Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Superženy neexistují!

Autor: Lucie Nestrašilová

Znáte to. Večer před spaním si nařídíte budík o 30 minut dříve než obvykle, protože vás hned z rána čeká pracovní schůzka. Nechcete být tedy od ranního rozbřesku uspěchaní a nervózní, a tak se již před spaním snažíte eliminovat možné ranní stresy.

Ilustrační foto
Zdroj: Ludmila Kindlová

Přesně takhle jsem jim dnes ráno chtěla předejít já. Když ráno zazvonil budík, zajásala jsem – nezaspala jsem, mám vyhráno! Avšak: „První vyhrání, z kapsy vyhání“… Snídaně probíhala celkem v poklidu. Po namazání čtvrtého kousku rohlíku jsem sice začala koukat na hodinky, neb se mi čas na ranní přípravu krátil, ale vše se zdálo býti v pohodě. Když byla rodina „uspokojena“, odebrala jsem se do koupelny a začala si mýt hlavu. Uprostřed mytí za mnou přišel ten nejmenší: „Maminko, já chci ještě jeden rohlík“. Hm. Urychlila jsem mytí, neb jsem věděla, že když rohlík nenamažu hned, nestihne ho syn sníst a my se nedostaneme včas do školky. V oblékání našeho nejmladšího jsem tentokrát vsadila na jistotu – dres FC Chelsea sliboval klidný odchod z domu bez diskusí o postavení daného týmu v tabulce (Chelsea nedávno vyhrálo Ligu mistrů, takže je jasným domácím favoritem).

Ve chvíli obouvání mi zazvonil telefon. Jeden ze starších synů potřeboval poradit. Nechala jsem obouvání a šla jsem hledat potřebnou informaci. Odchod z domova. U auta instinktivně hledám mobilní telefon. V den, kdy mě čekalo několik pracovních schůzek, bylo nemyslitelné ho nemít u sebe. Vrátila jsem se a… telefon nikde. Po pěti minutách hledání jsem se vrátila zpět k autu, prohledala jsem opět kabelku (velké kabelky jsou chic, ale naprosto nepraktické, neb v nich nikdy nic nenajdu!). Telefon nikde. Tohle kolečko jsem v následujících třiceti minutách absolvovala ještě 5x! Jako nikdy jsem si zoufale přála, aby mi NĚKDO zavolal a já svého pomocníka uslyšela. Obvykle mi po ránu volá několik lidí, dnes NIKDO. Druhý, služební telefon, jsem včera půjčila kolegyni, aby obvolala lékaře. Ani tím jsem se tedy nemohla prozvonit. Prosila jsem i iPad, aby mi pomocí aplikace „Find my iPhone“ pomohl. Nepomohl – aplikaci někdo smazal. Když už mi bylo jasné, že první schůzku dnešního dne nemám šanci stihnout, ale ani se z ní nemám jak omluvit (jak, když nemám telefon?!), pomalu jsem rezignovala a… TELEFON našla!

Příjezd do školky s třicetiminutovým zpožděním syn zahájil uklouznutím na čerstvě vytřené školkové podlaze. Od úrazu ho zachránila jen jeho zdatnost v bruslení. Brzdit umí bravurně! Následně jsem posunula termín první i druhé navazující schůzky. Udělala jsem dobře. Nepochopitelně jsem totiž uvízla v koloně, která na onom místě nikdy nebyla. Při vjezdu do garáží obchodního centra se zase pán přede mnou nemohl rozhodnout, zda zaparkuje vlevo, vpravo, vpředu či vzadu. Při vstupu do metra mi to nedalo a pustila jsem před sebe babičku o holi, abych jí případně mohla pomoci. Metro mělo zpoždění – někdo se zřejmě rozhodl jeho jízdu blokovat. Proč ne, když spěchám, že? Zuřím, upadám do beznaděje a dávám si dávku „Argenta“ - 5 granulí homeopatického léku Argentum nitricum 15 C na zklidnění. :-))

Proč se zrovna tohle musí stát mně?! Záhy jsem se v metru uklidnila. Začetla jsem se do článku Kláry Mandausové „Hlásím se ke skupině: „Vlezte mi na záda“ o pseudo dokonalých matkách, manželkách, superženách, které jsou vždy dokonale upravené, mají čisté a vzdělané děti a jejich den má 84 hodin – a tudíž všechno stíhají. Ten můj má jen 24… Když jsem pak dorazila na schůzku, s velkou omluvou jsem dosedla ke kávě a vyslechla jsem si dost podobný ranní příběh tomu mému, ulevilo se mi. Zjistila jsem totiž, že se „TO“ neděje jen mně a že superženy neexistují!

Krásný jarní den!

Lucie :-)

Poznámka redakce: Článek byl napsán v roce 2012.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.9.2020 09:01

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze