Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Chcete, aby váš lékař "uměl" homeopatii?

Autor: Lucie Nestrašilová

Chodíte sami nebo s dětmi k lékaři, líbí se vám jeho přístup, ale přesto vás mrzí, že neumí léčit i homeopaticky? Máme pro vás řešení!

Ilustrační foto
Zdroj: www.cedh.org

Řekněte vašemu lékaři o možnosti kvalitního studia homeopatie...

Homeopatická lékařská asociace vypisuje další ročník dvouletého studia mezinárodní školy klinické homeopatie CEDH pro lékaře, kterou v České republice HLA výhradně zastupuje. Garantem vzdělávacích programů je Středisko vzdělávání a rozvoje homeopatie (CEDH, www.cedh.org), francouzský homeopatický institut se 40ti-letou tradicí. Tým CEDH udělal velkou práci, aby ověřil zdroje a spolehlivost materie mediky a tím umožnil integraci homeopatie do současné medicínské praxe.

Přednášejícími jsou čeští a francouzští lékaři s akreditací CEDH a s mnohaletou zkušeností s homeopatickou terapií ve vlastní klinické praxi. Mnozí publikují v odborných časopisech a přednášejí na mezinárodních homeopatických kongresech.

Co studium homeopatie obnáší?

Lékaři absolvují každý rok 5 víkendových seminářů, na kterých si vyslechnou nejen přednášky, vyzkouší si praktická cvičení, ale v rámci kulatého stolu budou moci diskutovat, hodnotit, předávat si nabité zkušenosti, atp. HLA se mimo jiné snaží o individuální přístup, což je pro studenty velmi motivující.

Nevíte, jak svého lékaře namotivovat? 

Můžete mu říct, že se v prvním ročníku seznámí s více než stovkou léků a naučí se hodnotit jejich klinické a paraklinické příznaky. Osvojí si komplexní způsob homeopatického vyšetřování. Tento přístup obohatí klinické myšlení každého lékaře a tím i jeho pacienty. Nemyslíte?

Ve druhém ročníku pak lékaři pokračují ve studiu materie mediky a bude jim představeno dalších 50 léků. Postupně se seznámí s řešením více než 30 chronických klinických situací a specifickými homeopatickými přístupy jejich řešení.

Proč studovat právě klinickou homeopatii?

Protože klinická homeopatie vychází ze zásad nejhlubší homeopatické tradice i z poznatků moderní vědy a medicíny. Opírá se o klinickou praxi a zkušenost několika generací lékařů-homeopatů.

Více informací o studiu klinické homeopatie vč. programu a termínů studia můžete najít na stránkách Homeopatické lékařské asociace: www.hla-homeopatie.cz, konkrétně zde: www.hla-homeopatie.cz/download/brozura_HLA_pro_lekare2012.pdf nebo zde: www.hla-homeopatie.cz/skolaCEDH.php.

Jelikož je počet posluchačů vzhledem ke kvalitě výuky založené na individuálním přístupu k posluchačům omezen, doporučujeme s přihlášením příliš neotálet. Přihlásit se lze samozřejmě ON-LINE, tj. rychle, spolehlivě a bezpečně, zde: www.hla-homeopatie.cz/prihlaskaCEDH.php.

Těšíme se na setkání s lékaři, kteří jdou s dobou:-) A pamatujte, že "Medicína by měla být jen jedna a homeopatie její součástí."

 

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.9.2020 17:20

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze