Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Co dělat, když dítě špatně spí?

Kolektiv autorů: Lucie Nestrašilová, MUDr. Věra Budková

Když se z miminka stane batole, pomalu se začíná prodlužovat i jeho spánek. Některé děti spí lépe, jiné hůře. Co lze však dělat v případě, když se dítě ve spánku vyleká a od té doby je jeho usínání a spánek "noční můrou" rodičů?

Ilustrační foto

Dotaz:

Můj dvouletý syn neměl nikdy problémy se spánkem, již jako malý kojenec spal až 12 hodin. V současné době spí ještě po obědě. Problémy jsme neměli ani s usínáním. Usínal sám ve svém dětském pokoji, pohrál si s plyšáky a spal klidně. Minulý týden se stalo, že v noci začalo hrát rádio, syn se velmi vylekal, a od té doby máme problémy se spánkem. Když si má jít lehnout brečí, křičí až to přejde v záchvaty nekontrolovatelného vzteku. Nepomáhá ani když ho vezmu k sobě do postele. Usne jedině v náručí, ale okamžitě po položení do postele brečí. To stejné se děje u odpoledního spánku... usíná až kolem půlnoci, je schopen se po dvou hodinách vzbudit a brečí. 

Paní doktorka Věra Budková, dětská lékařka, odbornice v homeopatii, která radí našim čtenářům v rámci Homeopatické poradny, našim "unaveným" rodičům na problémy se spánkem jejich dětí doporučuje:

"Ano, je skutečně možné, že špatný spánek vašeho syna souvisí s "emocí", kterou prožíval při leknutí ze zvuku z rádia.

V této fázi Vám doporučuji podání těchto homeopatických léků:

Ignatia amara 15 C - každý večer 5 granulí. Tento lék je určen při rozrušení citlivé osoby úlekem, ve chvíli, kdy se dítě nedovede uklidnit a nemůže usnout. Jeho "nervy stále pracují" a dítě je "vybuzené" a emočně rozrušené.

Nicméně pokud si syn vzpomíná na nelibou událost, při které pocítil pocit "paniky", úleku, strachu a pokud se situace opakuje vždy za stejných podmínek /večer, usínání..../, tak si dítě tuto skutečnost ve vzpomínkách vybavuje, a to zhoršuje opět usínání a dítě jakoby znovu prožívá tuto "již prožitou situaci" a je neklidné, nemůže usnoust strachy. Pokud vnímáte, že se jedná spíše o tento děj, doporučuji každý večer před spaním podat synovi lék Aconitum napelus 15 C v dávce 5 granulí a v noci při probuzení dávku kdykoli opakovat.

Doporučüji Vám 1 týden zkusit první variantu, a pokud se stav dostatečně nezlepší, vyzkoušejte druhý lék.

Věřím, že budete úspěšní a nejméně do týdne se zlepšení dostaví."

Vaše Věra Budková

 

Reklama: Oscillococcinum

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová
MUDr. Věra Budková

Kolektiv autorů:
Lucie Nestrašilová, MUDr. Věra Budková

Lucie Nestrašilová šéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

MUDr. Věra Budková lékař-pediatr, odborník v homeopatii, člen HLA, pro Svět homeopatie vede Homeopatickou poradnu

Dítě je to nejdražší, co máme. Proto jim dopřejme hodně lásky, trpělivosti, vědomí, že jsme jejich přáteli a v jejich životě i laskavými průvodci k tomu, aby se naučily věci přirozené. Podporujme jejich individualitu i originalitu. Dbejme na to, abychom všemu konání dali prostor a čas tak, jak je pro každého jinak třeba. Podporujme jejich důvěru v nás a v sebe sama. Učme je jistotě a vědomí vlastní ceny. Pokud milujeme sami sebe, milujeme i ostatní. Přeji v životě hodně štěstí, zdraví a harmonie.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.10.2021 00:41

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze