Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Gratinovaný fenykl s rajčaty

Autor: MUDr. Eva Kettmannová

Fenykl zahradní je velmi oblíbené koření hlavně ve francouzské a italské kuchyni. Nejčastěji se používá k dokořenění chleba, cukrovinek a sladkého pečiva. Fenykl ale není jen koření, vynikající je také jako zelenina! Fenykl zvaný florentinský je totiž jedlý celý. Pochází z Itálie, kde je velmi oblíbený, ale pěstovat se dá i u nás. Lze ho dokonce připravit i jako výborné hlavní jídlo!  

Ilustrační foto

Ingredience:

Fenykl - 5 ks
Rajčata - 4 ks
Strouhanka - 6 lžic
Strouhaný sýr, nejlépe parmezán - 5 lžic
Máslo - 5 lžic
Sůl
Pepř

Postup:

Z fenyklu odstraňte vnější tvrdé listy a zelené košťály. Naťové lístky nakrájejte nadrobno a odložte stranou. Bulvy rozkrojte na čtvrtky a vykrojte košťál, pak nasekejte na menší kousky. Vložte do horké osolené vody a vařte přibližně 10 minut, pak vodu sceďte. Rajčata nakrájejte na kostičky a strouhanku smíchejte s parmezánem a nadrobno posekanou fenkylovou natí. Vymažte zapékací mísu olivovým olejem a vložte do ní vrstvu nadrobno pokrájeného fenyklu a rajčat. Posypte strouhankou. Každou vrstvu osolte a opepřete a proložte kousky másla.

Vložte do předehřáté trouby (na cca 200 stupňů) a zapékejte 20-30 minut.

Toto jídlo je vhodné jako příloha k masu nebo jako hlavní jídlo. V tom případě zvolte jako přílohu bramborovou kaši nebo rýži.
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannováalergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.9.2021 06:59

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze