Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatie a afty

Kolektiv autorů: Lucie Nestrašilová, MUDr. Věra Budková

Trpíte často na afty? Vracejí se vám? Zajímá vás, zda může homeopatie jejich léčbu podpořit nebo urychlit? Pak čtěte dál.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

"Při léčbě aftů je nesmírně důležité, jak afty vypadají, čím se horší a čím se zlepšují", říká MUDr. Věra Budková, lékařka-odbornice v homeopatii, "Důležitá je rovněž volba potravin, která může stav pacienta zásadně zlepšit. Říká se, že toto onemocnění je projevem snížené imunity, zvláště slizniční, a tak doporučuji "pátrat" právě v této oblasti".

S tím nelze než souhlasit. Od dětství slýchávám, že afty se nejčastěji objeví ve chvíli, kdy máme nedostatek vitamínů, kdy je naše tělo vyčerpáno. Ze své zkušenosti mohu toto tvrzení potvrdit. Někdo však trpí na afty častěji a tak může být problém mnohem hlubší. Jistě se tedy shodneme na tom, že návštěva lékaře-homeopata je pro úspěšnou léčbu aftů nezbytná. Vzhledem k tomu, že jsou objednací lhůty u zkušených lékařů mnohdy příliš dlouhé a problém s afty řešíme většinou, až když je problém akutní, zeptali jsme se paní doktorky Budkové rovněž na to, jaké léky by v rámci "první pomoci" našim čtenářům doporučila.

"Návštěvu lékaře učitě neodkládejte, věřte, že jen to je cesta, jak z dlouhodobého hlediska potíže s afty eliminovat. V rámci první pomoci navrhuji tyto základní léky. Správný lék si zvolte podle uvedené charakteristiky daného léku. 

  • Borax 9 C - 5 granulí 3x denně až do uzdravení. Většinou ojedinělá pálivá afta na dásni nebo vnitřní straně tváře.
  • Kalium bichromicum 9 C - 5 granulí 3x denně až do uzdravení. Afty s rovnými okraji, jejichž spodina je povleklá nažloutlým povlakem a často jsou lokalizovány v nosohltanu.
  • Mercurius corrosivus 15 C - 5 granulí 3x denně až do uzdravení. Většinou mnohočetné afty, které mohou i krvácet, bolestivé, zápach z úst a slinění. Otisky zubů na jazyku.
  • Nitricum acidum 9 C - 5 granulí 3x denně až do uzdravení. Pro afty s nepravidelnými okraji, jejichž spodina krvácí při sebemenším kontaktu. Případně je-li afta "podobná" oparu, který je lineární a snadno krvácí.

Doufám, že si z této nabídky vyberete ten správný lék, který váš lékař-homeopat posléze doplní lékem tzv. konstitučním, tj. lékem vybraným dle vaší psychosomatické originality."

Vaše Věra Budková

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová
MUDr. Věra Budková

Kolektiv autorů:
Lucie Nestrašilová, MUDr. Věra Budková

Lucie Nestrašilová šéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

MUDr. Věra Budková lékař-pediatr, odborník v homeopatii, člen HLA, pro Svět homeopatie vede Homeopatickou poradnu

Dítě je to nejdražší, co máme. Proto jim dopřejme hodně lásky, trpělivosti, vědomí, že jsme jejich přáteli a v jejich životě i laskavými průvodci k tomu, aby se naučily věci přirozené. Podporujme jejich individualitu i originalitu. Dbejme na to, abychom všemu konání dali prostor a čas tak, jak je pro každého jinak třeba. Podporujme jejich důvěru v nás a v sebe sama. Učme je jistotě a vědomí vlastní ceny. Pokud milujeme sami sebe, milujeme i ostatní. Přeji v životě hodně štěstí, zdraví a harmonie.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 9.8.2020 00:57

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze