Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Trávicí problémy a cestovní průjmy

Autor: MUDr. Eliška Bartlová

Čas dovolených je v plném proudu a tak vám přinášíme užitečné rady lékařů, které vám mohou zpříjemnit vaši blížící se dovolenou...  

Ilustrační foto

Za oblasti s nejvyšším rizikem průjmů jsou považovány Afrika, Latinská Amerika a jižní Asie. Nejčastějšími zdroji střevních infekcí jsou kontaminované potraviny a voda. Střevní problémy významně znepříjemňují pobyt v dané lokalitě, ale často s sebou přinášejí i poinfekční komplikace postihující trávicí trakt. Proto při cestách do lokalit, kde toto riziko hrozí, dodržujte několik jednoduchých, ale důležitých pravidel:

  • nepijte vodu z vodovodu, nepoužívejte ji ani na čištění zubů
  • kontrolujte originální uzávěry u balených vod, do nápojů nedávejte led
  • nekonzumujte tepelně nedostatečně upravená jídla, uzeniny, nejezte zmrzlinu
  • ovoce a zeleninu nejprve důkladně omyjte balenou vodou, pak teprve dále zpracovávejte
  • vyhýbejte se ovoci a zelenině, které nelze loupat

Homeopatická doporučení:

Arsenicum album 9 C - užívejte v případě průjmu po požití nepříliš čerstvé potravy se zvracením. Stolice jsou doprovázeny úporným zvracením, jsou tmavé, páchnoucí, bolestivé.

China 9 C - lék na bolesti břicha s nadýmáním, průjmem bez křečí, s následným vyčerpáním a únavou. Lék reagující na ztrátu tekutin - vyrovnává ionty vnitřního prostředí a zkracuje rekonvalescenci

Podophyllum peltatum 9 C - tento lék je vhodný na vodnatý, vyčerpávající průjem s křečovitými bolestmi, po požití nadměrného množství ovoce zejména v teplých krajích.

Nux vomica 9 C - na poruchy trávení s nevolností, plynatostí a pálením žáhy, zejména při konzumaci nezvyklých jídel a koření.

Poznámka redakce: Po každém trávicím problému, který je doprovázen výraznější ztrátou tekutin – průjmy,
zvracení - je třeba užít lék China 9 C - rychleji se dostanete do dobré formy a užijete si v pohodě svou dovolenou.

Platina 9 C* - lék na cestovatelskou zácpu, lze užívat i 1 týden před cestou jako prevenci tohoto problému. Lék je na lékařský předpis.

Všechny výše uvedené léky užívejte v dávce 5 granulí 2-3x denně – dle závažnosti stavu.

Pro zlepšení trávení a předcházení potížím můžete užívat i vícesložkové tablety Gastrocynésine. Rozpusťte 1 tabletu v čistých ústech, a to 15 minut před a po jídle. Následně užívejte 5 granulí 3x denně 3 dny po příjezdu a po návratu z cesty.

Každopádně vám doporučujeme vyhýbat se alkoholu, kávě a cigaretám a nezapomenout dodržovat pitný režim. V případě časového posunu se chovejte podle nového času. V den příletu se nasnídejte, konzumujte hodně bílkovin a první den hodně odpočívejte. Před odletem načerpejte spánkovou rezervu.

Zdroj: Homeopatie na cesty, autor: MUDr. Eliška Bartlová, vydala Homeopatická lékařská asociace, o.s.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eliška Bartlová

Autor: MUDr. Eliška Bartloválékař, odborník v homeopatii, člen HLA

Homeopatii praktikuji od roku 1992 a od roku 2009 se věnuji pouze homeopatické praxi a pedagogické činnosti jako lektor CEDH -
Mezinárodní školy klinické homeopatie. To vše mne naplňuje radostí, neboť věřím, že přispívám k rozšíření povědomí o homeopatii a o jejích možnostech.
Motto: "Pokud máme mít v něčem jistotu, pak rozhodně v tom, že nikdy neexistuje pouze jediný prostředek k vyřešení nějakého problému." Georges DEMANGEAT

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.2.2020 08:00

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze