Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak na zánět spojivek?

Autor: MUDr. Věra Budková

Prázdniny jsou tu a ačkoli se zánět spojivek nejčastěji přenáší v kolektivu dětí, může nás či naše děti potkat i při prázdninových dobrodružstvích. Jak se s ním můžeme homeopaticky vypořádat? Ptáte se v naší homeopatické poradně...

Ilustrační foto

"Prosím Vás o pomoc při léčbě zánětu spojivek. Můj syn často trpí na akutní zánět spojivek, na jaře nebo na podzim je spouštěčem větrné počasí, během léta stačí koupání v bazénu a večer má začervenalé podrážděné oči, které si stále tře. Ráno má pak pravidelně slepené oči žlutým výtokem, který ulpívá ve větším množství v koutku oka. Během dne ale už oči nehnisají. Může mu pomoci homeopatie?"

Na tento čtenářský dotaz odpověděla zkušená lékařka-homeopatka MUDr. Věra Budková:

"Svým pacientům doporučuji na zánět spojivek nejčastěji užívání těchto homeopatických léků:

  • NUX VOMICA 15 C 5 granulí 3x týdně - pondělí, středa, pátek. Tento lék může preventivně působit i u alergických potíží - přecitlivělé "oko", při stavu, kdy dochází ke zhoršení větrným počasím, případně při reakci očí na chlorovanou vodu v bazénu, aj.;
  • CALCAREA CARBONICA 9 C - 3x denně 5 granulí – v případě slepených víček zejména po ránu;
  • PULSATILLA 15 C - 5 granulí 1x denně - při silném výtoku jemného žlutého či bílého hnisu.

Všechny výše uvedené léky můžete podávat po dobu 6 týdnů, uvidíte, kam se stav syna posune. V případě "klidného oka" můžete tyto léky vysadit."

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Věra Budková

Autor: MUDr. Věra Budkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, člen HLA, pro Svět homeopatie vede Homeopatickou poradnu

Dítě je to nejdražší, co máme. Proto jim dopřejme hodně lásky, trpělivosti, vědomí, že jsme jejich přáteli a v jejich životě i laskavými průvodci k tomu, aby se naučily věci přirozené. Podporujme jejich individualitu i originalitu. Dbejme na to, abychom všemu konání dali prostor a čas tak, jak je pro každého jinak třeba. Podporujme jejich důvěru v nás a v sebe sama. Učme je jistotě a vědomí vlastní ceny. Pokud milujeme sami sebe, milujeme i ostatní. Přeji v životě hodně štěstí, zdraví a harmonie.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.10.2019 02:09

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze