Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Trávicí problémy a cestovní průjmy

Autor: MUDr. Eliška Bartlová

Čas dovolených je v plném proudu a tak vám přinášíme užitečné rady lékařů, které vám mohou zpříjemnit vaši blížící se dovolenou...  

Ilustrační foto

Za oblasti s nejvyšším rizikem průjmů jsou považovány Afrika, Latinská Amerika a jižní Asie. Nejčastějšími zdroji střevních infekcí jsou kontaminované potraviny a voda. Střevní problémy významně znepříjemňují pobyt v dané lokalitě, ale často s sebou přinášejí i poinfekční komplikace postihující trávicí trakt. Proto při cestách do lokalit, kde toto riziko hrozí, dodržujte několik jednoduchých, ale důležitých pravidel:

  • nepijte vodu z vodovodu, nepoužívejte ji ani na čištění zubů
  • kontrolujte originální uzávěry u balených vod, do nápojů nedávejte led
  • nekonzumujte tepelně nedostatečně upravená jídla, uzeniny, nejezte zmrzlinu
  • ovoce a zeleninu nejprve důkladně omyjte balenou vodou, pak teprve dále zpracovávejte
  • vyhýbejte se ovoci a zelenině, které nelze loupat

Homeopatická doporučení:

Arsenicum album 9 C - užívejte v případě průjmu po požití nepříliš čerstvé potravy se zvracením. Stolice jsou doprovázeny úporným zvracením, jsou tmavé, páchnoucí, bolestivé.

China 9 C - lék na bolesti břicha s nadýmáním, průjmem bez křečí, s následným vyčerpáním a únavou. Lék reagující na ztrátu tekutin - vyrovnává ionty vnitřního prostředí a zkracuje rekonvalescenci

Podophyllum peltatum 9 C - tento lék je vhodný na vodnatý, vyčerpávající průjem s křečovitými bolestmi, po požití nadměrného množství ovoce zejména v teplých krajích.

Nux vomica 9 C - na poruchy trávení s nevolností, plynatostí a pálením žáhy, zejména při konzumaci nezvyklých jídel a koření.

Poznámka redakce: Po každém trávicím problému, který je doprovázen výraznější ztrátou tekutin – průjmy,
zvracení - je třeba užít lék China 9 C - rychleji se dostanete do dobré formy a užijete si v pohodě svou dovolenou.

Platina 9 C* - lék na cestovatelskou zácpu, lze užívat i 1 týden před cestou jako prevenci tohoto problému. Lék je na lékařský předpis.

Všechny výše uvedené léky užívejte v dávce 5 granulí 2-3x denně – dle závažnosti stavu.

Pro zlepšení trávení a předcházení potížím můžete užívat i vícesložkové tablety Gastrocynésine. Rozpusťte 1 tabletu v čistých ústech, a to 15 minut před a po jídle. Následně užívejte 5 granulí 3x denně 3 dny po příjezdu a po návratu z cesty.

Každopádně vám doporučujeme vyhýbat se alkoholu, kávě a cigaretám a nezapomenout dodržovat pitný režim. V případě časového posunu se chovejte podle nového času. V den příletu se nasnídejte, konzumujte hodně bílkovin a první den hodně odpočívejte. Před odletem načerpejte spánkovou rezervu.

Zdroj: Homeopatie na cesty, autor: MUDr. Eliška Bartlová, vydala Homeopatická lékařská asociace, o.s.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eliška Bartlová

Autor: MUDr. Eliška Bartloválékař, odborník v homeopatii, člen HLA

Homeopatii praktikuji od roku 1992 a od roku 2009 se věnuji pouze homeopatické praxi a pedagogické činnosti jako lektor CEDH -
Mezinárodní školy klinické homeopatie. To vše mne naplňuje radostí, neboť věřím, že přispívám k rozšíření povědomí o homeopatii a o jejích možnostech.
Motto: "Pokud máme mít v něčem jistotu, pak rozhodně v tom, že nikdy neexistuje pouze jediný prostředek k vyřešení nějakého problému." Georges DEMANGEAT

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.1.2023 22:00

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze