Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatie a afty

Kolektiv autorů: Redakce, MUDr. Věra Budková

Trpíte na afty? Jaké jsou možnosti homeopatie při jejich léčbě?

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

"Při léčbě aftů je nesmírně důležité, jak afty vypadají, čím se horší a čím se zlepšují", říká MUDr. Věra Budková, lékařka-odbornice v homeopatii, "Důležitá je rovněž volba potravin, která může stav pacienta zásadně zlepšit. Říká se, že toto onemocnění je projevem snížené imunity, zvláště slizniční, a tak doporučuji "pátrat" právě v této oblasti".

S tím nelze než souhlasit. Od dětství slýchávám, že afty se nejčastěji objeví ve chvíli, kdy máme nedostatek vitamínů, kdy je naše tělo vyčerpané. Pokud trpíte na afty častěji, může být problém hlubší. V takovém případě určitě navštivte lékaře.  

"Návštěvu lékaře učitě neodkládejte, věřte, že jen to je cesta, jak z dlouhodobého hlediska potíže s afty eliminovat. V rámci první pomoci navrhuji tyto základní léky. Správný lék si zvolte podle uvedené charakteristiky daného léku.", radí MUDr. Budková

  • Borax 9 C - 5 granulí 3x denně až do uzdravení. Většinou ojedinělá pálivá afta na dásni nebo vnitřní straně tváře.
  • Kalium bichromicum 9 C - 5 granulí 3x denně až do uzdravení. Afty s rovnými okraji, jejichž spodina je povleklá nažloutlým povlakem a často jsou lokalizovány v nosohltanu.
  • Mercurius corrosivus 15 C - 5 granulí 3x denně až do uzdravení. Většinou mnohočetné afty, které mohou i krvácet, bolestivé, zápach z úst a slinění. Otisky zubů na jazyku.
  • Nitricum acidum 9 C - 5 granulí 3x denně až do uzdravení. Pro afty s nepravidelnými okraji, jejichž spodina krvácí při sebemenším kontaktu. Případně je-li afta "podobná" oparu, který je lineární a snadno krvácí.

"Doufám, že si z této nabídky vyberete ten správný lék, který váš lékař-homeopat posléze doplní lékem tzv. konstitučním, tj. lékem vybraným dle vaší psychosomatické originality."

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce
MUDr. Věra Budková

Kolektiv autorů:
Redakce, MUDr. Věra Budková

Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

MUDr. Věra Budková lékař-pediatr, odborník v homeopatii, člen HLA, pro Svět homeopatie vede Homeopatickou poradnu

Dítě je to nejdražší, co máme. Proto jim dopřejme hodně lásky, trpělivosti, vědomí, že jsme jejich přáteli a v jejich životě i laskavými průvodci k tomu, aby se naučily věci přirozené. Podporujme jejich individualitu i originalitu. Dbejme na to, abychom všemu konání dali prostor a čas tak, jak je pro každého jinak třeba. Podporujme jejich důvěru v nás a v sebe sama. Učme je jistotě a vědomí vlastní ceny. Pokud milujeme sami sebe, milujeme i ostatní. Přeji v životě hodně štěstí, zdraví a harmonie.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.9.2021 11:34

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze