Rychlé rady
Víte, že ...
Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Necítíte se být ve své kůži?
Autor: Lucie Nestrašilová
Jste přepracovaní, unavení a máte pocit, že „na vás něco leze“? Možná se chystáte sáhnout po lécích a potlačit příznaky svého stavu, i když víte, že tím nic nevyřešíte, příznaky pouze na chvíli utlumíte. Ale zkusili jste už někdy bylinky? Víte, že právě bylinky mají léčivé účinky? Vyzkoušejte tři z nejužívanějších bylinek. Uvařte si z nich čaj, pořiďte si z nich lisovaný olej, přidejte je do koupele.

Zdroj: Tooshy
A jak tyto bylinky užívat?
Máta
Máta je velkým pomocníkem na žaludeční potíže a nevolnost.
Osvědčený recept:
Lístky čerstvé máty přelijte vařící vodou a přikryjte je. Čaj nechte 10 minut louhovat. Na 1 šálek čaje použijte přibližně 20 lístků, záleží na velikosti šálku a vaší chuti. Čerstvou čajovou směs pijte 3x denně.
Levandule
Pokud jste roztěkaní, neklidní a máte „plnou hlavu“, dejte si před spaním levandulový čaj nebo si do koupele přilejte pár kapek levandulového oleje. Můžete přidat i smetanu nebo lžíci levandulových květů – vše rozmíchejte v jednom litru horké vody a vlijte do připravené koupele. Váš spánek bude klidnější, ráno pak moudřejší.
Rozmarýn
Chce se vám spát, máte ponurou náladu, ale lehnout si jít nemůžete a potřebujete nějakou vzpruhu? Vyzkoušejte rozmarýn!
Udělejte si směs z 50 g sušených lístků, které spařte jedním litrem vařící vody a po 30 minutách je přidejte do vodní lázně (bez mýdla). Nedoporučujeme pro lidi trpící na vysoký krevní tlak!
Výborný je i rozmarýnový čaj. Na 1 šálek čaje potřebujete 1 čajovou lžičku lístků rozmarýnu, směs nechte 10 minut přikrytou louhovat a poté čaj vypijte.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Poznámka: Tento článek byl napsán pod odborným dohledem MUDr. Evy Kettmannové.
Svet Homeopatie na sociálních sítích