Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Když se pes bojí bouřky...

Kolektiv autorů: Lucie Nestrašilová, MVDr. Lada Paulů

Bojí se váš domácí mazlíček většího hluku? Děsíte se již předem, kdy bouchnou dveře, kdy se v sousedství rozjasní ohňostroj nebo kdy začne za okny bouřit? 

Ilustrační foto

"Nejčastěji používaným lékem na strach z bouřky je Phosphorus", říká MVDr. Lada Paulů, veterinární lékařka, která radí čtenářům Světa homeopatie v naší nové Veterinární poradně. "Doporučila bych Vám ředění 15 C 1x týdně a v případě akutního strachu (např.silvestr, bouřka) zintenzivnit podávání. To znamená, že když o stresové události víte, dejte to dané ráno 1 dávku (5 granulí) a během "akce" dávku zopakujte, případně lék podávejte každých 30 minut a podle intenzity příznaků interval podávání léku prodlužujte.

Dalším lékem, který se dá použít je Aconitum napellus 15 nebo 30 C. Použila bych ho v případě, že strach začal po nějaké "šokové" události (např. když za ní bouchly dveře,...) a reaguje úprkem pryč.

Pokud je pes extrémně mazlivý, závislý na majitelích, cizích lidí se spíše straní a je rád na čerstvém vzduchu (procházky) zkusila bych Pulsatilu 30 C 1x týdně a ve chvílích akutního strachu Phosphorus 9 nebo 15 C podle výše zmíněného schématu.

Pokud by Vám pes nezareagoval na některý z těchto "receptů", bude problém hlubší. V takovém případě Vám doporučuji osobní konzultaci přímo u lékaře-homeopata.

Ještě bych chtěla čtenářům Světa homeopatie doporučit tzv. modifikaci chování. Nevím jak se během, např. bouřky, ke svým mazlíčkům chováte, ale chtělo by se chovat tak, jako že se nic neděje, nepřistupovat k nim, jakože bude mít určitě strach. Nemazlit se, pokud si to vynucuje nebo kňourá. Čim více budete své mazlíčky litovat, o to více se bude stav zhoršovat. Odměňujte vhodné chování. Když zůstane pes v klidu, dejte mu oblíbenou mňamku nebo ho pohlaďte."
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová
MVDr. Lada Paulů

Kolektiv autorů:
Lucie Nestrašilová, MVDr. Lada Paulů

Lucie Nestrašilová šéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

MVDr. Lada Paulů veterinární lékařka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2021 21:45

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze