Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Křivonožka

Autor: MVDr. Lada Paulů

Většinu majitelů, kteří mají doma fenečku, napadne pořídit si od ní štěňátka. Kvůli její skvělé povaze (druhá taková už není), kvůli krásné barvě nebo jen proto, že mezi lidmi je stále zažitý blud, že fenka by aspoň jednou za život štěňátka mít měla. Hodně majitelů to odkládá tak dlouho, až je ta jejich holka příliš stará, jiné „vyléčí“ hned první vrh. 

Ilustrační foto
Zdroj: MVDr. Lada Paulů

Stejný nápad měla i kamarádka, chovatelka německé krátkosrsté ohařky Dity. Dituška je na svoje plemeno drobná, spinká v postýlce a je to asi jediný ohař na světě, který nosí kabátek (od podzimu do jara). Z loveckého výcviku byla vyřazena pro neupotřebitelnost, tuším že kvůli strachu z výstřelu.

Krytí proběhlo bez problémů, březost také. Porod byl sice trochu hysterický (spíš asi od majitelky), ale odrodila sama, lůžka odešla všechna. Na svět přišlo 6 krásných po tatíkovi černo-bílých ohařích miminek. Pět holčiček a jeden kluk. Už od prvních dnů bylo vidět, jak jsou rozdílní a jakou asi budou mít povahu. Jedna holčička dostala jméno Kňůča (zkuste si tipnout proč:-), chlapeček se sice nejmenoval Otesánek, ale klidně by mohl.

Když už začínali chodit (kolem 4.-ho týdne), u fenečky jménem Laduška (pozn.autora – jméno dostala po mě, protože když Dita rodila a já chtěla vidět porod, tak přišla na svět těsně potom, co se za mnou zaklaply dveře) jsme začali pozorovat, že má nějaké divné nožičky. Přesněji řečeno, zadní končetiny měla do „O“ (odborně se tomu říká tarzus varus). Vypadala jako buldok (milovníci buldoků prominou). Pár dní jsme čekali, jestli se z toho nevytáhne. Přeci jenom malá štěňata, když se pokouší o první krůčky, jak jsou vratká, mívají nohy i do jiných písmen než do „O“ a jak získávají jistotu v chůzi, tak se nožičky srovnají. Ale když ostatní vypadali jako normální psi a běhali po bytě, rozhodli jsme se, že ji začnem dávat homeopatika. Rozředily jsme do bralenky Calcareu phosphoricu 5 C, Calcareu carbonicu 5 C, Calcareu fluoricu 5 C, Siliceu 9 C, přidaly slivovici (aby se nekazila voda) a každý den dostala pár kapiček. Celá terapie trvala asi 3 týdny, ale už po pár dnech bylo vidět, jak se nožičky rovnají.

Majitelka jednou přišla s informací, že si štěňata spletla a nakapala to někomu jinému. Prostě popadla štěně a naaplikovala. Bylo ji divné, že to nějak plive, když normálně se olizuje a evidentně ji směs chutná (těžko říct, jestli to bylo správně zvoleným lékem nebo počínajícím alkoholismem). K podobnému omylu může mezi šesti skoro stejnými výrostky snadno dojít, ale dokážete si představit ten průšvih, kdyby se to stalo třeba s antibiotiky? Takhle dostala směs calcareových léků, které nikdy rostoucímu organismu neublíží.

Když šla Laduška na osmi týdnech do nové rodiny, vypadala jako normální štěňátko. Co na ní bylo zajímavé, že zůstala černobílá. U sourozenců došlo k tomu, že se černá s bílou v podstatě slila a vznikla pro ohaře typická barva strakáč.


 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Lada Paulů

Autor: MVDr. Lada Paulůveterinární lékařka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.9.2021 03:21

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze