Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak na zánět spojivek?

Autor: MUDr. Věra Budková

Prázdniny jsou tu a ačkoli se zánět spojivek nejčastěji přenáší v kolektivu dětí, může nás či naše děti potkat i při prázdninových dobrodružstvích. Jak se s ním můžeme homeopaticky vypořádat? Ptáte se v naší homeopatické poradně...

Ilustrační foto

"Prosím Vás o pomoc při léčbě zánětu spojivek. Můj syn často trpí na akutní zánět spojivek, na jaře nebo na podzim je spouštěčem větrné počasí, během léta stačí koupání v bazénu a večer má začervenalé podrážděné oči, které si stále tře. Ráno má pak pravidelně slepené oči žlutým výtokem, který ulpívá ve větším množství v koutku oka. Během dne ale už oči nehnisají. Může mu pomoci homeopatie?"

Na tento čtenářský dotaz odpověděla zkušená lékařka-homeopatka MUDr. Věra Budková:

"Svým pacientům doporučuji na zánět spojivek nejčastěji užívání těchto homeopatických léků:

  • NUX VOMICA 15 C 5 granulí 3x týdně - pondělí, středa, pátek. Tento lék může preventivně působit i u alergických potíží - přecitlivělé "oko", při stavu, kdy dochází ke zhoršení větrným počasím, případně při reakci očí na chlorovanou vodu v bazénu, aj.;
  • CALCAREA CARBONICA 9 C - 3x denně 5 granulí – v případě slepených víček zejména po ránu;
  • PULSATILLA 15 C - 5 granulí 1x denně - při silném výtoku jemného žlutého či bílého hnisu.

Všechny výše uvedené léky můžete podávat po dobu 6 týdnů, uvidíte, kam se stav syna posune. V případě "klidného oka" můžete tyto léky vysadit."

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Věra Budková

Autor: MUDr. Věra Budkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, člen HLA, pro Svět homeopatie vede Homeopatickou poradnu

Dítě je to nejdražší, co máme. Proto jim dopřejme hodně lásky, trpělivosti, vědomí, že jsme jejich přáteli a v jejich životě i laskavými průvodci k tomu, aby se naučily věci přirozené. Podporujme jejich individualitu i originalitu. Dbejme na to, abychom všemu konání dali prostor a čas tak, jak je pro každého jinak třeba. Podporujme jejich důvěru v nás a v sebe sama. Učme je jistotě a vědomí vlastní ceny. Pokud milujeme sami sebe, milujeme i ostatní. Přeji v životě hodně štěstí, zdraví a harmonie.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 1.10.2020 20:58

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze