Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Když má dítě "svou" hlavu a nechce cestovat...

Autor: MUDr. Věra Budková

Chystáte se na dovolenou, ale už teď prožíváte stres, neb vaše dítě odmítá jet i jen do nejbližšího obchodu? Pak je dotaz z naší Homeopatické poradny určen i vám.  

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Dotaz:

Mám 2-letého syna a každé cestování s ním (i jen krátké) je velmi náročné. Většinu cesty křičí, řve, že nikam a nic nechce. Vydrží takto křičet klidně půl hodiny, poté vysílením usne. Nyní před dovolenou se ptám, zda homeopatie dokáže v tomto případě pomoci. Má homeopatie nějaký lék pro strach z létání? 

Odpověď MUDr. Věry Budkové, lékařky-odbornice v homeopatii, která vede naši Homeopatickou poradnu:

"Ano, homeopatie zde má své místo. Na cestování bych malému podala vždy homeopatický lék Ignatia amara 15 C - 5 granulí před cestou a 5 granulí v průběhu cesty. Tento lék má dobrý účinek tam, kde je vyjádřena nespokojenost, úzkost, kdy se stav pacienta zlepšuje zábavou a rozptýlením. Pokud se vám bude účinek zdát mírný, doplňte léčbu tabletami Sedatif PC tablety. Podejte synovi 1 tabletu před vycestováním. Zklidní ho a zlepší jeho spánek a úzkost.

Co se týče strachu z létání letadlem, pak má homeopatie několik možností.  

Aconitum napellus 30 C - náhlý strach, pocit velkého ohrožení s neklidem a bušením srdce - lék podávat při vykazování těchto příznaků každou hodinu po dobu letu.

Gelsemium sempervirens 15 C - strach s třesem, pocením rukou a svalovou slabostí - užívá se 3x denně 5 granulí, a to před letem i po letu.

Argentum nitricum 15 C - lék se podává v případě, kdy pacient vykazuje panickou hrůzu z letu letadlem a je před každým cestováním velmi netrpělivý a neklidný - podávejte 3x denně 5 granulí.

Borax 9 C - tento lék je vhodný pro lidi, kteří velmi špatně snášejí výšky, houpačky a kolotoče, rovněž i rychlé změny polohy těla, zejména polohu zeshora dolů. Dávkování 3x 5 granulí po dobu letu."

Vaše Věra Budková
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Věra Budková

Autor: MUDr. Věra Budkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, člen HLA, pro Svět homeopatie vede Homeopatickou poradnu

Dítě je to nejdražší, co máme. Proto jim dopřejme hodně lásky, trpělivosti, vědomí, že jsme jejich přáteli a v jejich životě i laskavými průvodci k tomu, aby se naučily věci přirozené. Podporujme jejich individualitu i originalitu. Dbejme na to, abychom všemu konání dali prostor a čas tak, jak je pro každého jinak třeba. Podporujme jejich důvěru v nás a v sebe sama. Učme je jistotě a vědomí vlastní ceny. Pokud milujeme sami sebe, milujeme i ostatní. Přeji v životě hodně štěstí, zdraví a harmonie.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.9.2020 05:43

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze