Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Moje dítě nechce jíst!

Autor: Ing. Ludmila Pszczolková

Co dělat, když vaše dítě přestane jíst? Ptáte se naší nutriční poradkyně...

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Dotaz:

"Dobrý den chtěla bych Vás poprosit o radu. Mám 14ti měsíční dceru, která začala odmítat jídlo. Od všeho si vezme jen pár lžiček a dost. Její denní jídelníček se skládá nejčastěji z mléka, kterého pije čím dál tím méně, dále rohlík, piškot, masozeleninový příkrm, jogurt, přesnídavka s piškotem nebo kaše. K pití pije nejčastěji ředěný jablečný džus. Odmítá čaj i čistou vodu. Jsem již zcela bezradná. Mám obavy, aby nehubla. Dříve jsme s jídlem problémy neměli".

Odpověď Ing. Ludmily Pszczolkové, certifikované nutriční poradkyně:

"Na vašem místě bych neváhala a navštívila lékaře-homeopata. Homeopatické léky budou působit celkově na metabolizmus, trávení, vstřebávání a ukládání minerálů a vitaminů. Navíc se lékař zaměří i na to, proč dcera přestala jíst. Děti mají období, kdy jí více, a pak zase příjem omezí. Záleží na tom, jak dlouho dcera bude jíst tak málo.

Velmi důležité je však složení jídelníčku.

V první řadě bych se snažila o to, aby to málo, co dcera sní, bylo pro ni to nejlepší. Důležité je i to, abyste byla Vy v klidu, protože kvalita trávení, síla trávicího ohně, je výsledkem spolupráce několika orgánů, mezi kterými to musí "dobře klapat" - žlučník, játra, slinivka. Pokud je některý z orgánů přetížený, je trávení oslabené. Podle čínské medicíny se každá naše emoce odráží na určitém orgánu. Na žlučníku se odráží například nervozita, stres – její i Váš.

Ze zkušeností nutričního poradce Vám mohu doporučit následující:

 • Žádné sladkosti, ani jako odměnu za jídlo - naučí se brát jídlo jako zlo, které je třeba překonat.
 • Nabízejte jí jídlo velmi často. Při jídle buďte v klidu, sedněte si s ní ke stolu a něco hezkého jí vyprávějte. Ať si jídlo spojí s klidem a příjemnou atmosférou.
 • Vždy jezte u stolu, v klidu. Pokud je vás v rodině více, naučte se to všichni - nejezte u linky, u televize. Nehrajte si s ní u jídla, neodvádějte její pozornost. Pokud si neuvědomujeme, že jíme, jídlo je špatně natráveno a může pak způsobit trávicí obtíže.
 • Dbejte na to, aby byl zejména oběd (alespoň ten víkendový) klidný. Neřešte u stolu nic nepříjemného.
 • To, co dceři k jídlu nabídnete, musí být opravdu zdravé. Jí málo, takže to musí být jídlo kvalitní, domácí.

V sekci Zdravá výživa najdete články o zdravé stravě. Určitě tam najdete vše, co potřebujete. Nechutenství však může být i projevem alergie na jídlo. Děti (v tomto případě dítě do 2 let věku) se podvědomě vyhýbají jídlům, která jim dělají problémy. Moje doporučení jsou:

 • Vylučte všechny kupované konzervy. I když jsou určeny dětem, nejsou vždy zcela v pořádku.
 • Místo rohlíků a obyčejných piškotů volte rýžové, pohankové nebo kukuřičné křupky. Střídejte je. Určitě dceři některé zachutnají.
 • Masozeleninové příkrmy připravujte sama, nic nekupujte. Z masa doporučuji libové krůtí, telecí maso, králíka, rybu. Vyhýbejte se kuřecímu masu, protože jsou v něm hormony a antibiotika.
 • Základem by měly být celozrnné potraviny, zelenina a ovoce. Vždycky se zaměřujte na sezónní potraviny, které k Vám nemusely urazit tisíce kilometrů v dusíkaté atmosféře. Nahradit je ale mohou mražené zeleniny, které jsou sbírané v době jejich přirozené sklizně.
 • Z mléčných výrobků doporučuji jogurt Hollandia (má jen 3% tuku), tvarohový sýr.
 • Vyhýbejte se tučným, taveným sýrům, uzeninám, průmyslovým sladkostem.


Velmi nepříjemná je skutečnost, že nechce pít. Zkuste dceři nabídnout teplou vodu – převařenou a vychladlou. Já osobně dětem nedoporučuji kupované džusy. Raději bych zkoušela tak dlouho najít něco jiného, až bych to našla. Zkuste třeba vodu s trochou javorového sirupu (kupte ten z kategorie A). Případně je výborné uvařit jablka a dávat "kompot“. To by mohlo zabrat.

Ještě jednou doporučuji navštívit lékaře homeopata - homepatické léky mohou velmi dobře regulovat trávení i psychiku, která s trávením úzce souvisí a pro trávení je stejně důležitá. Možná důležitější, než samotné jídlo.

Vaše Ludmila Pszczolková

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Ludmila Pszczolková

Autor: Ing. Ludmila Pszczolkovánutriční poradce

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.10.2021 16:04

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze