Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Když přetrvává únava po nemoci

Autor: MUDr. Hana Váňová

S tímto problémem se může setkat každý, malé dítě či mladý jinak zdravý člověk po běžné chřipce, nebo ten, kdo prošel náročnou terapií, třeba i s hospitalizací.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Co to je vlastně únava? Nedostatek energie, nedostatečná a dlouhá regenerace í často spojená s nechutenstvím, pobolíváním hlavy, svalů, někdy přetrváváním mírně zvýšené teploty. Zkrátka se nemůžeme dostat do správné kondice. Bereme spoustu vitamínů, upravili jsme jídelníček, chodíme dříve spát, ale moc to nepomáhá. Chtělo by to restartovat, ale jak? Právě zde je dobrá odpověď – homeopatickým lékem! Ten dodá organismu potřebný impuls, nastartuje regenerační procesy, podpoří vlastní obranyschopnost.

Na běžnou únavu po virózách je jedním z nejlepších homeopatických léků Sulfur iodatum 15 C. Vyčistí vazivo a lymfatickou tkáň od imunokomplexů. Ty vznikají v procesu léčení spojením protilátek imunitního systému s původci nemoci. Často je nemocí oslabený organismus nedokáže zcela zpracovat a vyloučit – usazují se ve vazivu, které slouží jako jakýsi odpadní koš a blokují lymfu, která má v našem těle funkci čističky. Proto nás po chřipce často bolí klouby, přetrvává rýma a pokašlávání. Tedy úplně uzdraveno znamená úplně uklizeno ve vazivu i lymfě, a to právě umí výše zmíněný lék. Podáme-li tento lék 2x denně 5 granulí, nebude únava po chřipce trvat 2 týdny, ale pouze 2 dny.

Jsou někdy situace, že tělo se po nemoci zregenerovalo dobře, ale přetrvává psychická únava s pobolíváním hlavy, závratěmi a nespavostí. Jsou výrazné pocity tíhy v zátylku, unavené oči, přecitlivělost na hluk. Unavuje čtení i poslech rádia či sledování televize. Nejsme schopni se na nic pořádně soustředit, vyčerpá nás i krátká návštěva přátel. V tomto případě volíme homeopatický lék Kalium phosphoricum 15 C - 2x denně 5 granulí. Během několika dnů se vrátí přirozená činorodost.

Občas se stane, že se viróza vleče. Teploty nic moc, jen do 37,5 st., ale trvají už několik dnů. Kůže je vlhká, ale žádné velké pocení. Škrábe v hrdle, pobolívá ucho, ale žádný závažný nález. Pálení za hrudní kostí doprovází suchý dráždivý kašel, někdy se ve vykašlaném hlenu objeví nitky krve. Rýma je spíše vodnatá, ale i při mírném smrkání často teče krev z nosu. Celý stav doprovází bledost, veliká únava, jakoby tělo nemělo sílu s nemocí zabojovat. Nevyplatí se vyčkávat, co z toho bude, není to ani situace na léčbu antibiotiky. Tento stav jednoznačně ukazuje na potřebu homeopatického léku Ferrum phosphoricum 9 C - 4x denně 5 granulí. Budeme překvapeni, že za pár dnů vymizí jak lokální příznaky nemoci, tak i bledost a únava. Pokud se časem objeví podobné potíže znovu, opět tento lék situaci rychle vyřeší a navíc postupně zlepší celkovou obranyschopnost a vyřeší i sklon k anémii a nechutenství, kterými lidé tohoto typu často trpí.

V případech, kdy nemoc doprovázely velké ztráty tělních tekutin způsobené průjmem, pocením, zvracením, eventuálně krvácením, přichází po nemoci stav velké slabosti s výraznými sklony k omdlení, doprovázený silnými bolestmi hlavy s tepáním v uších. Člověk slyší zvuky jakoby přicházely z dálky, mohou být i poruchy vidění. Jednoduše řečeno – stav těsně před kolapsem, člověk sotva stojí na nohou, v hlavě mu bzučí a hučí, břicho je celé nafouklé a o chuti k jídlu nemůže být ani řeč. Někdy je i přecitlivělost kůže na dotyk, takže člověk nesnese ani peřinu, přestože je zimomřivý. Regeneraci tohoto zbědovaného stavu výrazně urychlíme podáním léku China rubra 9 C - 4x denně 5 granulí. Tento lék má ještě jednu úžasnou vlastnost - umí upravit poruchy termoregulace. V případech, kdy se horečku nedaří zvládnout osvědčenými léky na teplotu (homeopatickými či jinými), je potřeba přidat toto homeopatikum vyrobené z chininovníku, který používali už peruánští Indiáni. Máte-li malé děti, rozhodně tento lék (ale ani ostatní výše jmenované) nemůže chybět ve vaší domácí lékárničce.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Hana Váňová

Autor: MUDr. Hana Váňovápraktický lékař, odborník v homeopatii, akupunkturista, členka Rady HLA

MUDr. Hana Váňová je členka Rady Homeopatické lékařské asociace a členka Mezinárodní rady pro klinickou homeopatii Conseil d´orientation CEDH se sídlem v Paříži, lektorka CEDH (Mezinárodní škola klinické homeopatie pro lékaře) a jako praktická lékařka-homeopatka působí v Litovli.

Motto: "Homeopatii praktikuji více než 20 let. Již si bez ní svou lékařskou praxi ani běžný život neumím představit. Přináší mi velké uspokojení. Často jsem byla v minulosti bezradná v případech, kdy jsem pacienty, podle potřeby i ve spolupráci s kolegy specialisty, vyšetřila a neshledala žádnou závažnou diagnózu - výsledek zněl: funkční potíže. Dnes v těchto situacích předepisuji cíleně vybrané homeopatické léky se skvělým efektem.

Navíc homeopatika zkrátí rekonvalescenci po operacích, usnadní hojení úrazů, podpoří imunitní systém při virózách, účinně ovlivní akutní emoční poruchy. V těchto případech je mohou bez obav používat i poučení laici."

Poznámka: Tento článek byl napsán pod odborným dohledem MUDr. Evy Kettmannové.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.3.2023 11:01

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze