Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Necítíte se být ve své kůži?

Autor: Lucie Nestrašilová

Jste přepracovaní, unavení a máte pocit, že „na vás něco leze“? Možná se chystáte sáhnout po lécích a potlačit příznaky svého stavu, i když víte, že tím nic nevyřešíte, příznaky pouze na chvíli utlumíte. Ale zkusili jste už někdy bylinky? Víte, že právě bylinky mají léčivé účinky? Vyzkoušejte tři z nejužívanějších bylinek. Uvařte si z nich čaj, pořiďte si z nich lisovaný olej, přidejte je do koupele.

Ilustrační foto
Zdroj: Tooshy

A jak tyto bylinky užívat?

Máta
Máta je velkým pomocníkem na žaludeční potíže a nevolnost.
Osvědčený recept:
Lístky čerstvé máty přelijte vařící vodou a přikryjte je. Čaj nechte 10 minut louhovat. Na 1 šálek čaje použijte přibližně 20 lístků, záleží na velikosti šálku a vaší chuti. Čerstvou čajovou směs pijte 3x denně.

Levandule
Pokud jste roztěkaní, neklidní a máte „plnou hlavu“, dejte si před spaním levandulový čaj nebo si do koupele přilejte pár kapek levandulového oleje. Můžete přidat i smetanu nebo lžíci levandulových květů – vše rozmíchejte v jednom litru horké vody a vlijte do připravené koupele. Váš spánek bude klidnější, ráno pak moudřejší.

Rozmarýn
Chce se vám spát, máte ponurou náladu, ale lehnout si jít nemůžete a potřebujete nějakou vzpruhu? Vyzkoušejte rozmarýn!
Udělejte si směs z 50 g sušených lístků, které spařte jedním litrem vařící vody a po 30 minutách je přidejte do vodní lázně (bez mýdla). Nedoporučujeme pro lidi trpící na vysoký krevní tlak!
Výborný je i rozmarýnový čaj. Na 1 šálek čaje potřebujete 1 čajovou lžičku lístků rozmarýnu, směs nechte 10 minut přikrytou louhovat a poté čaj vypijte.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Poznámka: Tento článek byl napsán pod odborným dohledem MUDr. Evy Kettmannové.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.4.2021 07:14

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze