Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Atila

Autor: MVDr. Lada Paulů

Když jsem byla v praxi pár měsíců, volala mi teta, že jejich fenka nemůže sejít ze schodů. Atila je zlatý retriever, v té době jí bylo 7 let. Nikdy s ničím nijak výrazně nemarodila, ale v posledních dnech ji trochu zlobily nohy a vygradovalo to odporem k chůzi ze schodů...  

Ilustrační foto

Atila je velký paličák - když se zasekne, nelze s ní hnout. Když jsme ji vzali na výlet, lehla si na nádraží na zem, odmítla nastoupit do vlaku a dělala, že je nepřítomna. Pominu-li ostudu, kterou nám způsobila, bylo jasné, že překonat schůdky /byť byly jen tři/ je nad naše síly. Nošení bylo jednoznačně zavrženo.

Protože jsem pracovala jako veterinární lékařka na obvodě, dohodla jsem se s kolegyní, že udělá Atile rentgen kyčlí a pokud by se jí ještě něco nezdálo, tak i rentgen jiných kloubů. Kromě kyčlí „vyfotila“ ještě zánártní kloub. Výsledek byl v podstatě takový, že každý Atinin kloub byl rentgenologicky nějak změněný. O hladké kyčelní jamce se mluvit rozhodně nedalo, výrůstky na jejím okraji nešly přehlédnout. Klouby vypadaly dost „chlupatě“. Prostě artróza jak vyšitá.

Hned jsem začala přemýšlet co s tím. Ze školy jsem věděla, že v podstatě nic moc. Na operaci to nebylo (ani na ni nebyly peníze). V podstatě jedinou možností se ukázaly léky na bolest a kloubní preparáty. Vzhledem k tomu, že jejím největším problémem byly schody a jinak si to šlapala celkem pěkně, léky na bolest jsme odložily na dobu neurčitou. Podle momentálních symptomů jsem ji jako první pomoc dala homeopatický lék Rhus toxicodendron 9 C 2x denně 5 granulí, s tím že v následujícím týdnu nastuduji kloubní preparáty (trh s nimi je velmi široký) a podle odezvy na Rhus toxicodendron se dohodneme co dál.

Do dalšího dne však bylo Atile lépe a ve finále ani žádný jiný lék nepotřebovala ani nedostala. V té době jsem se k tomu postavila tak, že zůstane na homeopatikách a až nebudou na její stav stačit, přidáme léky na bolest a kloubní výživu. Už jsou to více než dva roky a na chemii ještě nedošlo. Netvrdím, že na ní nikdy nedojde, ale vím, že každé "ušetření tělu" má význam. Mívá období (zejména podzim, zima), kdy se jí hůře chodí, ale podáváním Rhusu (toxicodendron) se zase stabilizuje.

Proč Rhus toxicodendron?

Mimo jiné proto, že má v obraze léku ztuhlost končetin, zlepšení stálým pohybem. Je to jeden z nejvýraznějších léků na artrotické bolesti. Hodně často se popisuje u starých lidí, kteří ráno nemůžou vstát z postele a musí se rozchodit (rádi říkají, že musí „odreznout“). Stálý pohyb jim dělá dobře, ale zhoršují se přetížením. Nejhůře snáší chladné a vlhké počasí. Atile dělaly největší problémy schody (zejména po ránu) – pro ni extrémní zátěž, když se rozchodila po zahradě bylo ji lépe. A také proto, že k recidivám dochází hlavně na podzim a v zimě, v době, kdy je venku vlhko a zima.


 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Lada Paulů

Autor: MVDr. Lada Paulůveterinární lékařka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 5.12.2020 03:09

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze