Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Mám nemocnou štítnou žlázu... Co mám jíst?

Autor: Ing. Ludmila Pszczolková

Štítná žláza je endokrinní žláza, která se produkcí hormonů funkčně podílí na regulaci našeho metabolismu. Tyto hormony ovlivňují spotřebu kyslíku, rychlost látkové výměny, růst a vývoj. Je pro nás tedy velmi důležitá. Víte, že její činnost můžete ovlivnit i pomocí stravy?

Ilustrační foto
Zdroj: boyko_asparuhov@yahoo.com

Štítná žláza patří podle čínské medicíny k elementu ohně – je to náš vnitřní oheň. Dřevo, které ke své činnosti potřebuje, dávají játra. A tady to začíná i končí. Pokud budete mít v pořádku játra, bude dobře fungovat i štítná žláza. Je to jednoduché, v dnešní době ale příliš těžké. Játra, jako náš největší filtr, musí eliminovat všechny toxické látky z jídla, vzduchu, nápojů,... Musí jimi projít veškeré léky, doplňky stravy. A kromě toho musí strávit i naše emoce, konkrétně vztek.

Hlavní zásadou je konzumovat co nejméně chemie v potravinách a v nápojích. Preferujte obyčejnou domácí stravu bez dochucovadel, nekonzervovanou, nedobarvovanou. V sekci "Zdravá výživa" najdete článek o aditivech v potravinách. Může být vaším malým vodítkem.

Důležitý je často zmiňovaný, avšak opomíjený pitný režim. Počítá se čistá voda.

Konkrétní potraviny, které doporučujeme u snížené funkce štítné žlázy jsou následující: mořští živočichové, mořské ryby - z dostupných ryb je nejvhodnější makrela (ne však uzená z běžné obchodní sítě). Z ryb u nás vzácnějších je to platýz, řasy,... Z dalších potravin doporučuji třešně (i kompotované – teď je sezóna, proto zavařujte!), polníček, brokolice, tučnější tvrdé sýry, čerstvé sýry, hrách i hrášek, listový špenát. Jsou to všechno potraviny, které obsahují mnoho jódu, který štížná žláza pro svou funkci potřebuje.

Dále máme potraviny, které obsahují tzv. strumigenní látky – ty naopak blokují uchycení jódu ve štítné žláze. Nejvíce strumigenních látek je obsaženo v hořčičném semínku (hořčice), křenu a určité množství také v košťálovinách jako zelí, kapusta, květák. Těmto potravinám se u onemocnění štítné žlázy vyhýbejte.

Negativní vliv na štítnou žlázu mají i tuky, protože jejich větší množství způsobuje snížení vstřebávání jódu.

Budete-li více přemýšlet nad tím, co jíte, a to zejména v souvislosti s vaším onemocněním, váš zdravotní stav se výrazně zlepší.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Ludmila Pszczolková

Autor: Ing. Ludmila Pszczolkovánutriční poradce

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.6.2022 18:14

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze