Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Gratinovaný fenykl s rajčaty

Autor: MUDr. Eva Kettmannová

Fenykl zahradní je velmi oblíbené koření hlavně ve francouzské a italské kuchyni. Nejčastěji se používá k dokořenění chleba, cukrovinek a sladkého pečiva. Fenykl ale není jen koření, vynikající je také jako zelenina! Fenykl zvaný florentinský je totiž jedlý celý. Pochází z Itálie, kde je velmi oblíbený, ale pěstovat se dá i u nás. Lze ho dokonce připravit i jako výborné hlavní jídlo!  

Ilustrační foto

Ingredience:

Fenykl - 5 ks
Rajčata - 4 ks
Strouhanka - 6 lžic
Strouhaný sýr, nejlépe parmezán - 5 lžic
Máslo - 5 lžic
Sůl
Pepř

Postup:

Z fenyklu odstraňte vnější tvrdé listy a zelené košťály. Naťové lístky nakrájejte nadrobno a odložte stranou. Bulvy rozkrojte na čtvrtky a vykrojte košťál, pak nasekejte na menší kousky. Vložte do horké osolené vody a vařte přibližně 10 minut, pak vodu sceďte. Rajčata nakrájejte na kostičky a strouhanku smíchejte s parmezánem a nadrobno posekanou fenkylovou natí. Vymažte zapékací mísu olivovým olejem a vložte do ní vrstvu nadrobno pokrájeného fenyklu a rajčat. Posypte strouhankou. Každou vrstvu osolte a opepřete a proložte kousky másla.

Vložte do předehřáté trouby (na cca 200 stupňů) a zapékejte 20-30 minut.

Toto jídlo je vhodné jako příloha k masu nebo jako hlavní jídlo. V tom případě zvolte jako přílohu bramborovou kaši nebo rýži.
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannováalergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 1.10.2020 20:40

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze