaným lékem na strach z bouřky je Phosphorus", říká MVDr. Lada Paulů, veterinární lékařka, která radí čtenářům Světa homeopatie v naší nové Veterinární poradně. "Doporučila bych Vám ředění 15 C 1x týdně a v případě akutního strachu (např.silvestr, bouřka) zintenzivnit podávání. To znamená, že když o stresové události víte, dejte to dané ráno 1 dávku (5 granulí) a během "akce" dávku zopakujte, případně lék podávejte každých 30 minut a podle intenzity příznaků interval podávání léku prodlužujte.
Dalším lékem, který se dá použít je Aconitum napellus 15 nebo 30 C. Použila bych ho v případě, že strach začal po nějaké "šokové" události (např. když za ní bouchly dveře,...) a reaguje úprkem pryč.
Pokud je pes extrémně mazlivý, závislý na majitelích, cizích lidí se spíše straní a je rád na čerstvém vzduchu (procházky) zkusila bych Pulsatilu 30 C 1x týdně a ve chvílích akutního strachu Phosphorus 9 nebo 15 C podle výše zmíněného schématu.
Pokud by Vám pes nezareagoval na některý z těchto "receptů", bude problém hlubší. V takovém případě Vám doporučuji osobní konzultaci přímo u lékaře-homeopata.
Ještě bych chtěla čtenářům Světa homeopatie doporučit tzv. modifikaci chování. Nevím jak se během, např. bouřky, ke svým mazlíčkům chováte, ale chtělo by se chovat tak, jako že se nic neděje, nepřistupovat k nim, jakože bude mít určitě strach. Nemazlit se, pokud si to vynucuje nebo kňourá. Čim více budete své mazlíčky litovat, o to více se bude stav zhoršovat. Odměňujte vhodné chování. Když zůstane pes v klidu, dejte mu oblíbenou mňamku nebo ho pohlaďte."
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích