Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Nemoci lidstva se mění. Homeopatické léky zůstávají…

Autor: Lucie Nestrašilová

Těmito slovy zahájila MUDr. Hana Váňová, předsedkyně Homeopatické lékařské asociace, v pátek 8.6. Jarní setkání aktivních lékařů-homeopatů, v Zámeckém hotelu Mostov nedaleko Františkových lázní s podtitulem „Homeopatie v srdci medicíny“. Setkání bylo určeno výhradně lékařům, kteří praktikují homeopatii v rámci své každodenní praxe.   

Ilustrační foto
Zdroj: MUDr. Tomáš Janíček

Když jsem na setkání jela, abych pro vás akci „zmonitorovala“, říkala jsem si, zda budu přednáškám vůbec rozumět. Mé obavy byly zbytečné. Slovník lékařů není sice „běžný“, ale lidským a poutavým přístupem, jakým přednášející prezentovali své výborně připravené přednášky plné příběhů a osobních zkušeností, přiblížily složitá téma i těm méně zdatným homeopatům.

Zaujalo mě například tvrzení, že zdroje homeopatických a alopatických léků jsou stejné. Liší se jen způsob přípravy a strategie použití.

Nebo jsem se dozvěděla, čím se homeopatie stává uměním…?

Začíná to u toho, že homeopatie nezkoumá jen jednotlivé symptomy, ale celý proces, celého „člověka“. Za každou nemocí je totiž příběh a lékař-homeopat pomocí něj zjišťuje, kde byla narušena rovnováha. Příběh pacienta často dovede lékaře hluboko do rodinné anamnézy… Kořenem nemoci je totiž velmi často nezvládnutý postoj, disharmonie v psychice člověka. Nemocný orgán je plodem celé narušené energetiky a každý symptom je vyjádřením celkové reakce. A… homeopatický lék umí vytvořit dynamickou rovnováhu v těle.

Velmi poutavá byla přednáška paní Dr. Corine Mure z Francie (od roku 1991 výzkumný pracovník práce o historii homeopatie v dějinách lékařství, autorka díla „K počátkům homeopatie“), o historickém původu homeopatie v srdci experimentální medicíny. Vím, jak těžké je nalézt relevantní informace z historie homeopatie a tak bylo mým velkým potěšením, že paní Corine svoje prezentované know-how propůjčí i Světu homeopatie.

Tři dny plné přednášek od uznávaných lékařů-odborníků v homeopatii byly velkým přínosem pro všechny přítomné. Svědčí o tom příjemná a pohodová atmosféra, kterou nezkazilo ani sychravé počasí.

Poznatků z přednášek jsme si společně s MUDr. Evou Kettmannovou (pozn. odborný garant portálu) přivezly spoustu. Postupem času vám některá z témat přiblížíme i ve Světě homeopatie. Na oplátku náš redakční tým představil lékařům portál Svět homeopatie. Věřím, že úspěšně. A tak mi dovolte svou zmínku o setkání lékařů zakončit slovy paní doktorky Váňové: „Chceme-li opravdu dospět v demokracii, potřebujeme homeopatii v medicíně… To je velký úkol pro nás všechny.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.9.2020 07:33

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze