Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

SOUTĚŽ UKONČENA_Nová soutěž o homeopatickou krabičku!

Autor: Lucie Nestrašilová

Máme pro vás novou soutěž! Protože se blíží dovolené, budete mít možnost opět soutěžit o malé krabičky na homeopatika, která by neměla chybět v žádné příruční kabele:-)

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Ti, kteří tuto malou úžasnou krabičku dosud neznají, jistě ocení informaci, k čemu je malá "homeopatická" krabička vlastně dobrá? Pokud užíváte homeopatické léky, pak je pro vás její využití naprosto jedinečné. Díky ní totiž můžete mít své léky vždy u sebe - v praktickém, uzavíratelném a omyvatelném balení. Vejde se do ní celkem 5 monokomponent - homeopatik, takže je ideální do kabelky či jiné příruční tašky.

Naše soutěžní otázka zní:

Jaký lék je vhodný na netrpělivost, podrážděnost, nervozitu či pracovní přetížení často spojené s trávicími potížemi?

a) Arnika montana

b) Rhus toxicodendron

c) Nux vomica

Nápovědu hledejte třeba v článku "Homeopatická pomoc při únavě a přepracování" nebo v sekci "Hledám homeopatický lék".

Kromě "vítězného" léku vám pomůže i dovolená:-) Nenechte si ujít další články, které vám v tento soutěžní týden přineseme... Rady našich odborníků vám mohou vaše volné dny usnadnit.

Co můžete pro výhru udělat? Zašlete nám správnou odpověď na adresu redakce@svethomeopatie.cz. Ze správných odpovědí vylosujeme v redakci 10 šťastných soutěžících, kteří obdrží 1 homeopatickou krabičku! A jako bonus vám přidáme i naše bezva omalovánky:-)

Na vaše odpovědi se těšíme do 15.6.2012.

Pozn. redakce: Nevíte, co jsou to monokomponenty? Více se o homeopatických lécích dozvíte v článku "Co je to homeopatický lék a jaké jsou zásady jeho užívání".

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.10.2019 02:06

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze